Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    29.05.2014
    Postów
    7

    Kolizja drogowa - kwestia winy



    Witam,

    miałem niedawno następującą kolizję:

    Jechałem lewym pasem ruchu, ok. 10 metrów przede mną kolejny pojazd. Zauważyłem, że kierowca z prawego pasa zasygnalizował zamiar zmiany pasa na lewy, odpuściłem gaz i zrobiłem mu więcej miejsca. Zaczął wykonywać manewr i zanim zajął całkiem lewy pas rozpoczął gwałtowne hamowanie. W wyniku tego uderzył w poprzedzający pojazd, a ja w niego. W momencie uderzenia gdy zajmował już lewy pas. Teraz moje pytanie, jak wygląda kwestia winy za tę kolizję i czy manewr zmiany pasa został wykonany poprawnie?

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar neoTz
    Dołączył
    22.11.2012
    Postów
    133


    Jeżeli nie było tam zakazu zmiany pasa ruchu (np. linia ciągła) Kierowca tego auta zrobił to prawidłowo, a to że Kierowca przed nim zaczął gwałtownie hamować to już nie jego wina. Jest jeszcze jedno pytanie dlaczego ten pierwszy zaczął gwałtownie hamować ?

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    29.05.2014
    Postów
    7


    Zakazu nie było. Samochody na lewym pasie zaczęły hamować w momencie gdy zaczynał manewr, kontynuował go i jakieś 3 sekundy po zajęciu pasa uderzył w pojazd przed nim. Ja w niego po mniej niż 2 sekundach. Możliwe, że hamowali przed przejściem dla pieszych, było do niego mniej niż 50m, albo tworzył się zator przed światłami. Po prostu moim zdaniem w znaczny sposób przyczynił się do tego, że najechałem na niego bo wjeżdżając przede mnie w drastyczny sposób zredukował bezpieczny odstęp. Ja hamowałem od momentu, kiedy zapaliły się jego światła stop tzn. gdy był w połowie na lewym i prawym pasie ruchu.

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Witam,

    moim zdaniem będzie to traktowane jako 2 osobne kolizje. W każdej winny będzie ten który najechał na tył poprzedzającego.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •