Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Czyli cena jak za godzinę jazdy.
    I teraz gdyby egzamin na pojeździe osk byłby chociażby o połowę tańszy, to wtedy i byłoby większe zainteresowanie zdawaniem na pojeździe osk.
    Łatwiej byłoby dla osoby zdającej, a i osk coś by z tego miał. Oczywiście word by mniej zarobił

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    29.12.2015
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Postów
    80


    Cena troszkę wyższa od ceny godziny jazdy. We Wrocławiu za godzinę jest w różnych OSK dla swoich 40 - 45, dla obcych 45 - 50, w pakiecie kilku godzin bywa 35. Typowa cena za kurs kat. B to około 1000 góra 1200 zł.

    Masz rację, obniżenie płatności za egzamin mogłoby zwiększyć zainteresowanie zdających. Czy jednak sami instruktorzy, zwłaszcza pracujący za prowizję, są tak bardzo zainteresowani? Na podstawie mojego wglądu śmiem wątpić.
    Ogromna rzesza ludzi uczy na własnych samochodach, a nie każdy pewnie ma mozliwość , żeby podjeżdżać do WORD poza ogólnie przyjętym grafikiem. Normalnie podstawienie auta może zająć około 2 - 3 godziny + jego przygotowanie, a wtedy 50 - 60 złotych, to żaden interes.
    Ostatnio edytowane przez arnica ; 07-02-2016 o 15:04

  3. #13
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    To u nas jest trochę drożej, na szczęście. Podnieśliśmy teraz cenę za kurs kat.B na 1400 zł, a za jedną godzinę bierzemy 50 zł.

  4. #14
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    12.01.2013
    Postów
    43


    Ja podstawiam motocykle pod egzamin wraz z instruktorem. Koszt 200 zł plus dość restrykcyjna umowa dla kursanta. Musi wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za powierzony sprzęt. W sezonie wynajmuję 4-5 razy. Jest jeden zasadniczy minus WORD nie zgadza się na wjazd motocykli na ich teren aby poćwiczyć (jaskrawa dyskryminacja niestety), więc w zasadzie nie wiele to kursantom daje, ponieważ plac na WORDzie jest pochyły :/ i dość specyficznie robi się "ósemkę". Nie zauważyłem, aby była wyższa zdawalność na motocyklu, na którym się szkolą, traktują to bardziej jak jakiś "amulet".

    Ciekawsze pytanie, na jakiej podstawie wypożyczać sprzęt kursantowi? OSK może organizować wyłącznie kurs podstawowy lub kurs uzupełniający. PKK jest w WORD więc nie są to kursy, a innych szkoleń OSK nie ma prawa organizować

    Innymi słowy, przepisy istnieją od strony WORD, że dopuszczają ale od strony OSK nie ma przepisów zezwalających na wynajmowanie sprzętu? W takim razie na jakiej podstawie przyjąć pieniądze?

    a) poszerzyć PKD o wynajem sprzętu ? - prowadzenie dodatkowej działalności gospodarczej,
    b) na czarno - wystawianie się na niełaskę
    c) w ramach szkolenia dodatkowego? - bezprawnie, ani to nasz kursant ani klient ODTJ z prawem jazdy,
    d) Na podstawie rozporządzenia w sprawie egzaminowanie? - przepis dotyczy WORD, że mogą dopuścić, przepisy dotyczące szkolenia uwzględniają wyłącznie kurs podst. i uzupełniający.
    e) charytatywnie w ramach prowadzonego szkolenia ? - chyba jedyne logiczne rozwiązanie, cena kursu podstawowego na początku w górę np. o 200 zł i robić gratis udostępnienie sprzętu
    f) macie jakiś inny pomysł ? ....
    Ostatnio edytowane przez silvox ; 14-04-2017 o 18:01

  5. #15
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    bigwaldi napisał:
    Ja podstawiam motocykle pod egzamin wraz z instruktorem. Koszt 200 zł plus dość restrykcyjna umowa dla kursanta.
    OSK masz w tym samym mieście gdzie odbywają się egzaminy?
    Jest jeden zasadniczy minus WORD nie zgadza się na wjazd motocykli na ich teren aby poćwiczyć (jaskrawa dyskryminacja niestety)
    Niektóre word-y odpłatnie udostępniają place manewrowe. Większość chyba jednak nie.
    a) poszerzyć PKD o wynajem sprzętu ? - prowadzenie dodatkowej działalności gospodarczej,
    Można, ale chyba wtedy wchodzi się na vat.
    b) na czarno - wystawianie się na niełaskę

    e) charytatywnie w ramach prowadzonego szkolenia ? - chyba jedyne logiczne rozwiązanie, cena kursu podstawowego na początku w górę np. o 200 zł i robić gratis udostępnienie sprzętu
    Chyba najlepsze rozwiązanie.

  6. #16
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    12.01.2013
    Postów
    43


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    ksu napisał:

    OSK masz w tym samym mieście gdzie odbywają się egzaminy?
    Tak, na moje szczęście nawet niedaleko WORD wynajmuję plac.

    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Niektóre word-y odpłatnie udostępniają place manewrowe. Większość chyba jednak nie.
    Dokładnie, jak śledziłem regulaminy WORDów tylko kilka w skali kraju dopuszcza wjazd motocykli na plac manewrowy. Może ten trend się kiedyś zmieni, bo dla bezpieczeństwa (szczególnie w stresie na egzaminie), to właśnie motocyklista powinien poćwiczyć w spokoju na placu WORD.

  7. #17
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Cytat Napisał bigwaldi Zobacz post
    Tak, na moje szczęście nawet niedaleko WORD wynajmuję plac.


    Ja mam do WORD- u 50 km w jedną stronę, także nie podstawiam motocykla na egzamin. Kto wie czy kiedyś nie podstawię

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •