Zastanawia mnie jeszcze pewna (pozorna?) rozbieżność w przepisach. Mianowicie zgodnie z rozporządzeniem w sprawie postępowania z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego:Natomiast w ustawie PoRD w art. 130 ust. 3a czytamy:Cytat:
§ 2. 1. Do ewidencji wpisuje się kierowcę, który kierując pojazdem silnikowym lub motorowerem, dopuścił się naruszenia przepisów ruchu drogowego, zwanego dalej „naruszeniem”.
Stąd moje pytanie, czy zastrzeżenie w postaci treści z ust. 3a nie powinno być powtórzone we wspomnianym rozporządzeniu?Cytat:
3a. Przepisy ust. 1–3 stosuje się do osób posiadających pozwolenie do kierowania tramwajem.