Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Wypadek drogowy. Jak o nim sygnalizować.


30 Kwi. 2014

Jeżeli uszkodził się nam pojazd lub mieliśmy wypadek i z tego powodu pozostawiliśmy pojazd czy też przyczepę na drodze mamy obowiązek sygnalizować jego obecność przez cały czas postoju.

Autostrady ...

Na autostradzie lub drodze ekspresowej obowiązkowo włączamy światła awaryjne (jeżeli pojazd ich nie posiada- pozycyjne), a także umieszczamy w odległości 100 m za pojazdem odblaskowy trójkąt ostrzegawczy. 

Na pozostałych drogach utwardzonych, poza obszarem zabudowanym w przypadku postoju na jezdni, tam gdzie jest to zabronione lub na poboczu w takim miejscu gdzie pojazd nie jest widoczny z bezpiecznej odległości należy ustawić 30-50 m za pojazdem trójkąt ostrzegawczy i włączamy światła awaryjne.

W obszarze zabudowanym, jeżeli mamy zamiar postoju na jezdni w miejscu którym zatrzymywanie jest zabronione - włączamy światła awaryjne. Jeżeli nie jest wyposażony w światła awaryjne włączamy światła pozycyjne oraz umieszczamy trójkąt ostrzegawczy za pojazdem lub na nim (na wysokości nie większej niż 1 m).

 

 

Wiosenna kolekcja gum
Kwiecień jest właściwym momentem, żeby dokonać przeglądu oraz dokładnych przygotowań naszego samochodu, zanim na dobre ociepli się aura. Przyjazne warunki atmosferyczne spowodują, że będzie on teraz więcej...
Egzamin praktyczny oraz tabela opłat za egzamin
Z jakich części składa się egzamin praktyczny na prawo jazdy oraz ile wynoszą opłaty egzaminacyjne po 19.01.2013. Egzamin praktyczny składa się z dwóch części: - zadań do wykonania na placu...
Zobacz także podobne wiadomości