JAK NAJBARDZIEJ NIE!!!Cytat:
Napisał analityk
Nie cytuje reszty wypowiedzi - wybaczcie :) Pomijam temat zdawalności jazdy na biegu jałowym. Technika jazdy, a raczej prawidłowa technika jazdy nie uznaje toczenia się na "luzie" dłuższy kawałek drogi (nie pokazujcie sytuacji podtoczenia się 2m bo nie o to chodzi). Chodzi o twoje bezpieczeństo a te sobie zmniejszasz znacząco jeżdżąc na biegu jałowym, lepsze ale NIE DOBRE jest jechanie 40 na piątym biegu. Kolega analityk był bliski. Tylko 5 bieg i 40, coś nie tak :) Odpowiednie przełożenie dostosowane do prędkości jazdy jest równie ważne w wytracaniu prędkości co w jej nabieraniu. Należy zwalniać w ten sposób aby w każdej chwili mieć możliwość przyspieszenia (nie chodzi o zbieranie sie z 40 na piątce), dochodzi hamowanie silnikiem ważne w m.in. zakrętach, śliskiej nawierzchni. Przy poślizgu bieg jałowy daje nam możliwość jedynie powiedzenia "amen", nieodpowiedni bieg też nie pomoże zbyt dużo, ale zawsze więcej niż jego brak. Pomijam ekonomie jazdy jak również aspekty rajdowe :DCytat:
Napisał analityk