Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Od dawna na forum
    Dołączył
    30.08.2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    402

    Przykładowe mandaty w innych krajach



    AUSTRIA

    *58 do 72 euro - parkowanie i zatrzymywanie stwarzające niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu;
    *do 65 euro - przekroczenie prędkości;
    *36 do 72 euro, ewentualnie zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące - wymuszanie pierwszeństwa ewentualnie;
    *72 do 144 euro, ewentualnie zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące - wyprzedzanie w strefie zakazu;
    *35 euro - nieużywanie pasów bezpieczeństwa;
    *50 euro - używanie telefonu komórkowego bez urządzenia głośnomówiącego;
    Uwaga! obowiązują „żółte kartki“ (punkty karne) także wobec cudzoziemców. Za trzy „żółte kartki“ grozi zakaz poruszania się autem po terytorium Austrii przez okres minimum trzech miesięcy.

    * FRANCJA

    *135 euro i 3 pkt karne, ewentualnie zatrzymanie prawa jazdy na trzy lata - parkowanie stwarzające niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ruchu
    *135 euro i 3 pkt karne - nieużywanie pasów bezpieczeństwa
    *68 do 1500 euro i od 1 do 4 pkt karnych, ewentualnie zatrzymanie prawa jazdy na okres do trzech lat - przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym (od20 do 50 km/godz.)
    *135 do 1500 euro i od 1 do 6 pkt karnych, ewentualnie zatrzymanie prawa jazdy na trzy lata - przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym (od20 do 50 km/godz.)
    *1500 euro - używanie antyradaru
    Uwaga! nieumyślne spowodowanie obrażeń cielesnych może skutkować grzywną od 1500 euro i zatrzymaniem prawa jazdy na trzy lata. Zatrzymanie przy ponownym naruszaniu bezpieczeństwa innych użytkowników ruchu skutkuje zwiększeniem kary do 15 tys. euro, jednego roku więzienia i zatrzymania prawa jazdy na okres pięciu lat.

    * NIEMCY

    *40 euro - przewożenie dzieci bez specjalnego zabezpieczenia
    *15 do 425 euro, ewentualnie zatrzymanie prawa jazdy na okres od jednego do dwóch miesięcy - przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym
    *10 do 375 euro, ewentualnie zatrzymanie prawa jazdy na okres od jednego do dwóch miesięcy - przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym
    *50 do 200 euro - nieprzestrzeganie czerwonego światła
    *30 euro - nieużywanie pasów bezpieczeństwa;
    Uwaga! każdy kierowca, także cudzoziemiec, karany jest według systemu punktów karnych (1-7pkt), a dane przesyłane są do polskiej policji.

    * SZWAJCARIA

    *60 franków - nieużywanie pasów bezpieczeństwa*60 franków- przewożenie dziecka do lat 12 bez odpowiedniego zabezpieczenia
    *40 do 250 franków- przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o5 do 15 km/godz.
    *od 20 do 442 franków - przekroczenie prędkości na autostradzie o 5 do 30 km/godz.
    *250 franków - nieprzestrzeganie czerwonego światła Uwaga! przekroczenie prędkości o wartość wyższą niż podana powyżej grozi grzywną od 5 tys. do 40 tys. franków oraz karą więzienia od trzech miesięcy do trzech lat.

    * WŁOCHY

    *36 do 148 euro - nieprawidłowe parkowanie
    *74 do 296 euro i od 5 do 8 pkt karnych - nieużywanie pasów bezpieczeństwa, niebezpieczna jazda w pobliżu zakrętów lub podczas ograniczonej widoczności
    *148 do 594 euro i 6 pkt. karnych -używanie telefonu komórkowego bez urządzenia głośnomówiącego
    *36 do 594 euro i do 5 pkt karnych -przekroczenie prędkości o mniej niż 40 km/godz.
    *370 do 2000 euro, 10 pkt karnych i zatrzymanie prawa jazdy na okres od 3 do 12 miesięcy - przekroczenie prędkości o więcej niż 40 km/godz.
    *148 do 594 euro i 6 pkt karnych -nieprzestrzeganie czerwonego światła;
    Uwaga! także cudzoziemców obowiązują punkty karne. Zebranie 20 pkt powoduje zatrzymanie prawa jazdy na okres od sześciu miesięcy do
    dwóch lat.


    Źródło: GW

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    06.12.2006
    Postów
    1,268


    Co, to tak słabo wychodzisz na tych wszechobecnych reklamach Googli na swoich stronach, które tak usilnie pseudopozycjonujesz?

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    16.09.2011
    Postów
    85


    To jest właśnie źle, że nie ma takich wysokich kar, i przez to na drogach mamy anarchię.

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    11.10.2012
    Postów
    2


    dokładnie... zwiększyć mandaty i po sprawie

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    14.01.2013
    Postów
    9


    No nie wiem czy to byłby taki dobry pomysł bo czasami człowiek najzwyczajniej w świecie zgłupnie jak zobaczy co się przed nim dzieje - jak np jedzie nowy kierowca i sam wjedzie w słupek... Sama tak miałam kiedy jechała przede mną elka i zaczęła jakiś slalom czy coś do momentu kiedy się wystrzaszyłam jak nagle stanęła i zaczeła z dużą prędkością na mnie cofać... uderzyłam w słupek słupek w auto i dostałam mandat za kolizję na jezdni mimo że ja nie czułam jakoby to była moja wina... 400zł dostałam i 6 pkt....

  6. #6
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.10.2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Postów
    19


    Tutaj znajduje się cała tabela mandatów w europie
    http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-on...wiedliwe/wp5l0

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •