Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107
  1. #101
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    09.01.2017
    Postów
    16


    Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Osobiście preferuje diesel to często jeźdzę.

  2. #102
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    16.02.2017
    Postów
    3


    ja preferuje diesla poniewaz czesto jezdze w trasie

  3. #103
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    03.08.2017
    Postów
    1


    Przez 10 lat miałem "auto w dizlu" i nigdy nie narzekałem. W silnikach wysokoprężnych podoba mi się duży moment obrotowy, który według mnie pomaga momentu wyjść z zakrętu lub poślizgu. Może nie mam racji ?

  4. #104
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    28.08.2017
    Postów
    5


    Benzyna. Diesel słabo odpala zimą.

  5. #105
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.12.2017
    Postów
    8


    Zależy od pokonywanych tras. Osobiście preferuję benzynę, ze względu na krótkie trasy.

  6. #106
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    31.03.2018
    Mieszka w
    Police
    Postów
    19


    Mała benzyna jest teraz lepsza niż diesel. A najlepsze rozwiązanie to benzyna plus lpg

  7. #107
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Cytat Napisał ZygfrydSala Zobacz post
    Nowe silniki benzynowe spalają 5-6 litrów, czasem mniej niż diesel.
    Nowe diesel'e pala w granicach 3,5 l / 100 km !

    A jak czytam o problemach zapalania diesel'a w zimie t pierwsze co mi sie na mysl nasowa, gduioe ta osoba mieszka ? Na Syberi ? ? ?

    Moze ktos mi przypomni jakie najnizsze temeratury mielismy w ciagu ostatnich latach przy globalnym ociepleniu ? Moja MB 190 D ( wolnossacy przy minus 29 stopni i tygodniu stania ( 1990 r ) ) odpalala po dwukrotnym podgrzaniu od " strzala ". Wiec jakos mi to cos nie pasuje.

    Od 16 lat szkole tylko na diesel'ach, w Mazda 3 przy 14500 poszlo sprzeglo, przesadzilem kursanta i sam dojechalem do service. Auta robia u mnie nawet do 450 000 km ( jedno ) i zadne nigdy mnie nie zawiodlo, inna bajka, jezdze japoncami.

    Reasumujac, mity okiepskim odpalaniu w zimie, na krotkie trasy po miescie benzyna, na dlugie diesel polprawda. Diesel'a dobijaja krotkie trasy w miescie ( fakt ) bo nie nadazaja sie rozgrzac, jak ktos jezdzi po miescie duzo km, to niema problemu. Filtr czasteczkowy tez musi byc rozgrzany i od czasu do czasu auto musi byc przegonione aby filtr sie " przepalil. Mazda M 1,6 D 350 000 km i nigdy filtr czasteczek nie byl wymieniany.





    .
    Ostatnio edytowane przez ks-rider ; 07-11-2022 o 22:00

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •