Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    konwojent nie może uczestniczyć w państwowym egzaminie na prawo jazdy

  2. #12
    Od dawna na forum
    Dołączył
    09.03.2010
    Postów
    268


    Co Wy tu za głupoty opowiadacie? Prawidłowo ją oblał bo ktoś kto jest instruktorem w czasie nauki, nie ma już tych uprawnień w opisywanej sytuacji.
    To tak jak by Policjant, który nie musi zapinać pasów w okreslonych przypadkach też siedział z tyłu na jeździe ezaminacyjnej (przy założenie że mógłby). Też nie musi zapinać? Musi!!! Kolejny przykład taksówkarz, lekarz itd. Każdy z wymienionych, w okreslonych sytuacjach pasów zapinać nie musi. Niestety w tym przypadku instruktor nie jest zwolniony z tego obowiązku.

    Art. 39. ust. 4 mówi:

    Art. 39.

    1. Kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy, z zastrzeżeniem ust. 3.

    2. Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:

    1.osoby mającej orzeczenie lekarskie o przeciwwskazaniu do używania pasów;
    2.kobiety o widocznej ciąży;
    3.kierującego taksówką osobową podczas przewożenia pasażera;
    4.instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania;
    5.policjanta, funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Inspektora Kontroli Skarbowej, funkcjonariusza celnego i Służby Więziennej, żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - podczas przewożenia osoby (osób) zatrzymanej;
    6.funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu podczas wykonywania czynności służbowych;
    7.zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy medycznej;
    8.konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;
    9.osoby chorej lub niepełnosprawnej przewożonej na noszach lub w wózku inwalidzkim.

    Chyba wątpliwości zostały rozwiane

    PS. Uczyć się ....... uczyć

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    "4.instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania"
    nie policjanta podczas egzaminowania, nie lekarza podczas egzaminowania, nie taksówkarza podczas egzaminowania a INSTRUKTORA podczas szkolenia lub EGZAMINOWANIA.

    Twoja argumentacja nie rozwiała najmniejszych wątpliwości

  4. #14
    Od dawna na forum
    Dołączył
    04.03.2010
    Mieszka w
    kujawy
    Postów
    129


    Cytat Napisał jarzabek

    Chyba wątpliwości zostały rozwiane
    Moje niestety nie . Ust. 4 brzmi:
    "instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania".
    Po co mieszacie do tego konwojentów, policjantów i innych?
    Ten przepis powstał zanim umożliwiono instruktorom udział w egzaminie praktycznym - no i jak to często się zdarza - zapomniano doprecyzować. Gdyby było "instruktora podczas szkolenia oraz egzaminatora podczas egzaminowania" - wszystko byłoby jasne.
    Jak ktoś miał logikę w szkole to ma watpliwosci, a właściwie nie ma. Jak jest "lub" to moze być i to i owo.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Cytat Napisał jarzabek
    Nie musisz nic snuć......... tak po prostu jest
    To Ty wcześniej napisałeś ?

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Cytat Napisał jaszczomb
    Ten przepis powstał zanim umożliwiono instruktorom udział w egzaminie praktycznym - no i jak to często się zdarza - zapomniano doprecyzować. Gdyby było "instruktora podczas szkolenia oraz egzaminatora podczas egzaminowania" - wszystko byłoby jasne.
    Jak dla mnie to zamykałoby dyskusję wskazując na ewidentny błąd egzaminatora. Powinni się odwoływać. I w sumie tego zapisu nie powinni dalej zmieniać. Jak nie musi to nie musi. Może to też ma swoje uzasadnienie.

  7. #17
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    16.02.2010
    Postów
    7


    Ok, przepraszam, za wsadzenie kija w mrowisko z tym konwojentem - miał być żart, a wyszedł "kij w mrowisko".
    Przytoczony przepis powinien być interpretowany w ten sposób, że bez pasów może jeździć zarówno egzaminator jak instruktor, w obu z wymienionych sytuacji. Tyle, że to jest interpretacja, a sam przepis jest źle zredagowany i dlatego nie ścisły.
    Tak czy inaczej, fakt że dziewczyna nie zdała z tego powodu bardzo dobrze świadczy o jej umiejętnościach, no i oczywiście o jej instruktorze...

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Cytat Napisał FundacjaT
    Przytoczony przepis powinien być interpretowany w ten sposób, że bez pasów może jeździć zarówno egzaminator jak instruktor, w obu z wymienionych sytuacji. Tyle, że to jest interpretacja, a sam przepis jest źle zredagowany i dlatego nie ścisły.
    A dlaczego? dobrze być po prostu świadomym swoich praw wynikających z tak a nie inaczej sformułowanego zapisu.
    Cytat Napisał FundacjaT
    Tak czy inaczej, fakt że dziewczyna nie zdała z tego powodu bardzo dobrze świadczy o jej umiejętnościach, no i oczywiście o jej instruktorze...
    Nie mieszaj, jak widzisz sami instruktorzy tu nie rozumieją tego zapisu

  9. #19
    Od dawna na forum
    Dołączył
    09.03.2010
    Postów
    268


    Zgadzam się że napisalem i podtrzymuje moje zdanie. Pisze po kolei:
    instruktora- dotyczy nauki jazdy
    egzaminatora- dotyczy egzaminu
    "lub" jest napisane troche niefortunnie ale każdy wie,lub powinien wiedzieć, że pasów nie zapina się odpowiednio: instruktor w czasie jazdy, egzaminator w czasie egzaminu po to żeby mogli zareagować np. skręcić lub nie kierownicą. Po co instruktorowi w czasie egzaminu to uprawnienie?

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    31.01.2010
    Postów
    54


    Ale ten przepis jest napisany tak że instruktor podczas egzmainu jest zwolniony z zapinania pasów, ja tak to rozumiem. Gdyby się rozwodzić że pasy siedzacemy z tyłu instruktorowi w niczym nie rpzeszkadzaja to jasne, ze powinien je zapiąć, ale mnie interesuje sam zapis przepisu. Wg mnie z tak zpaisanego sformuowania wynika że instruktor podczas egzaminu może jechać bez pasów, ale niech się wypowie może jakiś prawnik...
    Aha i co innego gdy z tyłu wsiada np. obserwator który uczy się być egzmainatorem, bo on jeszcze nie ma uprawnień, ale instruktor to co innego.
    Uważam też ze w tym wypadku egzmainator wykazał się nadgorliwy i powinien sprawdzić umiejętności jazdy danej osoby a nie odsyłać z kwitkiem w tak niejasnej i spornej kwestii.
    "...przedni napęd jest dla dziewczynek..."

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •