Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.04.2011
    Postów
    3

    Szkola jazdy lub własny samochód



    Witam,

    Może pytanie nie jest ściśle do tego działu, ale chcę zapytać doświadczonych instruktorów. Jeżeli kupię samochód do nauki jazdy, to czy do założenia własnej działalności (tylko jazdy) muszę posiadać budynek z salą wykładową itp. Czy mając samochód mogę prowadzić własną działalność i brać zlecenia na jazdy?
    Planuję otworzyć własny ośrodek nauki i techniki jazdy, ale na początek muszę wyrobić sobie markę,a po drugie najnormalniej w świecie zebrać trochę pieniędzy.

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.04.2008
    Postów
    115


    Na początek musisz zrobić kurs na instruktora. Jak już będziesz instruktorem to będziesz wiedział, że musisz mieć salę o powierzchni co najmniej 25 m2 i plac. Możesz wynająć.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    28.04.2009
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Postów
    59


    Do nauki jako instruktor z własnym autem na działalności nie potrzebujesz żadnej sali, działalność rejestrujesz po prostu na adres zamieszkania. Bierzesz zlecenia z ośrodków i sobie szkolisz, samochód musisz mieć oczywiście oklejony, pod jakim ośrodkiem jeździsz.

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.04.2011
    Postów
    3


    Cytat Napisał nickmar
    Do nauki jako instruktor z własnym autem na działalności nie potrzebujesz żadnej sali, działalność rejestrujesz po prostu na adres zamieszkania. Bierzesz zlecenia z ośrodków i sobie szkolisz, samochód musisz mieć oczywiście oklejony, pod jakim ośrodkiem jeździsz.
    Dzięki dokładnie o taką informację mi chodziło

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.06.2007
    Mieszka w
    Śląsk
    Postów
    104


    Cytat Napisał nickmar
    działalność rejestrujesz po prostu na adres zamieszkania.

    Na co to zarejestrujesz tak "po prostu" ?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    28.04.2009
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Postów
    59


    Cytat Napisał Twister
    Cytat Napisał nickmar
    działalność rejestrujesz po prostu na adres zamieszkania.

    Na co to zarejestrujesz tak "po prostu" ?
    Rozwiń pytanie...

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    05.04.2008
    Postów
    115


    nickmar - jaką działalność rejestrujesz? Przewóz osób? Usługi transportowe? Bo jak chcesz zarejestrować Ośrodek Szkolenia to musisz spełnić ustawowe wymagania.

    Z tego co wiem nie możesz otworzyć "Częściowego Ośrodka Szkolenia" - ktoś musi cię zatrudnić.

  8. #8
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Ani przewóz osób, ani usługi transportowe.
    wg Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD 2007) 8553Z Pozaszkolne formy edukacji z zakresu nauki jazdy i pilotażu. To będzie twoja działalność. Wtedy możesz otworzyć własny OSK, lub prowadzić działalność świadcząc usługi innym osk.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    28.04.2009
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Postów
    59


    Cytat Napisał realista
    nickmar - jaką działalność rejestrujesz? Przewóz osób? Usługi transportowe? Bo jak chcesz zarejestrować Ośrodek Szkolenia to musisz spełnić ustawowe wymagania.

    Z tego co wiem nie możesz otworzyć "Częściowego Ośrodka Szkolenia" - ktoś musi cię zatrudnić.
    ksu już odpowiedział jaką, prowadzę taka działalność i ośrodka nie muszę posiadać.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •