czy przy znaku B 20 gdy mamy słabą widoczność (np na drodze z pierwszeństwem po obu stronach stoją pojazdy), a my chcemy wjechać na drogę, czy przepis obliguje nas najpierw do zatrzymania przed jezdnią (tz by nie przekroczyć jej )czy raczej moje miejsce zatrzymania może być na wysokości pojazdów tak że nikomu nie zawadzę a sam będę dobrze widział?
w rozporządzeniu o znakach piszą
"Znak B-20 „stop” (rys. 3.2.21.1) stosuje się w celu wprowadzenia w określonych warunkach obowiązku zatrzymania pojazdu PRZED wjazdem na skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem, "
zatem ja rozumiem że najpierw przed, pomimo że nic nie widzę, z uwagi na przepis a potem dla własnego i cudzego bezpieczenstwa drugi czy nawet trzeci raz ?
jak wy to rozumiecie? bo słowa "wjazd na skrzyżowanie" można różnie zrozumieć.
