Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


MANDAT W RATACH


09 Gru. 2014

Dostałeś mandat? Zamiast zwlekać z zapłatą możesz rozłożyć go na raty. Coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie. Jednak nie jest to takie proste, gdyż jak każda sprawa urzędowa wymaga złożenia odpowiednich dokumentów. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapłacić w terminie, lepiej zwrócić się z prośbą do odpowiedniego urzędu z prośbą o rozłożenie mandatu na kilka rat, niż czekać na dzwonek komornika.Gdzie się zwrócić?

Gdy mandat wystawi Inspekcja Transportu Drogowego, umotywowany wniosek należy przesłać do Głównej Inspekcji Transportu Drogowego, dołączając do niego dokumenty potwierdzające informacje zawarte w piśmie.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

Aby móc ubiegać się o rozłożenie mandatu na raty, należy wypełnić stosowny formularz oraz uzupełnić go w niezbędne dokumenty. Należy również pamiętać o odpowiednim uzasadnieniu wniosku. Powinniśmy w nim uwzględnić naszą sytuację finansową, która nie pozwala nam uregulować kwoty mandatu w terminie.

Każdy urząd we własnym zakresie określa listę dokumentów, które należy złożyć, wnioskując o rozłożenie mandatu na raty. Jednak zazwyczaj są to dokumenty potwierdzające sytuację finansową.

Niezbędne będą dokumenty potwierdzające dochód np.:

-zaświadczenie o zarobkach,

-kserokopię odcinka renty/emerytury,

-zaświadczenie o kontynuowaniu nauki,

-zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o uznaniu za osobę bezrobotną.

Wymagane są również dokumenty potwierdzające wydatki np.:

-dowody opłat za mieszkanie,

-dokumenty potwierdzające opłaty za media,

-spłaty rat zaciągniętych kredytów itp.

We wniosku należy również podać podstawowe dane dotyczące samego mandatu:

-wysokość nałożonej kary

-serię mandatu

-liczbę proponowanych rat, nie powinna ona przekroczyć 10 rat
 

 

 

 

Rusza akacja Jedź ŁOŚstrożnie!
Wskutek wypadków drogowych cierpią nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. Dlatego park narodowy apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi na drodze, zwłaszcza na obszarach cennych przyrodniczo....
Na "prawko" zdaje tylko co trzeci kandydat
Testy na prawo jazdy zdaje dziś średnio 35 proc. kandydatów. Tylko co trzeci z oblanych sprawdza, gdzie popełnił błąd. Egzamin w obecnej formie na prawo jazdy nie uczy bezpieczeństwa na drodze, a kolejne zmiany...
Zobacz także podobne wiadomości