Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    23.05.2009
    Postów
    82

    Upoważnienie do uzyskania PKK i weryfikacja dokumentów w WORD



    Jeżeli kursant upoważnia osobę do złożenia dokumentów w celu uzyskania PKK (trwa to ok 2min, koszt 17pln) a starostwo odmawia wydania go osobie upoważnionej to czy to jest wszystko zgodne z prawem.

    Następnie w WORDzie w Piotrkowie Tryb. przed wyznaczeniem egzaminu należy przeprowadzić weryfikację. Niestety WORD nie ma połączenia ze starostwem i odbywa się to papierowo (XXI w. hahaha). Mało tego wymagają aby weryfikacji dokonał osobiście kursant co wiąże się z tym, że trzeba go tam wieść na ok 40 min. Czy tego wszystkiego też nie ma się załatwić upoważnieniem? Teraz są wakacje i kursanci są w miarę dyspozycyjni ale później to będzie masakra. Jak wygląda to w waszych starostwach czy opisane przeze mnie sytuację są do końca zgodne z prawem? Przecież zgodnie z KPA jest to dozwolone
    "Art. 33. Przesłanki i tryb ustanowienia pełnomocnika
    § 1. Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.
    § 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu.
    § 3. Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Organ administracji publicznej może w razie wątpliwości zażądać urzędowego poświadczenia podpisu strony.
    § 4. W sprawach mniejszej wagi organ administracji publicznej może nie żądać pełnomocnictwa, jeśli pełnomocnikiem jest członek najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony."

    wyznaczyć egzamin można bez najmniejszego problemu za pomocą upoważnienia.

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar neoTz
    Dołączył
    22.11.2012
    Postów
    133


    U nas też nie można założyć PKK z upoważnieniem. Kursant musi stawić się osobiście. Paranoja.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    20.12.2010
    Mieszka w
    slask
    Postów
    80


    Wszystko ok ale po co zalatwiacie pkk za kursantow mysle ze to juz przesada ..u mnie kazdy kursant zalatwia sobie sam pkk i nie skarżą sie..korona z glowy mu nie spadnie jak sie pofatyguje do urzedu

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    23.05.2009
    Postów
    82


    O ile chodzi o pkk to masz racje aczkolwiek sa naprawde dziwne sytuacje ze nie moga podjechac, a potrafia ladnie poprosic wiec nie widze problemu. Natomiast ta przekleta weryfikacja w wordzie mnie dobija. Trzeba wiesc kursanta zeby zlozyl oswiadczenie. Masakra totalna.

  5. #5
    Od dawna na forum Avatar neoTz
    Dołączył
    22.11.2012
    Postów
    133


    Cytat Napisał pawflusio Zobacz post
    Wszystko ok ale po co zalatwiacie pkk za kursantow mysle ze to juz przesada ..u mnie kazdy kursant zalatwia sobie sam pkk i nie skarżą sie..korona z glowy mu nie spadnie jak sie pofatyguje do urzedu
    Niby tak, ale jak ma się do Wydziału komunikacji po kilkanaście/kilkadziesiąt km wtedy robi się problem...

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    23.05.2009
    Postów
    82


    Dzisiaj dowiedzialem sie ze sa osrodki w ktorych mozna zweryfikowac dokumenty za pomoca osoby upowaznionej. Wiec wystarczy odrobina dobrej woli. Mam jeszcze jedno pytanko. Probowal moze ktos zweryfikowac dokumenty wysylajac je poczta? Jak myslicie przeszloby to czy nie bardzo?

  7. #7
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    spamergt napisał:
    Natomiast ta przekleta weryfikacja w wordzie mnie dobija. Trzeba wiesc kursanta zeby zlozyl oswiadczenie. Masakra totalna.
    U mnie nie trzeba. Sam osobiście zawożę dokumenty do WORD-u, bez "kursanta" oczywiście.
    spamergt napisał:
    Dzisiaj dowiedzialem sie ze sa osrodki w ktorych mozna zweryfikowac dokumenty za pomoca osoby upowaznionej
    Zgadza się, u mnie tak jest. WORD Łomża.
    spamergt napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanko. Probowal moze ktos zweryfikowac dokumenty wysylajac je poczta? Jak myslicie przeszloby to czy nie bardzo?
    Raczej nie przejdzie. Przynajmniej u mnie nie. Nie można nawet tych dokumentów zostawić dostarczając je nawet osobiście. Trzeba czekać (czasem nawet ponad 2 godziny), tylko po to by panie w rejestracji nadały odpowiedni numer zarejestrowanej osobie, zweryfikowały dokumenty, przepisały ręcznie z oświadczenia informacje do swoich dokumentów, skserowły co mają skserować. A cały ten cyrk przez brak dostępu do PKK.
    Ludzie już zaczynają się tym wszystkim denerwować.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    23.05.2009
    Postów
    82


    No właśnie cały ten bałagan spada na nas a to nie nasza wina. Czy nie ma możliwości, żeby marszałek województwa się tym zajął. Przecież ta weryfikacja papierowa ma być w przypadku awarii a nie notorycznie bo firmy się nie umieją dogadać i nie ma dostępu do bazy.
    Ostatnio edytowane przez spamergt ; 04-08-2013 o 18:27

  9. #9
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    spamergt napisał:
    Przecież ta weryfikacja papierowa ma być w przypadku awarii a nie notorycznie bo firmy się nie umieją dogadać i nie ma dostępu do bazy.
    Masz rację. Żadnej awarii systemu teleinformatycznego nie ma. WORD-y (nie które oczywiście) po prostu nie mają dostępu do PKK, a dlaczego to wszyscy wiemy.
    Starostwa nie potrzebnie się ugięły. WORD jak zwykle górą.

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    23.05.2009
    Postów
    82

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •