Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Użytkownik Avatar faziasty
    Dołączył
    08.07.2009
    Mieszka w
    Kielce
    Postów
    54

    Wymogi wobec placu manewrowego



    Czy orientuje się ktoś z Was czy do placu manewrowego może być przypisana dana liczba samochodów? Są jakieś ograniczenia pod tym kątem?

    Chciałem podpisać umowę z osobą, która dzierżawi plac i dostałem odpowiedź jakoby na placu była już zbyt duża ilość samochodów i przepisy nie pozwalają na więcej. Plac nie jest zbytnio oblegany, a ja nie przypominam sobie zapisu regulującego ile pojazdów może być przypisanych do jednego placu. Było coś o ilości wyznaczonych pasów ruchu w zależności od powierzchni placu, o ile dobrze kojarzę.

    Z ciekawości, ile płacicie za plac?

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    faziasty napisał:
    Czy orientuje się ktoś z Was czy do placu manewrowego może być przypisana dana liczba samochodów? Są jakieś ograniczenia pod tym kątem?
    Nie ma żadnych ograniczeń prawnych.
    faziasty napisał:
    Chciałem podpisać umowę z osobą, która dzierżawi plac i dostałem odpowiedź jakoby na placu była już zbyt duża ilość samochodów i przepisy nie pozwalają na więcej.
    Rozumiem, że masz na myśli osobę wydzierżawiającą.
    W niektórych Starostwach wymagają grafiku odnośnie korzystania z danego placu manewrowego, jeśli z jednego placu korzysta kilka OSK. Być może i w Twoim przypadku tak jest i wydzierżawiający nie ma już możliwości wydzierżawienia placu kolejnemu OSK.
    faziasty napisał:
    Plac nie jest zbytnio oblegany, a ja nie przypominam sobie zapisu regulującego ile pojazdów może być przypisanych do jednego placu.
    Nie ma żadnego przepisu na ten temat, oczywiście prócz zdrowego rozsądku .
    faziasty napisał:
    Było coś o ilości wyznaczonych pasów ruchu w zależności od powierzchni placu, o ile dobrze kojarzę.
    Była określona minimalna powierzchnia. 120 m kwadratowych w przypadku kat. A, A1, B, B1. W przypadku pozostałych kategorii - 180 m.
    W przypadku kat. A, A1, B, B1 jeżeli z placu manewrowego korzysta w trakcie szkolenia jednocześnie więcej niż jeden pojazd, to powierzchnię tą zwiększało się o 50 m kwadratowych dla każdego dodatkowego pojazdu. W przypadku pozostałych kategorii powierzchnię zwiększało się o 100 m kwadratowych dla każdego dodatkowego pojazdu.
    Przepis ten przestał obowiązywać z dniem 19 stycznia 2013 r.
    faziasty napisał:
    Z ciekawości, ile płacicie za plac?
    Ja płacę 250 zł z podatkiem vat za miesiąc.

  3. #3
    Użytkownik Avatar faziasty
    Dołączył
    08.07.2009
    Mieszka w
    Kielce
    Postów
    54


    Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Ja płacę 250 zł z podatkiem vat za miesiąc.
    Za jeden samochód?
    Podgrzewaną płytę ma ten plac?

    Mam możliwość zapisać się na inny plac, ale cena 200zł (z podatkiem) wydawała mi się z kosmosu, do tej pory miałem 100zł. Zwłaszcza, że linie niepomalowane, dziury na łukach itd..

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Nie ma za co
    faziasty napisał:
    Za jeden samochód?
    Podgrzewaną płytę ma ten plac?
    niestety nie ma podgrzewanej płyty. Jest z płyt, ale betonowych, które też już się niestety kruszą.
    faziasty napisał:
    Mam możliwość zapisać się na inny plac, ale cena 200zł (z podatkiem)
    Tyle płaciłem do końca 2009 r. Od 2010 płacę 250 zł.
    faziasty napisał:
    ...wydawała mi się z kosmosu, do tej pory miałem 100zł.
    To dobrą cenę miałeś. 100 zł u nas płaci się za zbiorowy plac, gdzie są trzy tzw. łuki i jak jest miejsce, to jeździsz. Można też wynająć na godziny. Jest 10 zł za godzinę jazdy.

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.11.2010
    Mieszka w
    DZG
    Postów
    732


    Ja jestem lepszy bo placę 300 zł już z vat.
    Plac nie był do tej pory bardzo oblegany w wiekszosci przypadkach jezdzilem na nim sam ale od niedawna widze, że więcej L-ek zaczyna z niego korzystać i z tego powodu właścicielka ma namalować jeszcze jeden łuk
    Dodam, że plac jest z kostki i jest bardzo równy.

  6. #6
    Od dawna na forum
    Dołączył
    20.07.2010
    Postów
    209


    Jeżeli chodzi o wymogi placu to u nas w Zabrzu wymyślili sobie, że na każdym "łuku" ma być namalowany farbą numer ewidencyjny ośrodka.

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    24.02.2020
    Postów
    2


    Czy wymagania odnośnie pasa ruchu dla kat.B lub nawet innych w razie jakiejś kontroli od wojewody....dotyczą tylko wielkości promienia łuku? Czyli dla kat.B musi on wynosić 6m. Natomiast inne wymiary mogą się różnić? Np: długość prostej na pasie ruchu dla kat.B musi być dokładnie taka sama jak w rozporządzeniu - 30,5 m na zewnętrznej krawędzi i 27,5 na wewnętrznej?

  8. #8
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    To nie wojewoda przeprowadza kontrolę, tylko osoba sprawująca nadzór w imieniu starosty. Wymiary pasa ruchu powinny być takie, jakie są określone w odpowiednich przepisach i nie dopuszcza się żadnych odstępstw.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •