Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99

    Pasy bezpieczeństwa



    Art.39.2 Obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa nie dotyczy:
    4) instruktora lub egzaminatora podczas szkolenia lub egzaminowania.

    Na tej podstawie można wysnuć wniosek, że instruktor podczas egzaminowania nie ma obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa ?

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    09.03.2010
    Postów
    268


    Nie musisz nic snuć......... tak po prostu jest

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Cytat Napisał jarzabek
    Nie musisz nic snuć......... tak po prostu jest
    Ale pewny jesteś? Nie zadaję tego pytania bezpodstawnie. Znajomy instruktor nie tak dawno w akcie dobrej woli uczestniczył w egzaminie. Kursantka nie mogła zdać i z tego co opowiadała jakoś dziwnie te egzaminy przebiegały. Więc pojechał, a co On robi właśnie kurs na egzaminatora, więc przepisy dzióbie ostro i nie zapiął pasów. No i kursantka została oblana za to właśnie, że instruktor nie zapiął pasów podczas egzaminowania. To znaczy ona oblała oczywiście za to, że się nie upewniła czy pasażerowie zapieli pasy. Jest instruktorem i uczestniczył w egzaminowaniu. W tej sytuacji dotyczy go ten przepis?
    A wściekły był niesamowicie no i powiem szczerze uśmiałem się z niego jaki to się pomocny okazał
    Wy jak jeździcie jako instruktor-obserwator zapinacie pasy czy nie? Musicie czy nie musicie?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    24.09.2008
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    68


    Jeśli uczestniczył jako obserwator i nie miał zapiętych pasów to zdaje się że nie był ani instruktorem podczas szkolenia ani egzaminatorem w trakcie egzaminowania tylko zwykłym pasażerem.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Cytat Napisał lupus
    Jeśli uczestniczył jako obserwator i nie miał zapiętych pasów to zdaje się że nie był ani instruktorem podczas szkolenia ani egzaminatorem w trakcie egzaminowania tylko zwykłym pasażerem.
    Nie zgodzę się, zwykły pasażer nie może uczestniczyć w egzaminie. A w egzaminie uczestniczyć może tylko instruktor właśnie (no nie tylko, ale chodzi o ten przypadek dokładnie) i myślę że jest wtedy instruktorem podczas egzaminowania bo w innym przypadku nie miałby do tego prawa.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    24.09.2008
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    68


    masz rację, mój błąd

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31.01.2010
    Postów
    54


    Już mógł zapiąc te pasy żeby się nie czepiali...
    Co do tego przypadku to raczej przychyliłbym sie do wypowiedzi majeranka. To była jazda egzaminacyjna z instruktorem(więc był zwolniony z obowiązku zapinania pasów), a nie jazda z instruktorem towarzysko po bułki do sklepu(gdzie nie byłby już zwolniony z obowiązku zapinania pasów). Takie moje zdanie
    "...przedni napęd jest dla dziewczynek..."

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Co mi się przypomniało jeszcze to na kursie na egzaminatora czy to na tylnym fotelu czy na przednim jeździł bez pasów podczas egzaminowania i nikt na to uwagi nie zwrócił. Ale z drugiej strony nie każdy kursant na egzaminatora jest instruktorem i jeśli nie jest to czy wtedy też nie mają obowiązku zapinania pasów? O takim przypadku istnieje jakiś zapis?
    No ale mnie interesuje przede wszystkim czy ta kursantka została oblana bezpodstawnie?

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    25.03.2010
    Postów
    99


    Cytat Napisał Tuner
    Już mógł zapiąc te pasy żeby się nie czepiali...
    No mógł, ale nie zapiął. Obleli mu kursantkę. No i właśnie mieli prawo czy nie?
    Cytat Napisał Tuner
    a nie jazda z instruktorem towarzysko po bułki do sklepu(gdzie nie byłby już zwolniony z obowiązku zapinania pasów). Takie moje zdanie
    A to można tak po bułki sobie wskoczyć jeśli się pasy zapnie? A po pączki da radę ?

  10. #10
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    16.02.2010
    Postów
    7


    A może miał przy sobie pieniądze, wtedy podpadałby pod " konwojenta podczas przewożenia wartości pieniężnych;"

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •