Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    25.01.2012
    Postów
    1

    Prowadzenie auta po amputacji lewej ręki



    Witam wszystkich,

    Prawo jazdy kategorii A i B posiadam od 1998 roku.
    W 2008r miałem wypadek komunikacyjny, w wyniku którego straciłem lewą nogę oraz lewą rękę.
    Po dojściu do siebie kupiłem auto z automatyczną skrzynią biegów i bez najmniejszych problemów się nim poruszam.

    Miałem już kilka kontroli policji, ba nawet dzwoniłem do WORD'u z pytaniem, czy mogę legalnie prowadzić auto.
    Niestety zarówno podczas kontroli policji jak i w WORD'zie tylko wzruszano ramionami i odpowiadano nie wiem :/

    Czy ktoś z Was forumowicze może udzielić mi kompetentnej odpowiedzi?

    Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź.

    --
    Pozdrawiam
    Tomek
    Ostatnio edytowane przez pinki505 ; 25-01-2012 o 21:10

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Do prowadzenia auta z automatyczna skrzynia biegow wystarczy Ci prawa noga.

    Brak lewej reki / dloni powoduje, ze masz problemy ( mozesz miec problemy w pewnych sytuacjach ) aby obslozyc kierunkowskaz, czy tez przelaczniki znajdujace sie po lewej stronie kierownicy pojazdu. Abys mogl legalnie poruszac sie swoim pojazdem i abys przy jakimkolwiek wypadku nie byl zagrozony / winny powinienes zlecic przebudowe auta tak abys wszystkie przelaczniki mogl obslugiwac prawa reka. Oprocz tego udal bym sie do lekarza specjalisty aby napisal Ci odpowiednie orzeczenie ktore w razie problemow moglbys przedstawic, proponowal bym tez poinformowanie o tym fakcie urzedu komunikacji w Twoim regionie,

    .

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •