Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Zobacz wyniki ankiety: czy jesteś za ogólnopolskim protestem

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    16 100.00%
  • nie

    0 0%
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.02.2007
    Postów
    12

    ogólnopolski protest przeciwko ciągłym zmianom samochodów



    Witam szanownych kolegów szkoleniowców. Temat jakże znany nam wszystkim, jednak szczególnie dotknął w ostatnich dniach (luty 2007) ośrodki szkolenia z Łodzi. Nie dość, że mamy kolejną zmianę aut na egzaminie po trzech latach, to jeszcze nowe pojazdy nie zostały przez WORD w Łodzi zakupione, a jedynie wynajęte na okres lat 3, z wymiana co 6 do 8 miesięcy na nowy egzemplarz. A więc jeśli po roku toyota yaris - bo o takim aucie mowa, przejdzie tzw lifting, to Word będzie miał nowe auta a my "stare". Jak widać jest to kolejna niekorzystna transakcja dla właścicieli OSK, którzy ledwo wykaraskali się z kredytów na poprzednie auta - ople corsa, już muszą się znów zadłużać. Ponadto zmienił się nam dyrektor WORD i "nowy" nie chce z nami rozmawiać oraz wypowiada się na łamach mediów, jak to OSK nieudolnie szkolą kandydatów na kierowców i stąd zdaniem dyrektora tak niska zdawalność, ale i z tym sobie poradzi bo z pomocą Komendanta policji spowoduje kontrole i zamknięcie "małych szkółek". Natomiast 6-7 tygodniowy czas oczekiwania na egzamin to nie jest wg niego problem, tak samo nie jest problemem to jakim samochodem kursant będzie zdawał egzamin (np uczył się corsą, a będzie zdawał i wykonywał czynności kontrolno-obsługowe na yarisie). Ale podsumowując: Z UWAGI NA BRAK WYNIKÓW ROZMÓW Z MINISTERSTWEM W SPRAWIE POWROTU EGZAMINÓW DO OSK, NAWOŁUJEMY DO OGÓLNOPOLSKIEGO PROTESTU W TEJ SPRAWIE. Miało by to wyglądać następująco: jednego dnia o jednej godzinie w miastach całej Polski, zorganizowane grupy samochodów szkoleniowych (kilkadziesiąt aut w każdym mieście) nawet mogą być prowadzone przez kursantów przejadą kilkanaście minut ulicami miasta z transparentami czy flagami z hasłem EGZAMINY DO OSK. O planowanym proteście powiadomimy media które zrelacjonują naszą akcję. Proszę kolegów szkoleniowców o opinie i ewentualne deklaracje przystąpienia do protestu. BROŃMY SWOICH INTERESÓW.

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.02.2007
    Postów
    12

    .



    a myślałem,że nie tylko mnie przeszkadzają ciągłe roszady samochodami na WORD-ach

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.02.2007
    Mieszka w
    KOLUSZKI
    Postów
    10


    Widzę kolego,iż twój apel niema zbyt dużego odzewu.A jeśli można to czy mogę prosić o wymiary rękawa jeżeli takowe posiadasz.Natomiast masz słuszną rację jeśli chodzi o wymianę tych aut.Oni mogą je oddać,a koledzy którzy je zakupią na kredyt.......... dopowieccie sobie sami.Pozdrowionka

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.09.2005
    Mieszka w
    Będzin.Czeladź,Sosnowiec
    Postów
    236



    a......... b ...... c ..... d......... e ........ f...... r...... R ...... kategoria
    30,5 m 3 m 27,5 m 6 m .....9,5 m ...5 m .6 m ..6 m .....B i B1
    32 m ...4 m . 25 m 16,5 m 23,5 m .. - .....15 m 12 m ....B+E
    Pozdrawiam
    Spokojny instruktor z Zagłębia

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.02.2007
    Postów
    1

    Zawał serca murowany :(



    Jestem w 100% za takim protestem.To co sieę wyprawia w WORD-ach przekracza wszelkie granice...Oni będą zmieniali samochody,a my będziemy po uszy w kredytach-Piękna perspektywa...sprzedam dom,potem osobisty samochód a potem chyba spodnie zeby zarobic na Yarisa albo inne wziete z kosmosu auto...To wszystko woła o pomste do Nieba...

  6. #6
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.09.2005
    Mieszka w
    Będzin.Czeladź,Sosnowiec
    Postów
    236


    A co sądzicie o ogólnopolskiej akcji e-mailowej.
    Gdyby tak każdy z instruktorów i kursantów wysłał maila z protestem do MI?
    Gdyby kopie tych maili (DW) wysłać do kancelarii Sejmu.
    Może to odniosłoby jakiś skutek.
    Pozdrawiam
    Spokojny instruktor z Zagłębia

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.09.2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    340


    Cytat Napisał Włodek
    A co sądzicie o ogólnopolskiej akcji e-mailowej.
    Gdyby tak każdy z instruktorów i kursantów wysłał maila z protestem do MI?
    Gdyby kopie tych maili (DW) wysłać do kancelarii Sejmu.
    Może to odniosłoby jakiś skutek.
    Pomysł ciekawy, ale trzeba by było zebrać dużo instruktorów.

    P.S. MI - Ministerstwo Infrastruktury? Chyba nie dojdzie

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    09.01.2007
    Mieszka w
    Jarosław
    Postów
    7

    Protest



    Oczywiście popieram protest,właśnie WORD Przemyśl wspolnie z WORD Rzeszow ogłosiły przetarg na dostawę nowych pojazdow a liczyć ma się min. niska cena zakupu dla WORD czy bedą pamietać o OSK.? Czas pokaże.Przy okazji mam pytanko do kolegow z miast gdzie pojazdem egzaminacyjntm jest Toyota Yaris,czy diler Toyoty stosował znizki dla OSK ?

  9. #9
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.02.2007
    Mieszka w
    KOLUSZKI
    Postów
    10


    Alasz owszem dla zrzeszonych Toyota zaproponowała 8%,a dla nie zrzeszonych 10%.Cena yarisa wacha się od 37000 do 43000.A dzięki dla Włodka z Zagłębi za wymiary rękawa,a czy mógłbym prosić o wymiary na inne kategorie i wymiary stanowisk do parkowania.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •