Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    nie jest inaczej, ważne jest to co w dowodzie no chyba że namierzą cię "krokodylki" i cię wezmą na wagę, wtedy możesz mieć problemy jeśli przekroczysz DMC.

  2. #12
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/...92333113163bd7

    Tu jest wszystko .. Macie rację - z B+E można jeździć do 6 125 kg .. Warto poczytać też to co piszą pod tabelką ..

    Nie wiem jak z Viatollem - 3,5 T + lekka przyczepka to już się chyba łapie na VT .. Bo przekracza 3,5 tony .. Czy nie ??

  3. #13
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    oj znowu walnąłeś babola
    napisałeś 6125 kg
    a pod spodem jest napisane, że RMC przyczepy nie może być większa niż RMC pojazdu ciągnącego.
    podsumowując jeśli na B moge jechać pojazdem którego RMC może wynosić 3,5 t to tyle samo może mieć przyczepa czyli B+E uprawnia do jazdy z zestawem 7t

  4. #14

  5. #15

  6. #16
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    pisarmen - czepiasz się jak mało kto !!! Pokaż mi taka przyczepkę/lawetę co ma hamulec uruchamiany z kabiny .. To wtedy jest 7 T .. Inaczej 6 z hakiem ..

    W tym opisie z duetu są błędy - przyczepy się nie holuje lecz ciągnie ..
    Masa rzeczywista przyczepy nie może być większa od RMC pojazdu - a nie jak piszą ,,mniejsza'' .. Więc może być równa ..

  7. #17
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.09.2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Postów
    204


    Silvox....A wiesz co to jest hamulec najazdowy ??? Tego się nie włącza z kabiny. Auto zwalnia które ciągnie przyczepę a ona napiera na swój dyszel i jest uruchamiany linką lub rzadko sie zdarza hydraulicznie coś na zasadzie serwa jak w aucie
    Ostatnio edytowane przez maciobyk ; 13-02-2012 o 21:30

  8. #18
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    nigdzie nie wyczytałem i nigdie nie słyszałem o dwóch masach przyczepy z hamulcem. jest lekka czyli do 750 i wyżej, ale ta wyżej musi mieć hamulec najazdowy lub taki który jest uruchamiany z kabiny kierowcy (może to być pneumatyczny).
    tak więc mając auto 3,5 tony możemy ciagnąć przyczepę lekką o masie do 750kg na kat B lub przyczepe o masie do 3,5t na kat B+E

  9. #19
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.09.2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Postów
    204


    O rany....nie ma przepisu który zabrania montowania hamulca najazdowego w lekkiej przyczepie(750kg), jest rzadkość w tym przypadku choć u mnie na stacji Statoil są z hamulcem i zarejestrowane na 750kg DMC(Przyczepa Niewiadów) do wypożyczenia...i co da się ??? Da . Auto zarejestrowane do 3,5t DMC z hamulcem pneumat. to normalnie rzadkość, a przyznam nigdy przez okres jak pracowałem przy różnego typu ciężarówkach i osobówkach(diagnostyka) to nie spotkałem się żeby auto miało DMC 3.5T i hamulce pneumatyczne

    I daj już spokój z tymi hamulcami bo to temat zaczęty przeze mnie o opłatach drogowych za przyczepę na drodze, i doskonale wiem na czym polega zatrzymanie tych pojazdów więc dla mnie temat zamknięty.

  10. #20
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    maciobyk ja nigdzie nie napisałem, że przyczepa lekka nie ma albo, że nie może mieć hamulców
    ja tylko napisałem że nie ma czegoś takiego jak podział w przyczepach powyżej 750 ze względu na rodzaj hamulców

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •