Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11
    Nowy użytkownik Avatar miki2
    Dołączył
    27.01.2014
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    1


    Ja podchodziłam juz 3 razy, tylko raz udalo mi sie wyjechac z placu. W łodzi bardzo ciezko jest zdac. jak to wyglada w innych miastach?

  2. #12
    Od dawna na forum
    Dołączył
    28.08.2007
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    289


    Jeśli nie zdajesz na placu, to nie jest wina egzaminatora, tylko niestety brak umiejętności w pokonaniu łuku (rękawa). Wiem, że dochodzi też stres, ale uczycie się na jakieś obroty przy ktorymś słupku, a pod wpływem stresu miesza się co gdzie i kiedy i niestety lipa. Na zdawalność w Grudziądzu nie można narzekać.

  3. #13
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    14.02.2014
    Postów
    4


    dokładnie - tez mi sie tak wydawalo, dopóki, doputy mój maz nie poszedl na egzamin ma smykałke, a oblali go bo z przejecia nie zapial pasow, hahaha

  4. #14
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.08.2014
    Postów
    3


    Nie udzielenie pierwszeństwa, wymuszenie, to bardzo śliski temat jeśli chodzi o egzamin na prawo jazdy. Właściwie za każdym razem egzaminator może uznać, że wymusiłeś pierwszeństwo, bo inny pojazd wg niego musiał zwolnić.
    Niestety każdy przez to przechodzi, a posiadanie prawka w portfelu chyba jest tego warte ; )

  5. #15
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.10.2014
    Postów
    1


    Witam nie wiem czy to dobry dział do zadawania takiego typu pytań.
    Ale miałem przedwczoraj egzamin praktyczny na prawo jazdy kat.B i nie wiem teraz już sam czy dobrze wykonałem zadanie jazdy w lewo czy też nie chociaż moim zdaniem teraz dobrze pojechałem w lewo z lewego pasa jezdni chociaż nie był to skrajny lewy pas do skrętu w lewo.
    Chciałbym się was zapytać więc co wy o tym myślicie jakie macie zdanie na ten temat.
    A mianowicie tak jak jest to pokazane na zdjęciu 1 miałem jechać w lewo (zaznaczone na czerwono) a pojechałem w prawo poprzez pomyłkę ponieważ troszkę zjadł mnie stres.
    Potem zawróciłem tak jak jest pokazane dalej na 1 zdjęciu i jechałem lewym pasem tak jak trzeba było i miałem na najbliższym skrzyżowaniu pojechać w lewo więc z tego samego pasa co jechałem skręciłem tak jak jest pokazane na zdjęciu nr 2 .
    I teraz powiedzcie mi czy musiałem skręcić w lewo ze skrajnego lewego pasa (kostka brukowa) czy także mogłem skręcić z tego pasa z którego skręciłem no i tym sposobem skręcenia egzamin został zakończony wynikiem negatywnym ponieważ niby nie mogłem z tego pasa skręcić w lewo .
    Pomóżcie !!!!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie 2.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	20.1 KB
ID:	280Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie 3.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	20.2 KB
ID:	281

  6. #16
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Witaj paulo991.

    Co do 1 zdjęcia - niesłuchanie poleceń egzaminatora na pewno nie pomaga zdać egzaminu.
    Co do drugiego zdjęcia. Z tego co widać to egzaminator miał w pełni rację. Piszesz "niby nie mogłem z tego pasa skręcić w lewo", a czy mogłeś? Zdałeś egzamin z przepisów prawa drogowego, więc może nam napiszesz na podstawie jakich przepisów dokonałeś tego manewru?

    Dla pomocy cytat z ustawy Prawo o ruchu drogowym:
    Art. 22
    2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:
    1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić w prawo;
    2) do środka jezdni lub na jezdni o ruchu jednokierunkowym do lewej jej krawędzi – jeżeli zamierza skręcić w lewo.

  7. #17
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Jeszcze jedna informacja dla paulo991

    To jest dojazd do skrzyżowania na którym zakończyłeś egzamin
    https://www.google.pl/maps/@54.32474...-OLQ!2e0?hl=pl
    Zwróć uwagę na znak po prawej stronie. Mam nadzieję że teraz nie masz wątpliwości że nie mogłeś skręcić w lewo z pasa środkowego.

  8. #18
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    14.11.2014
    Postów
    1


    Trochę dużo tych punktów. Ja szykuję się na pierwszy egzamin i koledzy uspokajają mnie, że egzaminatorzy nie są aż tacy straszni i czasem przymykają oko. Oczywiście na to, na co w ostateczności mogą. A jeżeli chodzi o zgaszenie silnika, to ile razy w trakcie egzaminu może zgasnąć samochód?

  9. #19
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    10.12.2014
    Postów
    1


    Zachowania osoby egzaminowanej skutkujące przerwaniem egzaminu państwowego na prawo jazdy.
    Dziennik Ustaw rocznik 2005 nr 217. Data publikacji: 31 października 2005 r. poz. 1834 – zmiana z dnia 8 maja 2009 r.

    Zachowania osoby egzaminowanej zagrażające bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego skutkujące przerwaniem egzaminu państwowego:

    1. Spowodowanie kolizji drogowej
    2. Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym
    3. Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim
    4. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu
    5. Nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża pojazd
    6. Niezatrzymanie pojazdu w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego oznaczenia, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności poruszania się w celu umożliwienia jej przejścia
    7. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania
    8. Niezastosowanie się do:

    8.1 sygnałów świetlnych,

    8.2 sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kierowania ruchem drogowym,

    8.3 sygnałów i poleceń podawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego
    9. Niezastosowanie się do znaków:

    9.1 „stop”,

    9.2 „zakaz wjazdu”,

    9.3 „zakaz skręcania w lewo”,

    9.4 „zakaz skręcania w prawo”,

    9.5 „nakaz jazdy…”*,

    9.6 wskazujących dozwolone kierunki jazdy z pasa ruchu,

    9.7 „linia podwójna ciągła”

    10. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu:

    10.1 na skrzyżowaniu,

    10.2 pojazdom szynowym,

    10.3 rowerzystom,

    10.4 podczas zmiany pasa ruchu,

    10.5 w razie przecinania się poza skrzyżowaniem kierunków ruchu lub torów jazdy pojazdów poruszających się po tej samej drodze,

    10.6 podczas włączania się do ruchu,

    10.7 podczas cofania

    11. Naruszenie zakazu zawracania
    12. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 20 km/h
    13. Nieupewnienie się o możliwości wyprzedzania
    14. Naruszenie zakazu wyprzedzania:

    14.1 na przejazdach rowerowych i bezpośrednio przed nimi,

    14.2 przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia,

    14.3 na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi,

    14.4 na skrzyżowaniach,

    14.5 na przejazdach kolejowych i bezpośrednio przed nimi,

    14.6 na przejazdach tramwajowych i bezpośrednio przed nimi

    15. Niezastosowanie się do znaku „zakaz wyprzedzania”
    16. Wyprzedzanie z niewłaściwej strony

    Egzaminator może też przerwać egzamin jeśli:

    stwierdził awarię urządzenia rejestrującego, uniemożliwiającą rejestrację przebiegu części praktycznej egzaminu państwowego, a nie ma możliwości przeprowadzenia części praktycznej egzaminu państwowego sprawnym pojazdem; na wniosek osoby egzaminowanej.

    wiecej:
    http://www.e-kursant.pl/www/?ctg=home_page

  10. #20
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    23.01.2015
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    1


    zdawałam 3 razy egzamin i zauważyłam, że w Piotrkowie zwracają uwagę najbardziej na komunikację miejską i pieszych! jak wymusisz gdzieś coś przymkną oko, bo w mieście musisz jeździć pewnie i czasami agresywnie.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •