Cytat:
"Znak D-53 "koniec strefy ruchu" (rys. 5.2.57.1) stosuje się w celu wskazania wyjazdu z drogi wewnętrznej położonej w strefie ruchu."
Moim zdaniem nie można i hipotetycznie, gdyby taka sytuacja nawet miała miejsce, to wyjeżdżając ze stresy ruchu na drogę wewnętrzną nie możemy mówić o włączaniu się do ruchu.
Istotne w tym wszystkim jest, że wyjazd z drogi wewnętrznej odbywa się zawsze na drogę publiczną. Jeśli by nie było D-53 w jego miejsce musiałby stać D-47, a jego definicja wyraźnie to dookreśla.