Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    11.08.2012
    Postów
    8


    Mam problem z pytaniem a w zasadzie jego drugiej części: 4. Omów zasadę zmiany kierunku jazdy na drodze dwukierunkowej i jednokierunkowej oraz zmianę pasa ruchu z uwzględnieniem odstępstwa zmiany kierunku jazdy dla określonej grupy pojazdów.
    Czy mogę prosić o wyjaśnienie tego ?
    To po pierwsze a po drugie mam prawie wszystkie konspekty mogę sie nimi podzielić za DARMO ale... brakuję mi pytan 11, 22, 23.
    Jakby znalazł sie ktoś tak dobry i sie nimi podzielił byłbym bardzo wdzięczny. Nasuwają mi się w nich zbyt lakoniczne odpowiedzi i napewno nie na 10 min gadania a moze na 2-3 min.
    Jakby coś moj mail: kamilov_2005@op.pl

  2. #12
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    21.09.2012
    Postów
    9


    Trochę pod względem gramatycznym źle sformułowany temat. Powinno być " Omów .............. zmianę pasa ruchu. Proszę (np.) uwzględnić odstępstwa podczas zmiany kier. jazdy dla określonej grupy pojazdów." Art.22 ust.3, chodzi o gabaryty pojazdu. Można
    dodać, że w tej części ustępu chodzi o to, żeby po włączeniu np. prawego kierunkowskazu nie przemieścić się w lewo. Taki ruch należy poprzedzić chwilowym zasygnalizowaniem lewym kierunkowskazem i następnie, po zajęciu pozycji do skręcania, ponownie go przełączyć na prawy.
    Jeżeli chodzi o drugą część Twojego pytania, to nikt nie mierzy czasu twojej odpowiedzi. Jeśli egzaminator widzi, że wiesz o czym mówisz i znasz temat to Twoja odp. może trwać i 3 min.( sam tak miałem). T. 11 trzeba omówić art. 25, wyjątek tramwaj, podział skrzyżowań ze względu na geometrię, organizację ruchu, oznakowanie. T. 22 kiedy pieszy może przechodzić poza przejściem, w jakich odległościach od przejścia, skrzyżowania bez oznakowanych przejść,(zobacz Art. 26), strefa zamieszkania. T. 23 zmiana kier. jazdy, pasa ruchu troszkę polać wody, oczywiście zgodnie z PoRD.

  3. #13
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    garbaty napisał:
    Mam problem z pytaniem a w zasadzie jego drugiej części: 4. Omów zasadę zmiany kierunku jazdy na drodze dwukierunkowej i jednokierunkowej oraz zmianę pasa ruchu z uwzględnieniem odstępstwa zmiany kierunku jazdy dla określonej grupy pojazdów.
    Chodzi tutaj o art.22. ust.3. K.D.,czyli o pojazdy długie, szerokie, w szczególności te, które oznaczone są tablicami wyróżniającymi pojazdy samochodowe i tablicami wyróżniającymi przyczepy lub naczepy. Pojazdy te mogą nie stosować sie do przepisu art.22. ust.2. K.D.
    Np. mogą skręcać w prawo z lewego pasa ruchu, skręcać w lewo i zawracać z prawego pasa ruchu. Pojazd taki musi wtedy ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym zgodnie z art.22. ust.2. K.D.

  4. #14
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    11.08.2012
    Postów
    8


    To miałem na myśli w tych pytaniach ale tutaj naprawdę długo się nie poopowiada
    Dziękuję serdecznie za pomoc.

  5. #15
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    A kto powiedział, że masz 10 minut gadać ?? Jesli na egzamin przyjdzie 70 osób to co ?? W poniedziałek skończycie ??
    Czego nie rozumiesz ??
    1. - obowiązki kierującego zamierzającego zmienić kierunek ruchu
    2. - przejeżdzanie przez skrzyżowanie - ustawienie pojazdu przy skrecie w lewo i w prawo
    3. - wyjątki - gabaryty pojazdu, kilka pasów dla tego samego kierunku
    4. - zawracanie - definicja i zakazy

    Opracuj sobie - będziesz geniuszem .. Mówię serio .. Na 10 minut starczy ...

  6. #16
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    20.10.2012
    Postów
    2

    hej



    Od niedawna zaczełam chodzić na kurs instruktora nauki jazdy, prawdopodobnie egzamin odbędzie się w grudniu. Chciałabym zdawać we Wrocławiu, prosiłabym o pomoc w celu udostępnienia materiałów bez opłaty z ludzkiej uprzejmości. Czy jest ktoś w stanie podzielić się materiałami. Pozdrawiam

  7. #17
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Jasne, wszystko mamy .. I za darmo.. Hmmm, chociaż nick masz zachęcający do żądania miłej satysfakcji ...

    Żartowałem ..

  8. #18
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    27.09.2012
    Postów
    21

    Konspekty



    Ja mam wszystkie opacowane konspekty z WROCLAWIA jak ktos chce prosze pisac gg:6121534

  9. #19
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.12.2012
    Postów
    11


    Witam, 11 grudnia 2012 roku mialam egzamin w Lublinie. Wynik pozytywny ! Mam wszystkie konspekty z Lublina, Wrocławia, Rzeszowa, Poznania oraz wszystkie pytania z przepisów i z dydaktyki, psychologii. Chętnie się podzielę. Proszę pisać na maila: majka.mackiewicz@wp.pl , po przeglądnięciu tych materiałów egzamin na pewno będzie zdany pozytywnie Pozdrawiam !

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •