Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 4 z 33 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 329

Temat: Portal OSK

  1. #31
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.03.2009
    Postów
    30


    LOL ...
    co do egzaminu to na filmiku widać ,,Rozpoczęcie szkolenia....Dokument podpisany cyfrowo gotowy do wysłania-także łączy się ze starostwem
    dwa to widać jak ludki zdają egzamin- każdy ma swój monitor :/?? i jak rozumiem to egzamin będzie online-bo jest tez informacja że wynik od razu leci do panelu kursanta ??? także już widzę jak będą po 50 razy zdawać w ośrodku. i chyba trzeba będzie parę komputerów bo grupa będzie kolejno na jednym zdawać?? -a co za tym idzie kolejne wydatki -oni chyba sami nie wiedzą co zrobili a pamiętam jak ostatnio się wycofali z reszty zmian bo jak twierdzili zwykłego Kowalskiego nie będzie stać na prawko za duże koszty.
    A co do SPS to w regulaminie jest coś takiego 90 dniowy dostęp do szkolenia e-learningowego kategorii B dla 1 kursanta 50 zł brutto
    Jak to ma być z takim egzaminem online a chyba musi być żeby łączył się z profilem kandydata to za grupę 10 osób zgarną 500? I mamy kolejny wydatek
    Bo jakoś nie wierze że to będzie free chociaż trzymam kciuki wygląda dobrze .
    Ale to nie wszystko lećmy dalej -Jeżeli jest opcja pisemnego pełnomocnictwa na osk to mamy kolejne 17 zl oplata skarbowa.
    Mam z Credo nowe materiały jest opcja egzaminu na nowych zasadach ale jak by to miało być dowodem na to że kursant zdał egzamin - wydruk z podpisem?

  2. #32
    Użytkownik Avatar faziasty
    Dołączył
    08.07.2009
    Mieszka w
    Kielce
    Postów
    54


    Ale może to być np. PDF podpisany cyfrowo, a szeryf w starostwie może uznać, że takowego nie przyjmuje. Bo on chce żeby mu wszystko przychodziło do programu zainstalowanego w urzędzie, a nie po prostu na maila.

    Ten SPS ma być darmowy, płatna ma być opcja e-learningu czyli wykładów przez internet dostępna wg ustawy tylko dla SuperOSK.

  3. #33
    Od dawna na forum
    Dołączył
    19.09.2011
    Postów
    469


    Jak byłem na szkolenie w związku z tym cudem to powiedzieli nam, że wystarczy podpis bezpieczny nie musi być elektroniczny, więc ja się pytam czy podpis bezpieczny to to samo co profil bezpieczny??

  4. #34
    Użytkownik
    Dołączył
    20.12.2010
    Mieszka w
    slask
    Postów
    80


    Witam. Wiecie moze czy jesli zacząłem kurs przed 19 stycznia to egzamin wew. tez musze zglaszac staroscie? I jeszcze jedno pytanko-to po 19 stycznia ksiazka wydanych zaswiadczen staje sie bezuzyteczna bo nie bedziemy w niej wpisywac wydanych zaswiadczen?

  5. #35
    Użytkownik Avatar faziasty
    Dołączył
    08.07.2009
    Mieszka w
    Kielce
    Postów
    54


    Cytat Napisał pisarmen Zobacz post
    Jak byłem na szkolenie w związku z tym cudem to powiedzieli nam, że wystarczy podpis bezpieczny nie musi być elektroniczny, więc ja się pytam czy podpis bezpieczny to to samo co profil bezpieczny??
    Jest jeszcze coś takiego jak profil zaufany ePUAP, który sobie zakładasz przez internet, potwierdzasz raz osobiście w oddziale ZUS na przykład i możesz sporo spraw załatwiać przez internet. Wszystko za darmo. Ja tak na przykład zmieniam dane we wpisie do ewidencji działalności bez wizyty w urzędzie. I w ustawie naszej jest napisane, że podpisać dokumenty można albo podpisem cyfrowym albo profilem zaufanym. Niestety program PWPW chyba tego nie przewiduje.

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    04.11.2009
    Postów
    64


    U nas jak było spotkanie ze starostwem jeszcze w ubiegłym roku wspominano aby zakładać właśnie profil zaufany bo będzie on niezbędny do obsługi portalu OSK.
    Póki co nie założyłem go i na razie podchodzę do tego spokojnie.
    Zauważyłem jednak że firmy oferujące podpis elektroniczny nie tracą czasu codziennie dzwoni do mnie ktoś i próbuje mi wcisnąć albo podpis elektroniczny lub kasę fiskalną.

    A Tak ogólnie to uważam że to przegięcie aby zmuszać osk do płacenia za portal 40zł (netto) miesięcznie.

  7. #37
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Czy po zapisaniu w portalu OSK kursanta w funkcji: "Kursanci", da się usunąć wpisanego kursanta?

  8. #38
    Od dawna na forum
    Dołączył
    20.07.2010
    Postów
    209


    Nie da się. Nie ma takiej opcji.

  9. #39
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Wpisałem do funkcji "kursanci" osobę, a ona się rozmyśliła z robienia kursu. I co teraz?
    Przecież takich sytuacji będzie wiele. Ma zostać tu na zawsze?
    Dodam, że w moim przypadku osoba ta nie miała jeszcze utworzonego PKK.

  10. #40
    Od dawna na forum
    Dołączył
    20.07.2010
    Postów
    209


    A ja sobie wpisałem testowego kursanta i też chyba tam sobie pozostanie

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •