Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Hybrid View

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.01.2010
    Mieszka w
    Pomorskie
    Postów
    157

    Umowa z lekarzem



    Na jakich warunkach mozna spisac umowe z lekarzem aby przeprowadzal badania w naszym OSK.. no i jakie uprawnienia musi miec ten lekarz?

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    17.01.2009
    Mieszka w
    Lublin
    Postów
    300


    Wysłałem Ci wzór na PW.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    04.11.2009
    Postów
    64


    Ja tez bym poprosil wzor na pw

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    22.03.2009
    Postów
    28


    TEŻ BARDZO PROSZĘ

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    02.11.2008
    Postów
    78


    Ta umowa jest bardzo okrojona.
    Czy do tego jeszcze sporządzacie umowę o dzieło lub zlecenie? Jak wygląda regulowanie płatnosci przy takiej umowie?

  6. #6
    Od dawna na forum
    Dołączył
    21.07.2009
    Mieszka w
    Program zarządzania OSK
    Postów
    249


    Umowa...? A po co? Lekarz świadczy usługi wg swojej działalności. Warto jest za badania wziąć od niego fakturę aby zwiększyć swoje koszty. A co do Umowy, to nie jest w żaden sposób wymagana. My co prawda posiadamy wśród wykazu umów w Systemie również umowę o przeprowadzanie badań lekarskich kandydatów na kierowców, ale to tylko papierek "porządkujący" stan formalny faktur. W zasadzie do niczego nie potrzebny, jeżeli badania lekarskie nie są w cenie kursu
    SOS-Manager 2.2 / 2009
    Informatyczny System Profesjonalnego Zarządzania Ośrodkiem Szkolenia Kierowców

    Pierwszy stworzony przez praktyków program do obsługi OSK. Bądź o krok przed konkurencją!

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał SOS-Manager
    Umowa...? A po co? Lekarz świadczy usługi wg swojej działalności. Warto jest za badania wziąć od niego fakturę aby zwiększyć swoje koszty.
    Czy na pewno może to być kosztem OSK? W końcu badanie lekarskie jest oddzielne, to sobie ma kursant zapewnić sam, przed rozpoczęciem kursu. Zanim nie zapewni sobie badania, nie wolno go zapisać na kurs i nie jest jeszcze kursantem.

    Wg mnie to, że szkoły zapraszają lekarza przed kursem, to jest po prostu taka grzeczność, ale przyszły kursant może to mieć w dupie i nie skorzystać, a przynieść swoje zaświadczenie od innego lekarza.

    Cytat Napisał SOS-Manager
    W zasadzie do niczego nie potrzebny, jeżeli badania lekarskie nie są w cenie kursu
    Zastanowiłbym się mocno nad doliczaniem badania do ceny kursu, bo to sprzedaż wiązana i zmuszanie przyszłego kursanta do korzystania z jedynie słusznego lekarza OSKowego, podczas gdy przyszły kursant ma prawo wykonać badania tam, gdzie mu odpowiada i nie powinno mieć to wpływu na dalsze jego losy w OSK.
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  8. #8
    Od dawna na forum
    Dołączył
    21.07.2009
    Mieszka w
    Program zarządzania OSK
    Postów
    249


    No nie zrozumieliśmy się precyzyjnie. Większość szkół (jakie znamy) prowadzą Kursy w ofercie "Badania gratis" czyli koszt badań ponosi OSK. Kursant płaci kompleksowo za cały kurs ( w tym badania lekarskie), które z przyczyn obiektywnych są opisane jako GRATIS. I nic w tym oszukańczego czy dziwnego.
    Jednak kursant ma prawo do przestawienia "swoich" badań. Wtedy - to już inwencja i decyzja przedsiębiorcy - kursant może liczyć na niższa cenę kursu.
    SOS-Manager 2.2 / 2009
    Informatyczny System Profesjonalnego Zarządzania Ośrodkiem Szkolenia Kierowców

    Pierwszy stworzony przez praktyków program do obsługi OSK. Bądź o krok przed konkurencją!

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.05.2008
    Mieszka w
    Program do czegośtama
    Postów
    573


    Cytat Napisał SOS-Manager
    No nie zrozumieliśmy się precyzyjnie. Większość szkół (jakie znamy) prowadzą Kursy w ofercie "Badania gratis" czyli koszt badań ponosi OSK.
    No nie ponosi. Po prostu są wliczone w cenę kursu. Tylko właśnie się zastanawiałem nad tym, na ile to jest zgodne z prawem. Trzeba by się zastanowić. Widzę dwa problemy:

    a) co z tymi, co chcą przynieść swoje badanie? OSK zwraca kasę? Czy to nie podpada pod nieuczciwą konkurencję i wmuszanie konkretnego lekarza?

    b) Kursanta nie wolno zapisać na kurs przed zrobieniem badań. Więc w momencie badania kursant nie jest kursantem. Skoro tak, to fundowanie mu badań jest śliskie podatkowo. Oczywiście wiem, że to szukanie dziury w całym, ale taki aspekt mnie też zastanowił.

    Cytat Napisał SOS-Manager
    Jednak kursant ma prawo do przestawienia "swoich" badań. Wtedy - to już inwencja i decyzja przedsiębiorcy - kursant może liczyć na niższa cenę kursu.
    No właśnie. A jeśli nie? Wg mnie to śliskie prawnie.

    Ja generalnie uważam, że OSK powinien załatwiać wizytę lekarza przed kursem dla ułatwienia życia kursantowi, ale bez mieszania tego z kursem. Wiem, wiem, to marketingowo słabe. Jak wliczyć cenę lekarza w cenę to kursant może się nabrać na gratis
    Zarządca Przypraw 6.6 / 2010
    Biologiczny System Odpowiadania na forumie.

    Pierwszy stworzony przez teoretyków inteligentny odpowiadacz forumowy.
    Stoisz nad przepaścią? Nie daj się, zrób krok naprzód.

  10. #10
    Od dawna na forum
    Dołączył
    21.07.2009
    Mieszka w
    Program zarządzania OSK
    Postów
    249


    Oczywiście. Koszt badań "gratis" jest ukryta w cenie kursu. Więc jeżeli kursant przynosi swoje Zaświadczenie i OSK obniż mu cenę kursu o koszt, jaki poniósł by gdyby zlecił to badanie "swojemu" lekarzowi - wszystko jest O.K.
    Sytuacja podatkowa jest tu podobna do innych, gdzie wykonawca zatrudnia podwykonawców. Istota opodatkowania musi być utrzymana czyli: OSK odprowadza podatek w przypadku "gratisowych badań" gdyż za nie i tak ponosząc koszty - pobiera wyższą opłatę za kurs.Wyższa opłata=wyższy podatek. Gdy obniża cenę kursu o wartość badań - ma niższe koszty własne a więc wymagany podatek będzie mniejszy.
    SOS-Manager 2.2 / 2009
    Informatyczny System Profesjonalnego Zarządzania Ośrodkiem Szkolenia Kierowców

    Pierwszy stworzony przez praktyków program do obsługi OSK. Bądź o krok przed konkurencją!

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •