Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42
  1. #1
    Od dawna na forum
    Dołączył
    22.11.2007
    Mieszka w
    małopolska
    Postów
    171

    wezwanie do starostwa :(



    Nie wiem czy to norma we wszystkich starostwach, ale dzisiaj dostałem listem poleconym wezwanie do Starostwa "w celu przedłożenia aktualnych informacji w zakresie danych umieszczonych w ewidencji instruktorów prowadzonej przez Starostę ....."
    zadzwoniłem o co chodzi i pani powiedziała żebym sobie przeczytał ustawę i muszę im donieść nowe zapytanie o niekaralność, wypełnić nowy wniosek i jeżeli pracuję to trzeba podać gdzie i na jakiej umowie.
    Podobno będą od nowa wpisywać w ewidencję, nadawać nowe numery uprawnień, wymieniać legitymację itd. tylko dlaczego ja mam za to płacić, starosta przecież ma takie uprawnienia żeby wysłać do odpowiedniego urzędu zapytanie o niekaralności danej osoby i otrzymuje to za darmo a ja będę musiał zapłacić i ciekawe kto zapłaci za ewentualną wymianę legitymacji i ponowny wpis do ewidencji.
    Co myślicie o tym wszystkim?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    28.02.2011
    Postów
    50


    mysle ze to normalne dla krajów w których socjalizm, lewactwo, biurokracja, demokracjai głuota tak daleko sie rozprzestrzeniły

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.10.2012
    Postów
    28


    Nie wiem jak u was, w wielickim było tak, że wypełniłem to co mi przysłali i zaniosłem do wydziału. Pani sprawdziła zgodność i po 2 min wyszedłem z wydziału. Ale ja dokumenty mam dopiero od grudnia, więc nie wiem jak to ma się do "old boy'ów"

  4. #4
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.05.2012
    Postów
    48


    dowiedziałem się, że u nas też będzie trzeba przedłożyć nowe zaświadczenie o karalności, a to co wszyscy wypełniali o infrastrukturze itp to tylko, żeby dostać dostęp do portalu OSK. Nowe zaświadczenie o karalności ma zawierać informacje wobec przestępstw, których wcześniej nie brano pod uwagę. Nie ma znaczenia czy ktoś ma szkołę od dawna czy jest nowy. Mają zostać rozesłane listy do każdego instruktora, a sprawa ma być załatwiona do 19 kwietnia.

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.09.2012
    Mieszka w
    Chełm
    Postów
    187


    Aha z tego co rozumię to im chodzi, żeby teraz sprawdzić to czy jest się czystym wobec nie tylko tego w stosunku do przepisów drogowych ale ogólnie? Czyli na bank dostanę pisemne powiadomienie?

  6. #6
    Od dawna na forum
    Dołączył
    11.06.2007
    Postów
    118


    Cytat Napisał -maro- Zobacz post
    "w celu przedłożenia aktualnych informacji w zakresie danych umieszczonych w ewidencji instruktorów prowadzonej przez Starostę ....."
    Też właśnie dostałem takie pisemko. Zgodnie z art.33 ust.3 ustawy z 5 stycznia 2011 roku o kierujących pojazdami mam podać m.in:
    6.numer ewidencyjny ośrodka szkolenia kierowców...

    I tu rodzi się moje pytanie - co jeśli obecnie nie pracuje w żadnym OSK? Uprawnienia instruktora wydaje się na 5 lat i przedłuża po doniesieniu wniosku i badań oraz oczywiście opłacie. Czy gdzieś istnieje jakiś przepis dotyczący uprawnień instruktorów niepracujących?

    Ja ostatni raz pracowałem jako instruktor w 2009 roku a w 2012 przedłużałem uprawnienia na następne 5 lat bo nigdy nie wiadomo czy nie wróci się do zawodu.

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    18.09.2012
    Mieszka w
    Chełm
    Postów
    187


    Dołączam się do pytania. Również nie pracuje w żadnym z osk.
    tygr jak już będziesz po wizycie w Starostwie daj znać co i jak

  8. #8
    Od dawna na forum
    Dołączył
    22.11.2007
    Mieszka w
    małopolska
    Postów
    171


    Nic się nie dzieje jak nie pracujesz jako instruktor. Oni wciągają w ewidencję jeżeli ktoś pracuje w jakimś OSK i pani mnie poinformowała, że gdybym zmieniał pracodawcę lub się zwalniał z tego OSK to muszę powiadomić Starostwo.
    Teraz musisz donieść tylko to co tam chcą i na nowo wciągną cię w ewidencję instruktorów i tyle.
    No i oczywiście do dnia 7 stycznia zaświadczenie o warsztatach

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    11.06.2007
    Postów
    118


    Cytat Napisał -maro- Zobacz post
    No i oczywiście do dnia 7 stycznia zaświadczenie o warsztatach
    Dokładnie tak jak napisał Maro. 5 minut żeby wypełnić 1 formularz - oto Polska - jakby nie dało się tego zrobić internetowo albo przesłać pocztą.

    Co do warsztatów/kursu przypominającego - ciekawe kiedy będzie wiadomo kto ma to organizować, kiedy i za ile??? Zwłaszcza, że ma być to co roku "zaliczane".

  10. #10
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.05.2012
    Postów
    48


    Cytat Napisał tygr Zobacz post
    Co do warsztatów/kursu przypominającego - ciekawe kiedy będzie wiadomo kto ma to organizować, kiedy i za ile??? Zwłaszcza, że ma być to co roku "zaliczane".
    podobno WORDY, ale oni sami jeszcze nic o tym nie wiedzą. Ciekawe czy egzaminatorzy też muszą takie warsztaty przechodzić i ile nas to będzie kosztowało?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •