Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  Od dawna na forum
  Dołączył
  30.08.2006
  Mieszka w
  Wrocław
  Postów
  402

  Paliwo tańsze o 37 groszy!  Okazuje się, że za paliwo nie musimy płacić aż tak słono. Wystarczy, że stacje paliw "zejdą" trochę ze swojej marży.

  Tak zrobiło KPKM w Białymstoku, które w czwartek opuściło cenę oleju napędowego o 37 groszy na litrze. W efekcie olej napędowy jest tu dziś tańszy od tej na bezkonkurencyjnej - jak dotąd - stacji paliw białostockiego Auchan.

  4,29 zł za litr - tyle płacono dziś na stacji KPKM przy ul. Składowej, przedwczoraj było to jeszcze 4,66 zł. Cena na najtańszej jak dotąd, należącej do hipermarketu stacji paliw, wynosiła dziś 4,39 zł.

  Skąd taka obniżka?

  - Po prostu taniej kupiliśmy paliwo od dostawcy hurtowego w ostatniej dostawie - mówi prezes KPKM Dariusz Ciszewski. - Nie chcemy jednak odrabiać strat kosztem mieszkańców, uznaliśmy, ze jesteśmy w stanie znacznie obniżyć cenę i tak zrobiliśmy. Jesteśmy spółką komunalną i na pierwszym miejscu stawiamy jakość usług i interes mieszkańców miasta, którzy są przecież współwłaścicielami stacji, a dopiero potem pomnażanie zysków.

  Obniżka oleju o 37 groszy to ewenement na rynku białostockim - większość innych stacji, które w hurcie zakupiły paliwo po podobnej do KPKM cenie, "zeszły" z ceny w detalu jedynie o kilka groszy na litrze . Oznacza to, że ich marże oscylują w granicach kilkudziesięciu groszy, co odbija się na kieszeni kierowców.

  - Mamy nadzieję, że cena jaką ustaliliśmy nie tylko zachęci mieszkańców do tankowania u nas, ale także skłoni inne stacje do zastanowienia się nad obniżką swoich cen - dodaje Marcin Moskwa, wiceprezes KPKM.

  Również cena benzyny PB95 spadła w KPKM o 29 groszy - do poziomu 4,39 zł za litr.


  Źródło: interia.pl

 2. #2
  Nowy użytkownik
  Dołączył
  07.08.2017
  Postów
  18


  Ehh no niestety. Taka jest kolej rzeczy, że paliwo na wakacje pójdzie w górę.

 3. #3
  Nowy użytkownik
  Dołączył
  10.10.2017
  Postów
  4


  Moim zdaniem paliwo byłoby dużo tańsze, gdyby rząd nie dokładał codziennie kolejnych obciążeń podatkowych. Z tego, co kojarzę około 59% stanowią podatki, m.in. vat, akcyza i opłata paliwowa. Podobno idzie, to na drogi... W sumie w moim regionie ostatnio nawet sporo dróg się buduje, ale nie zmienia, to faktu, że ponad połowa ceny litra paliwa składająca się z obciążeń podatkowych, to już lekka przesada.

 4. #4
  Nowy użytkownik
  Dołączył
  04.05.2018
  Postów
  10


  Z tego co się orientuje w cenach paliwa to zawsze jak są wakacje to paliwo jest drogie

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •