Po upewnieniu się /itd. itp./ wyprzedzam na rozległym skrzyżowaniu sygnalizujący zamiar skręcenia w prawo pojazd silnikowy w taki sposób, że wykraczam na część jezdni przeznaczoną dla kierunku przeciwnego, po czym wracam na prawy pas i opuszczam skrzyżowanie.
Czy taki manewr w świetle przepisów (a konkretnie chodzi mi o Art. 24.7. w związku Art. 24.9.) jest z nimi zgodny?
Ja uważam, że tak.