Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 94 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 933
  1. #11
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.09.2008
    Postów
    101


    Powtórzyć możesz gdy się zatrzymasz.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    03.11.2008
    Postów
    80


    Cytat Napisał 1oe
    Powtórzyć możesz gdy się zatrzymasz.
    tak tez podejrzewalem jeżdząc dziś po placu a jesli silnik zgaśnie ?

  3. #13
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.10.2008
    Mieszka w
    Szklarska Poręba
    Postów
    116


    to tak samo-powtórka
    co do świateł jest tak jak piszesz-jedna osoba pokazuje światła a druga czynności kontrolno-obsługowe.Jeden z egzaminatorów mówił,by przeprowadzić to jak na normalnej lekcji-czyli zaczynamy od przywitania się z kursantem i przedstawienia się,nie wolno się mędrkować tylko powiedzieć wszystko składnie,pokazywanie świateł odbywa się na zasadzie:tak włączamy światła pozycyjne,wychodzimy z samochodu i pokazujemy gdzie się one palą,itp.Przećwicz sobie to na spokojnie to na pewno zdasz!i przede wszystkim spokojnie
    przemieszczanie i obserwacja...

  4. #14
    Od dawna na forum
    Dołączył
    21.10.2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Postów
    165


    Goralski tzn.zdałes-gratuluję ,[piszesz że prawie poległes-czyli do przodu?!]-napisz mi dokładnie za co jest przerwany egzamin na placu i drugie podejście -oddałem ustawę i teraz pomieszało mi sie już całkiem-please...
    -bądź sobą...nie szkodź innym...

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    03.11.2008
    Postów
    80


    Dzięki spokój i opanowanie powiadasz ? chyba nie :P a jesli za chiny nie widze ile jest plynu w chlodnicy bo jest brudny zbiornik np. ? lub zagladam do spryskiwaczy a tam echo ? mam sprawdzic wlączając spryskiwacze ? auto stoi zapalone na placu i podczas sprawdzania swaitel ? jak tak to nalezy zgasic chyba by sprawdzic swiatla cofania ? kurcze pytam jak male dziecko, ale jakos sie boje ze za gówno typu brak poprawienia zaglowka albo pokazania swiatel odblaskowych mnie udu... Pytal o to kiedy sie przerywa egz. ? jesli tak to tylko o warunki przerwania na placu czy na miescie tez ? Pozdro

  6. #16
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.10.2008
    Mieszka w
    Szklarska Poręba
    Postów
    116


    @sasza - co do egzaminu:
    -przerywany jest gdy najedziemy na pachołki,tyczki lub przejedziemy przez linie wyznaczające tor jazdy (łuk) oraz jego początek i koniec
    -powtarzamy gdy najedziemy na linię (nie wolno nam jej przejechać!!!!) lub gdy np silnik nam zgaśnie.

    @fam - na egzaminie mamy pokazywać i mówić jak sprawdzamy stan.Wiadomo że poziomu oleju nie sprawdzisz (bo nie będziesz czekał 15 min aż spłynie).Pokazujemy tylko gdzie się powinno znajdować i jak sprawdzamy.Co do spryskiwaczy-w pandzie chyba na tyle widać ile jest w zbiorniku,jeśli nie to tylko powiedz że możemy sprawdzić czy jest po prostu włączając spryskiwacz.Powinieneś też wiedzieć gdzie są znaki poziomu płynów hamulcowego i cieczy chłodzącej (na necie są obrazki z wszystkimi typami samochodów,poszukaj ).Egzaminatorzy raczej nastawieni są na to jak "sprzedasz" tą wiedzę-nie możesz mędrkować tylko mówić tak jak to przeprowadza się na egzaminie (na praktykach pewnie uczestniczyliście w pierwszych lekcjach,jak nie to umówcie się na taką).No i poćwiczcie sobie łuk-ktoś kto robi to pierwszy raz od 5 lat może się zamotać (mi się udało akurat).Poległ bym nie tyle na braku wiedzy co na źle zadanym pytaniu przez egzaminatora-źle sformułował pytanie i nie wiedziałem o co mu chodzi.Spytał się : jakie światło nie wymaga uruchomionego silnika żeby je pokazać?
    no i właściwie to wszystkie przecież (bo z "zapłonem" każde jedno się świeci).Potem zacząłem kombinować że może chodzi mu o te bez zapłonu (pozycyjne,awaryjne)No a gość że źle.No i zaczęliśmy się kłócić aż sobie przypomniałem o świetle cofania-źle zadane pytanie i prawie uwaliłem...ale udało się Wam też pójdzie dobrze!!
    przemieszczanie i obserwacja...

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    03.11.2008
    Postów
    80


    Dzieki za informacje. Praktyki to mysmy mieli takie ze szkoda gadac, wiadomo jak to jest w prywatnym osk i tanio. Obrazki oglądalem i wiem co jak. Łuk jak przejechalem po dosc kilku latach to sie zdziwilem co on taki szeroki A to Twoje pytanie o swiatlo cofania to rzeczywiscie w pierwszym momencie tez bym powiedzial awaryjne i pozycyjne bo to kurna logiczne ze inne nie pozdro

  8. #18
    Od dawna na forum
    Dołączył
    30.09.2008
    Postów
    297


    Cytat Napisał goralski
    -powtarzamy gdy najedziemy na linię (nie wolno nam jej przejechać!!!!)
    Niby logiczne, ale trochę zaczęło mnie to zastanawiać ponieważ w zasadach przeprowadzania egzaminu mamy zapis:
    nieprzejeżdżanie przez linie, i nienajeżdżanie na
    krawężniki, pachołki i tyczki ograniczające pas (nie
    dotyczy linii wewnętrznych ograniczających
    i wyznaczających pole zatrzymania pojazdu)
    Dlaczego więc najechanie na linie jest błędem?

  9. #19
    Od dawna na forum
    Dołączył
    15.10.2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    260


    Cytat Napisał megamind
    Niby logiczne, ale trochę zaczęło mnie to zastanawiać ponieważ w zasadach przeprowadzania egzaminu mamy zapis:
    nieprzejeżdżanie przez linie, i nienajeżdżanie na
    krawężniki, pachołki i tyczki ograniczające pas (nie
    dotyczy linii wewnętrznych ograniczających
    i wyznaczających pole zatrzymania pojazdu)
    Dlaczego więc najechanie na linie jest błędem?
    ale w zasadach ktorego egzaminu? bo moze byc roznica w zasadach przy egzaminowaniu kandydatow na kierowcow a kandydatow na instruktorow
    napewno jest taka przy egzaminach na kandydatow na egzaminatorow, tam najechanie nia linie jest bledem i nalezy powtorzyc zadanie, natomiast przejechanie przez linie i najechanie na pacholek nie skutkuje jego przerwaniem....
    prawdopodobnie jest tak samo w przypadku egzaminu na instruktora
    ---------------------------> Wyższa Szkoła Jazdy <-------------------------
    ------------------------------> www.wsjazdy.pl <---------------------------

  10. #20
    Od dawna na forum
    Dołączył
    21.10.2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Postów
    165


    Goralski dzięki---
    -bądź sobą...nie szkodź innym...

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Tagi dla tego tematu

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •