Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378

    Otwarte drzwi i kolizja




    Jakie jest Wasze zdanie. Kto w tym przypadku odpowiada za spowodowanie kolizji?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20.12.2010
    Mieszka w
    slask
    Postów
    80


    moim zdaniem za kolizje odpowiadac powinien kornacki..trzba sie upewnic czy otwarci drzwi nie spowoduje zagrozenia..

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Dupek zoledny, jak mozna byc tak bezmyslnym aby tak szeroko otworzyc drzwi, zwlaszcza, ze obok stoi inny pojazd.

    .

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    pawflusio napisał:
    moim zdaniem za kolizje odpowiadac powinien kornacki..
    Ja też jestem takiego zdania, choć ponoć policja uznała za winnego kierowcę autobusu.
    http://www.youtube.com/watch?v=Kr7Kv...eature=related

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.11.2010
    Mieszka w
    DZG
    Postów
    732


    W ogole przeciez tam gdzie Oni stoją tym autem nie wolno sie zatrzymywac z tego co mi sie wydaje, nie powinno ich tam w ogole byc...
    Z drugiej strony kierowca autobusu przed ruszeniem powinien sie upewnic czy ma mozliwosc jazdy i nie stworzy zagrozenia, mozliwe ze nie popatrzal w prawe boczne lusterko

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    slowdzerson napisał:
    W ogole przeciez tam gdzie Oni stoją tym autem nie wolno sie zatrzymywac z tego co mi sie wydaje, nie powinno ich tam w ogole byc...
    Dobrze Ci się wydaje. To jest przystanek autobusowy, więc tam ich nie powinno być, ale pomińmy już ten fakt.
    slowdzerson napisał:
    Z drugiej strony kierowca autobusu przed ruszeniem powinien sie upewnic czy ma mozliwosc jazdy i nie stworzy zagrozenia, mozliwe ze nie popatrzal w prawe boczne lusterko
    A widziałeś jaki odstęp boczny zachował kierowca autobusu? Śmiem twierdzić, że był to bezpieczny odstęp. Pani Socha swobodnie wysiadła z auta i gdyby nie otwarte drzwi (bardzo szeroko z resztą) już przez P. Kornackiego z całą pewnością nie doszłoby do zaczepienia przez autobus.
    Stwierdzenie przez P. Adama, że: "Samochód, który stoi nie może spowodować kolizji..." jest moim zdaniem nie zasadne. Wyraźnie był tu naruszony
    Art.45. ust.1. pkt 3
    "Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;"
    Owszem, kierujący autobusem powinien zachować bezpieczny odstęp przy omijaniu i moim zdaniem ten odstęp był zachowany.

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    16.12.2009
    Postów
    362


    Wina jest obopolna, pytanie tylko w jakim stopniu sad podzieli i wine i koszta.

    .

  8. #8
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.11.2010
    Mieszka w
    DZG
    Postów
    732


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    slowdzerson napisał:

    Dobrze Ci się wydaje. To jest przystanek autobusowy, więc tam ich nie powinno być, ale pomińmy już ten fakt.
    slowdzerson napisał:

    A widziałeś jaki odstęp boczny zachował kierowca autobusu? Śmiem twierdzić, że był to bezpieczny odstęp. Pani Socha swobodnie wysiadła z auta i gdyby nie otwarte drzwi (bardzo szeroko z resztą) już przez P. Kornackiego z całą pewnością nie doszłoby do zaczepienia przez autobus.
    Stwierdzenie przez P. Adama, że: "Samochód, który stoi nie może spowodować kolizji..." jest moim zdaniem nie zasadne. Wyraźnie był tu naruszony
    Art.45. ust.1. pkt 3
    "Zabrania się otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia;"
    Owszem, kierujący autobusem powinien zachować bezpieczny odstęp przy omijaniu i moim zdaniem ten odstęp był zachowany.
    No tak, kierowca autobusu zachowal wyrazny odstep ale zatrzymal sie i przed ruszeniem powinien upewnic sie czy ma mozliwosc bezpiecznej jazdy...
    Nie to zebym bronil P. Adama bo fakt faktem jakby nie otwieral tak szeroko drzwi i wsiadl jak czlowiek to do tego zdarzenia by nie doszlo

  9. #9
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    slowdzerson napisał:
    No tak, kierowca autobusu zachowal wyrazny odstep ale zatrzymal sie i przed ruszeniem powinien upewnic sie czy ma mozliwosc bezpiecznej jazdy...
    A zwróciłeś uwagę w którym momencie ruszył z miejsca kierowca autobusu? Praktycznie w tym samym, w którym P. Adam otworzył drzwi, więc kierowca autobusu mógł wcześniej się upewnić i w jego mniemaniu mogły zaistnieć warunki do bezpiecznego ruszenia. Oczywiście to tylko moje założenie z tym upewnieniem się.
    slowdzerson napisał:
    Nie to zebym bronil P. Adama bo fakt faktem jakby nie otwieral tak szeroko drzwi i wsiadl jak czlowiek to do tego zdarzenia by nie doszlo
    Rozumiem. Ja osobiście nic nie mam do P. Kornackiego, wręcz jako dziennikarza motoryzacyjnego bardzo go lubię i cenię, ale fakt jest faktem, że nie zachował w owej sytuacji należytej ostrożności, na skutek czego doszło do tej kolizji.
    W myśl obowiązujących PRD, jeden powinien zachować bezpieczny odstęp przy omijaniu, a drugi otworzyć drzwi/wsiąść do samochodu w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu. Takie sprawy są bardzo trudne do rozstrzygnięcia.
    ks-rider napisał:
    Wina jest obopolna, pytanie tylko w jakim stopniu sad podzieli i wine i koszta.
    Sprawy w sądzie nie będzie, bo winnym za spowodowanie kolizji został uznany kierowca autobusu. Czy słusznie? Wg. mnie nie.

  10. #10
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    http://policyjni.gazeta.pl/Policyjni..._rozbicie.html

    Poczytajcie - jak dla mnie ekspert ma rację ..
    Ukarać powinno się Kornackiego , Sochę i policjanta nieprawnie dającego mandaty ..
    No i jeszcze tego co kieruje autem, z którego całe zajście jest filmowane - też stoi w zatoce ..

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •