Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Cytat Napisał jaszczomb
    Mam dla Was do rozgryzienia takie zdanie:

    "Bolek lub Lolek mogą przyjsc do mnie na obiad lub kolację".
    Ja rozgryzę, ja !!!
    Jesteś.... Tolą i liczysz na to że przyjdą obaj na raz i trzymasz kciuki za to żeby była to kolacja
    Ty jaszczembiu

    Cytat Napisał jaszczomb
    Druga sprawa - egzamin wewnętrzny - jak jest tutaj? Przecież instruktor tym wypadku egzaminuje a nie szkoli tak? I co...musi mieć pasy zapięte?...nie musi. Dlaczego?...patrz ust. 4.
    Nie inaczej

  2. #32
    Od dawna na forum
    Dołączył
    09.03.2010
    Postów
    268


    Majeranek ja ciągle czekam na tego nowego posta

    Co do pasów to jeszcze nie mam odpowiedzi ale wczoraj na zajęciach pytałem o to kolegę instruktora i on bez wnikania w szczegóły odnośnie naszej rozmawy od razu kategorycznie stwierdził że instruktor na egzaminie pasy zapinać musi.

  3. #33
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.12.2008
    Mieszka w
    będzin
    Postów
    169

    Re: Pasy bezpieczeństwa



    Cytat Napisał majeranek
    Art.39.2 Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:
    4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania.

    Na tej podstawie można wysnuć wniosek, że instruktor podczas egzaminowania nie ma obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa ?

    Moim zdaniem z tego zapisu wynika że instruktor musi zapinać pasy.
    W ustawie nie jest napisane: "instruktor podczas egzaminu" tylko "instruktor podczas egzaminowania", a na egzaminie państwowym instruktor nikogo nie egzaminuje.

  4. #34
    Od dawna na forum
    Dołączył
    22.11.2007
    Mieszka w
    małopolska
    Postów
    171


    No nie wiem w czym macie problem.
    Wiadomo od czego jest instruktor a od czego egzaminator.
    Instruktor uczy a egzaminator egzaminuje i podczas egzaminu instruktor nie wykonuje swojej pracy tylko uczestniczy w egzaminie jako "obserwator" a jeżeli nie szkoli kursanta to musi zapiąć pasy. Sprawa chyba jest jasna i egzaminator miał rację.
    Zwolnienie z zapinania pasów przez instruktora czy egzaminatora jest po to aby można było w odpowiednim momencie odpowiednio zareagować na "wyczyny" kuranta a pasy mogą to skutecznie uniemożliwić (wiem to z doświadczenia przy szkoleniu osoby która posiada uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a którą doszkalałem). Instruktor na egzaminie nie może się odzywać a co dopiero ingerować w poczynania osoby egzaminowanej więc nie dotyczy go zwolnienie z obowiązku zapinania pasów bo w jakim celu?

  5. #35
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.04.2010
    Postów
    5


    Oblała dzięki instruktorowi. Instruktor i egzaminator nie muszą zapinać pasów by te w razie jak muszą złapać za kierowce ich nie zatrzymały!!!!!! Co on siedząc z tyłu miał łapać za kierownicę? Gratuluje doboru instruktora...

  6. #36
    Od dawna na forum
    Dołączył
    03.03.2010
    Mieszka w
    kujawy
    Postów
    129


    Tak na logikę biorąc, to oczywiście, że powinien w pasach. Tyle, że logika to jedno a przepisy czesto swoje - wystarczy poczytac wątki np. odnośnie zakazu zatrzymywania po lewej stronie.
    Ten zapis jest co najmniej dwuznaczny a powód takiego stanu rzeczy jest prosty i wyjaśniony już na początku:

    Ust. 4 powstał w czasach, kiedy instruktor nie mógł uczestniczyć w egzaminie, później zapomniano to doprecyzować i mamy zagadkę logiczną.

  7. #37
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.12.2008
    Mieszka w
    będzin
    Postów
    169


    Cytat Napisał Smoq
    Oblała dzięki instruktorowi. Instruktor i egzaminator nie muszą zapinać pasów by te w razie jak muszą złapać za kierowce ich nie zatrzymały!!!!!! Co on siedząc z tyłu miał łapać za kierownicę? Gratuluje doboru instruktora...
    Czy obecność instruktora z tyłu zwalnia kogoś z myślenia ?

  8. #38
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    31.05.2019
    Postów
    2


    No przecież to normalka, że z kursantem jeździ się bez pasów. Ja tak zawsze jeżdzę.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •