Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    30.01.2009
    Postów
    92


    Zgadzam się Tristan, tylko że jak wszyscy instruktorzy przekwalifikują się na lekarzy, administratorów, dentystów, programistów, polityków i wodzów OSK to kto tych lekarzy, administratorów, dentystów, programistów, polityków i wodzów OSK nauczy jeździć?

    Krótka piłka - czy jak klient idzie do lekarza po badanie (tfu... lekarz przychodzi do OSK - bo za 30 minut ma 600 zł) to nie płaci tych 60 zł - bo za drogo?

    Czy jeśli egzamin będzie kosztował 300 zł to też z niego zrezygnuje - bo za drogo?


    To dlaczego ma nie być podobnie z nauką jazdy? Klient ma prawo wymagać... ale usługa nauki jazdy musi mieć też swoją cenę...

    Ta cena to aktualnie - za teorię 40 zł/h, i 25 zł/h za jazdę.

    Namawiam do ... renegocjowania umów o pracę. I to im szybciej tym lepiej... A o cenę kursu - to już niech się martwią "grubasy"...

  2. #12
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał alus
    Zgadzam się Tristan, tylko że jak wszyscy instruktorzy przekwalifikują się na lekarzy, administratorów, dentystów, programistów, polityków i wodzów OSK to kto tych lekarzy, administratorów, dentystów, programistów, polityków i wodzów OSK nauczy jeździć?
    Ale się nie przekwalifikują. Ja np. nie nadaję się na żadnego z powyższych. I patrząc z okna, moi koledzy placowi też niekoniecznie.

    Cytat Napisał alus
    To dlaczego ma nie być podobnie z nauką jazdy?
    Bo lekarze wszyscy biorą 60, bo mają to w dupie, bo za mniej im się nie chce, bo za mniej se mają dyżur w sypialni. A OSKi mają konkurencję, bo otworzyć OSK można z prawie zerowym wkładem i kosztami, z marszu.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  3. #13
    Od dawna na forum
    Dołączył
    15.10.2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    260


    Cytat Napisał tristan
    Ale wyliczenia wykazują, że nie bardzo da się dać inne stawki nie prowadząc Caritas. Kursant nie chce zapłacić 2000zł za kurs, woli 1000. A przy takich cenach nie można zapłacić instruktorom więcej.
    mozna mozna
    instruktor 900zl za 30h jazd na swoim aucie
    wystarczy chciec i oferowac dobra usluge za ta cene
    no chyba, ze cena http://www.kursy-nauki-jazdy.pl/cennik.html jest adekwatna do uslugi
    ---------------------------> Wyższa Szkoła Jazdy <-------------------------
    ------------------------------> www.wsjazdy.pl <---------------------------

  4. #14
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał rufioo
    mozna mozna
    instruktor 900zl za 30h jazd na swoim aucie
    No ale z własnym autem, to trochę tak jakby se prowadził własny OSK. Trochę tak, jak korporacja taksówkowa. Każdy jest na swoim, a korporacja za jakiśtam haracz zapewnia obsługę logistyczną oraz markę. Kursant płaci 1200 przykładowo, więc 300 idzie na obsługę, 900 na instruktora. Ale on się martwi wszystkim, poza reklamą. Jak się auto zepsuje, to pozamiatane. Musiał też zainwestować w auto. Inwestuje w naprawy, benzynę... Więc to nie tak, że 30zł na czysto dostaje na przeżarcie. Do tego pewnie nie odliczyłeś PIT...
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  5. #15
    Od dawna na forum
    Dołączył
    15.10.2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    260


    no 200h x 30zl to chyba jest z czego odliczac.... no chyba, ze to dla ciebie malo
    co do auta, to sie je amortyzuje no i mozna sprzedac za dobre pieniadze jak sie dba, a jak sie dba, to problemow z psuciem sie nie ma
    co do obslugi, to mocno uprosciles, bo do prowadznia osk jest troche wymogow do spelnieniai trza za nie co mieasiac placic
    a reklama owszem, ale jakosc uslugi jest najlepsza reklama, wiec zajmuje sie tym instruktor
    ---------------------------> Wyższa Szkoła Jazdy <-------------------------
    ------------------------------> www.wsjazdy.pl <---------------------------

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    30.01.2009
    Postów
    92


    no chyba, ze cena http://www.kursy-nauki-jazdy.pl/cennik.html jest adekwatna do uslugi
    Bue he he... Zostawię sprawę 880 za kurs kat. B, bo zainteresowani wiedzą "o so hozi".

    Natomiast 350 zł za kurs na wózki widłowe (fachowo jezdniowe). Ale jaja...

    Wiecie, ile godzin teorii przewiduje program nauczania? Powiem, że 48! Do tego 15 godzin jazd... przy czym jeśli są 3 osoby jedna może jeździć a dwie sie przyglądają - i to można policzyć jako jedna godzinę.
    Dobra rachunek jest prosty - 3 x 350 = 1050 zł.
    Wykłady - za mniej chyba nikt sie nie podejmie - 48x20= 960 zł
    Jazdy 15x15zł/h (dla 3-ch osób) = 225 zł


    960+225 = 1185 zł

    1185-1050= 135 zł

    Chyba nie wierzycie, że OSK dokłada do każdych 3 kursantów 135 zł?

    Czyżby wydawali jedynie zaświadczenia? Bez odbycia kursu? To jakieś cieniasy są, bo u mnie na wsi chodzą słuchy, że takie zaświadczenia można mieć za 500...

  7. #17
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał rufioo
    no 200h x 30zl to chyba jest z czego odliczac....
    Tylko kto da radę zapierdzielać 200h miesięcznie? Ja wiem, że młodzi tak zapierdzielają. Też tak miałem... A teraz jestem w średnim wieku i chodzę od specjalisty do specjalisty, bo se zdrowie zajechałem na amen.

    Cytat Napisał rufioo
    no chyba, ze to dla ciebie malo
    co do auta, to sie je amortyzuje no i mozna sprzedac za dobre pieniadze jak sie dba, a jak sie dba, to problemow z psuciem sie nie ma
    Da się dobać o auto kursanckie? Zwłaszcza jeżdżąc jak proponujesz 7dni w tygodniu? Ja swoje auta zajeżdżam od razu, a co dopiero taki kursant. No ale mogę się mylić, bo akurat sobie teoretyzuję, bo ja się praktyką nie zajmuję[1].

    Cytat Napisał rufioo
    co do obslugi, to mocno uprosciles, bo do prowadznia osk jest troche wymogow do spelnieniai trza za nie co mieasiac placic
    No więc dlatego mówię, że za obsługę logistyczną OSK kasuje od 300zł w zwyż w Twoim schemacie. Więc całkiem nieźle.

    [1] Ja osobiście kiedyś chciałem swój OSK i bawić się również w praktykę. Ale jak widuję niektórych dresiarzy na kursach, to mi się odechciało. Na teorii można takiego pominąć, zresztą zazwyczaj on też nie jest zainteresowany niczym poza szybkim zaliczeniem... Ale jakbym takiego dostał do auta... Nie, to nie dla mnie.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    30.01.2009
    Postów
    92


    Przepraszam ale tak sie rozpędziłem, że nie dodałem:
    1. kosztów sali wykładowej, kibla, mediów
    2. kosztów paliwa wózka, i jego amortyzacji
    3. kosztów placu manewrowego

    Ktoś tu chyba z tym 350 zł za kurs wózków jest chory? I dlaczego nikt tego nie kontroluje?

    Myślę, że 350 zł x2 = 700 zł to za taki kurs nie byłoby za wiele.

  9. #19
    Od dawna na forum
    Dołączył
    15.10.2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    260


    z tymi 7 dniami, to przesadziles, bo pracujac po 8h, to 25 dni w miesiacu (4nd i 1so wolna)
    a przeca wiemy, ze mozna sobie to troche inaczej rozlozyc i mamy weekendy wolne

    z tymi dresami to jest tak, ze jak raz im pokazesz co o nich myslisz, to juz zaden nie przyjdzie
    no i omijac reklame w pewnym radiu

    alus tez sie dziwie, ze to funkcjonuje http://wroclaw.naszemiasto.pl/forum/...9796e0eefe56a8
    itp
    a kontroluja odleglosc do kibelka..
    ---------------------------> Wyższa Szkoła Jazdy <-------------------------
    ------------------------------> www.wsjazdy.pl <---------------------------

  10. #20
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    08.09.2009
    Postów
    13


    [quote="rufioo"]
    Cytat Napisał tristan
    no chyba, ze cena http://www.kursy-nauki-jazdy.pl/cennik.html jest adekwatna do uslugi
    Robiłem tam kurs na instruktora. Rewelacja to nie jest ale było najtaniej. No ale jeśli chodzi o kat B to żadnych zastrzeżeń wykłady prowadzone profesjonalnie przez doświadczonych instruktorów. Co do praktycznej nauki nie wiem jak jest dokładnie ale wiem że przynajmniej jeden instruktor jest świetny. Ludzie przychodzą na kurs i mówią że chcą jeździć z Panem Markiem a jak nie to pójdą gdzieś indziej. No i pan Marek dostaje lepszą kasę niż inni.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •