Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Użytkownik Avatar sowa
    Dołączył
    15.01.2012
    Mieszka w
    we właściwym miejscu
    Postów
    96

    zamknięcie/zawieszenie działalności



    napiszcie proszę czy wiadomo wam coś w temacie o zawieszeniu działalności prowadzenia ośrodka szkolenia ?

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,360


    Jeśli jesteś jednoosobową firmą, czyli nie zatrudniasz pracownika, to możesz zawiesić działalność gospodarczą na okres od 30 dni do 24 miesięcy.
    Aby zawiesić działalność musisz złożyć odpowiednio wypełniony wniosek CEIDG-1 w urzędzie miasta lub gminy (nie wiem pod co podlegasz). Możesz też to zrobić w formie elektronicznej lub pofatygować się osobiście.
    We wniosku musisz podać datę rozpoczęcia zawieszenia działalności i przewidywaną datę wznowienia działalności. Nie musisz informować o zawieszeniu działalności ani urzędu skarbowego, ani zus. Tym obowiązkiem jest obarczony urząd miasta lub gminy po otrzymaniu wniosku CEIDG-1 zawierającego informację o zawieszeniu działalności gospodarczej.
    Wszystkie formalności związane z zawieszeniem działalności załatwisz w jeden dzień.

  3. #3
    Użytkownik Avatar sowa
    Dołączył
    15.01.2012
    Mieszka w
    we właściwym miejscu
    Postów
    96


    ale czy zawieszenie działalności ośrodka szkolenia powinno być zgłoszone w starostwie bo mam inf od naczelnika że nie można zawiesić tej działalności.Zawieszenie działalności gospodarczej wiąże się ze skreśleniem ośrodka z rejestru .Natomiast odwieszenie dział gosp wiąże się z ponownym uzyskaniem zezwolenia na działalność OSK ale już na nowych zasadach.

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,360


    sowa napisała:
    ale czy zawieszenie działalności ośrodka szkolenia powinno być zgłoszone w starostwie bo mam inf od naczelnika że nie można zawiesić tej działalności.
    A to niby dlaczego nie można?
    Każdą działalność (jeśli nie zatrudnia się pracownika) można zawiesić.
    Gwarantuje nam to prawo.
    Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej art.14a ust.1
    "1. Przedsiębiorca niezatrudniający pracowników może zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 1a.
    1a. Jeżeli okres zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej obejmuje wyłącznie pełny miesiąc luty danego roku kalendarzowego, za minimalny okres zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej przyjmuje się liczbę dni miesiąca lutego przypadającą w danym roku kalendarzowym."
    Zawieszenie działalności gospodarczej wiąże się ze skreśleniem ośrodka z rejestru
    Totalna bzdura. Po to nie nie rezygnuje się z prowadzenia OSK, a tylko zawiesza działalność gospodarczą, by OSK nie został skreślony z ewidencji.
    Natomiast odwieszenie dział gosp wiąże się z ponownym uzyskaniem zezwolenia na działalność OSK ale już na nowych zasadach.
    Albo coś źle zrozumiałaś, albo naczelnik źle Cię zrozumiał myśląc o Twojej rezygnacji z prowadzenia OSK, albo co gorsze Pan urzędnik nie zna przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
    Nie wolno po prostu mylić rezygnacji z prowadzenia działalności gospodarczej z zawieszeniem działalności gospodarczej. Być może taka sytuacja tu zaistniała.

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    18.01.2013
    Postów
    20


    a ja z kolei mam pytanie takie, chcialbym definitywnie zakonczyc prowadzenie osk, dzialalnosc gosp bede prowadzil dalej tylko w innym sektorze, z tego co sie orientowalem w starostwie bede musial napisac jakies oswiadczenie ze juz nie chce prowadzic osk, prosze napisac czy po skresleniu z listy osk starostwo ma prawo jeszcze jakiejs kontroli dokumentow? powiem Wam wprost chodzi o to ze nie chce mi sie poprostu robic kontrolek najnowszych kursantow ktorych skonczylem, bo naprawde jak patrze na te karty to dostaje ataku epilepsji pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Avatar sowa
    Dołączył
    15.01.2012
    Mieszka w
    we właściwym miejscu
    Postów
    96


    obawiam się że może być różnie ,lepiej mieć porządek w papierach ,kontrola może być nawet do 5 lat a dokumenty przechowujesz do 10 lat ,prawdopodobnie każde starostwo inaczej podchodzi do tematu a tak na marginesie to brawo za decyzję wycofania się z tego biznesu bo to jest jak hazard chce się z tym zerwać i ciężko to zrobić ,pisz na bierząco jak wygląda zamykanie tego biznesu bo sama chciałabym wiedzieć

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    18.01.2013
    Postów
    20


    sowa , wydaje mi sie ze kontrolki powinienem przechowywac wg przepisow prawa przez 24 miesiace od daty ich powstania... czy ostatniego wpisu z tego co kojarze

    edit : tylko naprawde ze wzgledow praktycznych Was pytam, jak to wyglada
    Ostatnio edytowane przez PiotrStewko ; 29-12-2013 o 20:47

  8. #8
    Użytkownik Avatar sowa
    Dołączył
    15.01.2012
    Mieszka w
    we właściwym miejscu
    Postów
    96


    do urzędu skarbowego 5 lat , zus chyba nawet dłużej, natomiast do starostwa tu napewno zaraz eksperci Ci cos wrzucą sama jestem ciekawa

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.09.2013
    Postów
    109


    ZUS 10 lat skarbówka 5 lat, a jak jest ze Starostwem to nie wiem....

  10. #10
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,360


    PiotrStewko napisał:
    z tego co sie orientowalem w starostwie bede musial napisac jakies oswiadczenie ze juz nie chce prowadzic osk,
    Musisz w terminie 14 dni od dnia w którym zrezygnujesz z prowadzenia ośrodka szkolenia kierowców złożyć staroście dokumenty zawierające informację o przeprowadzonych kursach w zakresie dotyczącego okresu od dnia 1 stycznia bieżącego roku do tego w którym zrezygnowałeś z prowadzenia OSK.
    Musisz też przekazać staroście KEOS w celu jej archiwizacji, więc musisz mieć tam porządeczek, no i oświadczenie o którym wspomniałeś.
    PiotrStewko napisał:
    prosze napisac czy po skresleniu z listy osk starostwo ma prawo jeszcze jakiejs kontroli dokumentow?
    Nie.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 3

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •