Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107
  1. #21
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    04.01.2012
    Mieszka w
    Grande 1.4 łosiem zaworów
    Postów
    44


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    posiadam peugeota, na wczasy jeździłem nad może jak i w góry, Karpacz, zakopane, Ustrzyki Górne, auto ma najechane 350 tys km z czego 200 na gazie i co?? wymieniłem tylko to co trzeba, filtry świece i przewody, co 50 tys przewody i świece, filtry tak jak nalezy, natomiast filtr gazu tylko raz, kosztował 5 zł.
    co do diesla to daj go kursantom a już nie będzie tak kolorowo, raz że ciągła jazda po mieście nie służy nowoczesnym dieslom. z racji filtra czastek stałych, sprzęgła dwumasowego oraz turbiny, nie będę wchodził w szczegóły ale kazdy kto sie zna na mechanice i zasadzie działania filtra czastek stałych i turbiny wie o czym mówie. natomiast tych co się nie znaja zapraszam
    www.google.pl
    Diesel Fiata 1.3 mjt o mocy 75KM jest pozbawiony awaryjnych wynalazków typu: filtr cząstek stałych, koło dwumasowe oraz turbiny o zmiennej geometrii łopatek. Posiada gwarancję mechaniczną producenta na 250 000 km. Trwałością na pewno przebije benzyniaka katowanego przez kursanta na LPG...

  2. #22
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    maży mi się aby każdy samochód w przyszłości przysporzył mi tyle problemów co peugeot
    co do nowoczesnych diesli to muszą spełniać wyśrubowane normy EURO5 więc więc albo ma wynalazki albo jest CIENKI jak odbyt węża.
    jak ktoś nie miał styczności z filtrami, dwmumasami i innymi wynalazkami to proszę niech się nie wypowiada.
    a diesle wymra śmiercią naturalna ze względu na wyższe kosztu utrzymania a oszczedności jakie obecnie robia na mniejszym spalaniu to znikome, natomiast zakup jest dużo droższy, gdyż to bardzo zaawansowane technologicznie jednostki.
    do ktoregos japończyka 4 nowe wtryski kosztuja tyle co 2-3 letnie clio

  3. #23
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    co do nowoczesnych diesli to muszą spełniać wyśrubowane normy EURO5 więc więc albo ma wynalazki albo jest CIENKI jak odbyt węża.
    Znasz dzisiaj jakies katamarany ktore wynalazkow nie maja ? Tyczy sie tak samo diesel'a jak i benzyny.

    Co znaczy cienki ? Sprawnosc diesel'a jest conajmniej o 5 % wyzsza niz benzyny wiec o czym mowa ?

    Jezeli diesel nie jest tanszy to moze zechciej wyjasnic dlaczego sa wogole w sprzedazy ? Pewnie tych kilka milionow ludzi ktora kupuje je rocznie nie potrafi liczyc ? Widac debile, tak samo jak ja Dziwne tylko, ze nie doplacam a oszczedzam.

    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    jak ktoś nie miał styczności z filtrami, dwmumasami i innymi wynalazkami to proszę niech się nie wypowiada.
    Powtarzasz sie nie podajac absolutnie zadnego argumentu. Kumpel nakrecil Accord'em Kombi ponad 240 tys ( Euro 4 z filterm czasteczek stalych ) i do tej pory nie wymienil nic poza reflektorem do ktorego jakos wdarla sie woda

    Sprzeglo dwumasowe, hmmmm, na nauke jazdy moze nie za dobre, ale dajace wiecej mozliwosci operacji i poprawy ruszenia, bo mozna dodac gazu przy czesciowo juz odpuszczonym sprzegle – inna bajka, ze idzie to kosztem zywotnosci, zwlaszcza gdy ktos tego gazu daje za duzo. Jak we wszystkim sa plusy i minusy.

    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    a diesle wymra śmiercią naturalna ze względu na wyższe kosztu utrzymania a oszczedności jakie obecnie robia na mniejszym spalaniu to znikome, natomiast zakup jest dużo droższy, do ktoregos japończyka 4 nowe wtryski kosztuja tyle co 2-3 letnie clio

    Wszystko kwestia tego jakie przebiegi sie tym diesel'em robi ? Ktos kto nakreca 10 000 km rocznie moze o tym zapomniec, ktos kto nakreca 20 - 25 000 km to juz inna bajka i sie oplaca, patanie tylko jak kto umie liczyc

    Podaj wiec moze jaka jest roznica w pojezdzie o tej samej pojemnosci i podobnej mocy w spalaniu. Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie 2 – 4 l ( o ile nie wiecej ) robi roznice i to kolosalna.

    Pozatym, mozesz spac spokojnie – nie wymra.

    Piszesz o jakichs japonczykach a konkretnie to nawet nie wiesz o jakim, wtryski a wlasciwie pompo wtryski japonskie nie musza byc wcale drozsze niz do innych aut, a z tym 2 3 letnim Clio to po prostu przegioles. Lol.

    .
    Ostatnio edytowane przez ks-rider ; 23-01-2012 o 12:58

  4. #24
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    któraś mazda ma takie ceny wtrysków, 21 tys za komplet i nie przesadzam.
    nowinki w każdym samochodzie są fakt ale diesle mają ich nieco więcej. a te ich kilka milionów to efekt różnic cen w paliwie jakie były kilka lat temu a reszta to już rozpędzona lokomotywa i napedzanie rynku poprzez reklame i stereotypy, z resztą jak i te że niemieckie auta sa niezniszczalne, może i są trwalsze ale cena cześci to raczej nie zachwyca. wymienić rozrząd za 1500 zł?? Lol
    niestety ze stereotypami ciężko sie walczy.
    z wymarciem to może przesadziłem ale na popularności juz traca ze względu na cenę paliwa. każdy wię że diesel jest droższy w zakupie i naprawie, ale koszt ten równoważył fakt że jest trwalszy i oszczędniejszy w spalaniu ale powiedz mi teraz ile bedziesz musiał nakrecić kilometrów aby się to wszystko zwróciło?? tyle ą w końcu powymieniasz te tanie części za 2-3 tys natomiast instalacja gazowa zwraca sie w rok

  5. #25
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Nie chce mi sie wierzyc aby tyle kosztowaly ale sprawdze to jeszcze w tym tygodniu.

    Mam kumpla w Niemczech ktory szkoli na Polo GTI - zagazowana benzyna. Jest przekonany o " lepszosci " benzyny a raczej gazu. Za swoje auto zaplacil 23 000 Euro, za ta cene mialby diesel'a na ful wypasie. Owszem, sa tancze ale tylko te najprostsze wersje.

    .

  6. #26
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    co do wtrysków uwierz, normalnie kosztują od 1000 za sztukę. a jeśli chodzi o GTI to jest tak samo skomplikowane jak diesel. tez ma nowinki i różne bajery, bo moc z powietrza sie nie bierze (niestety)

  7. #27
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Znasz wogole jakiekolwiek auto z dzisiejszej produkcji ktore nie jest skomplikowane ? Wtryski do starej 190 D kosztuja juz 250 pln'ow za sztuke ( po 70 pln'ow sa same koncowki ktore notabene w wiekszosci przypadkow ratuja sprawe ) Sprawdz ile kusztuja oryginalne swiece do benzyniaka, tez do tanich nie naleza ale fakt sa tansze.

    To moze napisz skad ta moc sie bierze, zawsze jestem otwarty na nowe informacje.

    .

  8. #28
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    no z mieszanki paliwowo powietrznej. wiadomo, że aby było wszystko ok to musi być odpowiedni stosunek powietrza do paliwa, wiec tak bezkarnie nie można podnosić dawki paliwa w celu uzyskania większej pracy, należy dodać również więcej powietrza a żeby to zrobić stosuję się różne rozwiązania (turbina) dodatkowo jest jeszcze szereg innych rozwiązań zmienne fazy rozrządu, systemy zwiększające lub zmniejszające objetość komory spalania, schładzanie układu dolotowego, odpowiednie ustalenie długości układu dolotowego oraz wprowadzanie zmiennych długości układu dolotowego, różnego rodzaje systemy które pozwalają na podniesienie sprawnosci, aby jak najwięcej z paliwa zamienić na moment obrotowy, odciążanie silnika np poprzez wprowadzanie elektrycznego sterowania zaworami, podwyzszanie ciśnienia wtłaczanego paliwa w ściśle określonym czasie w zalezności potrzeby a do tego wymagane są nieco inne materiały a niżeli były stosowane kilkanascie lat temu, i niestety najwiecej pochłaniaja nie to co wymieniłem a badania nad tym wszystkim

  9. #29
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Stosunek masy powietrza do dawki paliwa czyli lambda 1 jest juz opracowana odkad jest uklad mierzenia masy a nie ilosci powietrza, wiec zaden wynalazek ani nowinka. Wieksza ilosc paliwa nic Ci nieda, bo stosunek ulegnie zmianie wiec i lambda - nie tedy droga, doladowujac powietrzem inne dysze ( wieksze w wtryskiwaczach ) to jednak odzwierciedla sie w wiekszym spalaniu.

    Vonos jest juz tak stary jak moja corka ( o ile nie sztarszy a juz 4 lata jedzi ), podobnie z intercooler

    Z tego co sie orietuje zmiana dolotu glownie stosowana jest w motocyklach i tez nie we wszystkich, jak jest w katamaranach - nie orietuje sie bo mnie to nie interesuje.

    Elektrycznie sterowane zawory ? Jak dotad slyszalem o sterowaniu pneumatycznym i to tez jedynie w klasie Moto GP. Tyle, ze tam silnik kosztuje srednio tyle co Maybach, ale to juz szczegol.

    Wszystko to jednak pikus jezeli wezmie sie pod uwage to, ze najnowsze konstrukcje opieraja sie na hybrydzie benzyny i diesel'a w jednym silniku wiec osmiele sie ponownie stwierdzic, ze diesel smiercia naturalna na pewno nie umrze.

    .

  10. #30
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    poprawiłem stwierdzenie że wymrą na to że stracą na popularności.
    nawiazanie stosunku paliwa do powietrza to bylo po tym jak napisałes że GTI tez ma sporo nowinek i potwierdziłem, aby coś było GTI to musi byc nieco mocniejsze niż przecietne auto a wtedy mocy z powietrza samego nie weźmiesz.
    co do zmiennej długosci układu dolotowego to audi nad tym pracowało i w którejś jednostce takie rozwiązanie było
    ale jak napisałeś to pikuś bo jest masa innych nowinek o których jeszcze nie słyszałem a już na pewno są w pojazdach.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •