Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    26.03.2013
    Postów
    29

    Chcę otworzyć OSK



    Witam , chce otworzyć naukę jazdy , staram sie o unijne dofinansowanie (40 tys), ale zastanawiam się czy po tych zmianach dam radę utrzymać się.
    Przy otwieraniu OSK muszę zatrudnić instruktora z 3-letnim doswiadczeniem,( udokumentowaną praktykę) itp
    Tyle tego jest ,że już mam dosyż czytania tej ustawy
    Jesli może ktoś mi na świetlić co jakie kryteria jeszcze muszę spełniać to z góry dziekuję. proszę jaśniejsze opisy

  2. #2
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    26.03.2013
    Postów
    29


    Mam dosyć czytania tej ustawy tylko dlatego ,że z tego co tam ustalili to same problemy są z otworzenien OSK. Może źle to rozumię

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Beata1972 napisała:
    Witam , chce otworzyć naukę jazdy , staram sie o unijne dofinansowanie (40 tys), ale zastanawiam się czy po tych zmianach dam radę utrzymać się.
    To dobrze zastanów się i zorientuj się, jakie zapotrzebowanie w tej branży jest na Twoim rynku.
    Beata1972 napisała:
    Jesli może ktoś mi na świetlić co jakie kryteria jeszcze muszę spełniać to z góry dziekuję. proszę jaśniejsze opisy
    Pytaj konkretnie co chcesz wiedzieć i czego nie rozumiesz.

  4. #4
    Użytkownik Avatar sowa
    Dołączył
    15.01.2012
    Mieszka w
    we właściwym miejscu
    Postów
    96


    dobrze ksu napisał zastanów się i zorientuj jakie jest zapotrzebowanie w tej branzy na Twoim rynku ,na chwilę obecną roznosiciel ulotek zarabia wiecej niż instruktor i nie ponosi odpowiedzialności za czyjeś zycie i sprzęt, jesli jestes instruktorem i bedziesz sama wyjezdzała godz ,prowadziła teorię i siedziała w biurze to i tak zabraknie na wyjazd na wakacje,ciezki i drogi w utrzymaniu biznes

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.11.2010
    Mieszka w
    DZG
    Postów
    732


    Koledzy mają rację. Ja otworzyłem OSK niespełna rok temu i powiem Ci, że jest to "ciężki chleb"... To nie to co murarz, kupi busa za parę tysięcy, kielnie, packi za parę groszy, otworzy dzialalność i może stawiać domy... Z OSK wiąże sie duzo oplat, nie wspominając juz o odpowiedzialnosci... Nie piszę to żeby kogoś zniechęcić, jak najbardziej zachęcam do spróbowania.
    Ja sam jeśli nawet będę zmuszony zamknąć OSK to zawsze będę miał tą satysfakcję, że SPRÓBOWALEM!!!
    Pozdrawiam serdecznie.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    29.07.2009
    Postów
    73


    Niż demograficzny za trzy lata dojdzie do dna i dopiero w 2022r powróci do poziomu z przed kilku lat. Spadek nie jest o jakieś 5 czy 10%, lecz 70%. To nie nastraja optymistycznie. Trzeba zrobić wnikliwą analizę, jakie atuty pozwolą konkurować na ciężkim rynku. I bardzo odradzam brać za atut zaniżanie ceny, już wielu podcieło sobie gałąź na której siedzieli. Może lepszym pomysłem była by szkoła jazdy defensywnej. Do odważnych świat należy, powodzenia.
    KRZYCH

  7. #7
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Krzychu, tylko żeby otworzyć ODTJ, bo chyba to miałeś na myśli, to trzeba wyłożyć na początek od 200 to 400 tyś. zł (w zależności od tego jaka infrastrukturą dysponujemy).

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    26.03.2013
    Postów
    29


    Witam,
    wiem,że to ciężki chleb , uczyłam pół roku przed wejsciem tych zmian,było duże zapotrzebowanie każdy chciał zdążyć przed 19 stycznia. Początki były ciężkie jak dla mnie kobiety,która przejmuje się głupimi uśmieszkami ze strony kursantów.
    Oczywiście byłam w szkole w której byli sami mężczyżni.
    Przyjeli mnie życzliwie i pomagali na ile mogli.
    Ja miałam szybką praktykę i po 2 tygodniach sama jeżdziłam , rzucili mnie na głęboką wodę ale nie utonęłam( lubię tą pracę
    Po 19 stycznia nie jeżdziłam już,ponieważ jak wiecie nie ma kursantów. POmyślałam o dofiansowaniu ( 40 tys)do działalności ale od razu mogę zaznaczyc ,że nie mam żadnych swoich środków i jak liczę to 30 tys wydam na auto ( huyndai i20) z przerobieniem na naukę i na LPG
    Zostaje 10 tys na resztę, jeszcze przez pól roku jest pomostowe na cele administracyjne (czynsz ,wynajem placu , zus ,paliwo (gaz)
    Chcę zakupić;
    - dwa laptopy najtańsze ( może jeden) (1600 zł)1 szt
    -projektor ledowy + głośnik ( od 1000 do 1500 zł)
    - multimendialny wykładowca kat B 2013r. ( 600 zł)
    - Program Egz. wewnętrzny ( 450 zł) na jedno stan.
    -kasa fiskalna (1200)
    - tablica na markery? nie znam cen
    - art. biurowe itp...sama już nie wiem co mam wypisać (musze kupic)

  9. #9
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    26.03.2013
    Postów
    29


    Wszystkim dziękuję za pomoc.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    29.07.2009
    Postów
    73


    Może kup lepszy program multimedialny za 1500,-, pachołki i tyczki ze specjalnymi gumkami, żeby się fajnie równo trzymały. Pochołki zimą szybko pękają, więc trzeba mieć na zapas. Kup videorejestrator, taki bajerek dla kursantów , latwo uzasadnić jego zalety podczas szkolenia. Ja mam kapitalnie składający się ekran wielkosci 180cm. Jestem z niego bardzo zadowolony. Małe cyk i już jest walizeczka, bez żadnego majstrowania. Głośniczki mam na USB Logitech 5W, wystarczają w szkolnej sali lekcyjnej a zaletą jest minimalny ciężar i wielkość. Jeśli na placu masz słabe oświetlenie, tak jak ja, bardzo się przydają specjalne reflektory na magnesech.
    KRZYCH

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •