Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    16.12.2012
    Postów
    10

    Kierowca w nocy



    Witam, jestem nowa na forum i nie wiem czy w dobrym dziale zadaję to pytanie. Mianowicie, kiedy jadę a nocy autem i ktoś jedzie z naprzeciwka nie mam szans nic zobaczyć, dosłownie nic nie widzę, nie wiem dlaczego. Światło oślepia mnie do tego stopnia, że nie mogę prowadzić bo nie widzę pasów i boję się, że czegoś lub kogoś nie zobaczę i będę miała wypadek. JEst na to jakiś sposób?

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.10.2012
    Postów
    28


    Jeśli zdarza ci się to za każdym razem kiedy nadjeżdża z przeciwka pojazd to proponuję okulistę. Jeśli tylko czasami to problem może być związany z ustawieniem świateł pojazdu jadącego z przeciwka, stare okulary jeśli nosisz, zatłuszczona przednia szyba. Przyczyn wiele i rozwiązań też. Pozdrawiam

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Postów
    4


    Jest to tak zwane zjawisko olśnienia. Myślę że powinnaś się wybrać do lekarza, który by cię zbadał właśnie pod tym kątem. Jeśli taka sytuacja zdarza ci się za każdym razem w takim stopniu to znaczy, że może być coś nie tak i np. powinnaś mieć ograniczenie w prowadzeniu pojazdów. Jest chyba coś takiego jak "jazda tylko w godzinach dziennych".

    Można sobie trochę pomóc w takiej sytuacji i zminimalizować taki efekt skupiając wzrok bardziej na prawej krawędzi/stronie jezdni.

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Panowie szkoda waszego czasu na tłumaczenie i produkowanie się w tym temacie. Temat został założony w celu zareklamowania się odnośnie pisania prac magisterskich, maturalnych itp. Dobrze, że moderator już zadziałał i usunął reklamę.
    Zobaczcie jaki śmietnik jest w dziale "Mam już prawo jazdy".

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    14.01.2013
    Postów
    9


    Wcale bym nie powiedziała czy taki spam to jest, bo ja mam ten sam problem co angelikan, strasznie mnie światła oślepiają w nocy i włąsnie zawodowy kierowca doradził mi żebym starała się patrzeć na prawo kiedy nadjeżdża samochód, w sensie że mam patrzeć na prawą linie drogi a w zimie na krawężniki czy rowy . Ale ja np miałam badania lekarskie robione na oczy i mam dobry wzrok, a mimo to mam z tym problem. Chyba że chodzi o jakieś inne badanie niż tylko czytanie literek z kartki?

  6. #6
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    04.07.2013
    Postów
    3


    Miałem podobny problem, szczególnie podczas jazdy o zmierzchu. Jak jeździłem często w nocy to z czasem szło przywyknąć . Kwestia jest tego aby odzwyczaić się od naturalnego odruchu czyli patrzenia wprost w światła. W taki sposób można uniknąć tzw. efektu olśnienia który utrzymuje się do 5 sekund kiedy źrenice się zwężają.

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    Coć na ten temat wspomina Poz. 1019
    ROZPORZĄDZENIE
    w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców
    Temat 7 - Jazda w ruchu drogowym w mieście i poza miastem po zmierzchu.
    "

  8. #8
    Od dawna na forum
    Dołączył
    02.01.2013
    Postów
    345


    "Zagadnieniem, na które należy zwrócić uwagę podczas jazdy z użyciem świateł mijania, jest umiejętność niepatrzenia w światła nadjeżdżającego pojazdu. Wzrok skierować należy na prawe pobocze. Jest to strefa najsłabiej oświetlona, a właśnie tam mogą się znajdować pieszy lub rowerzysta. Pobocze w strefie mijania powinno się wcześniej bacznie obserwować, wykorzystując poświatę świateł mijania pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka. W trakcie mijania następuje bardzo silne ograniczenie widoczności i pewien odcinek drogi jest pokonywany z wykorzystaniem sytuacji zapamiętanej sprzed kilku sekund"

  9. #9
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.02.2015
    Postów
    2


    Cytat Napisał angelikan Zobacz post
    Witam, jestem nowa na forum i nie wiem czy w dobrym dziale zadaję to pytanie. Mianowicie, kiedy jadę a nocy autem i ktoś jedzie z naprzeciwka nie mam szans nic zobaczyć, dosłownie nic nie widzę, nie wiem dlaczego. Światło oślepia mnie do tego stopnia, że nie mogę prowadzić bo nie widzę pasów i boję się, że czegoś lub kogoś nie zobaczę i będę miała wypadek. JEst na to jakiś sposób?
    i jak sprawa sie skonczyla?

  10. #10
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.02.2015
    Postów
    2


    mhm....chyba sie nie dowiem ;/

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •