Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.05.2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Postów
    5

    Badania psychotechniczne na kat. C - konieczne, czy nie?



    Witam, czy takowe są konieczne? W przychodni medycyny pracy, gdzie robilem lekarskie, powiedziano mi, ze sa wymagane, ze dopiero z nimi mam sie stawic. Tymczasem instruktor powiedzial, ze zostalem oszukany, i ze psychotesty potrzebne sa tylko do zawodowego prowadzenia pojazdow. Jak jest??
    Marcin

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.03.2008
    Mieszka w
    Silesia
    Postów
    6


    Oczywiście, że tak!

    Jak pójdziesz do jakiejś przychodni medycyny pracy, to oni traktują cię, jakbyś chciał już pracować jako kierowca i wymagają psychotestów a potem robią ci szczegółowe badania.

    A do kursu wystarczy ci samo proste badanie lekarskie, niektórzy lekarze wymagają też wizyty u okulisty.

    Moja rada: najlepsi są lekarze "zaprzyjaźnieni" z ośrodkami szkoelnia kierowców. U nich za 100-150 zł dostaneisz w 2 minuty orzeczenie, które wystarczy ci do kursu. Ja znalazłem u siebie na Śląsku nawet takiego za 50 zł. Więc jeśli twój OSK nie ma takiego lekarza to popytaj w innych ośrodkach. Często lekarz przyjeżdża do ośrodka i na miejsu bada kursantów.

    ALE z drugiej strony, może te badania psychotechniczne warto zrobić? Mój kolega np. zrobił i tłumaczy to tym, że lepiej przejść je przed kursem, bo gdyby człowiek okazał się niezdolny do wykonywania tego zawodu, nie straciłby kasy na cały kurs.

    Sam zadecyduj.

    Ale instruktor miał rację. Do samego kursu nie potrzeba Bóg wie jakich badań.
    B - 1993, C - 2008, D - 2009,
    C+E i kurs instruktora kat. B - w trakcie
    www.walp.blog.onet.pl

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •