Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: znak C9

  1. #1
    Od dawna na forum
    Dołączył
    03.01.2013
    Postów
    345

    znak C9



    SZCZEGÓŁOWE WARUNKI TECHNICZNE DLA ZNAKÓW
    Znak C-9 "nakaz jazdy z prawej strony znaku" .... Na pasach ruchu z prawej strony znaku nie może być dopuszczony ruch z przeciwnego kierunku (rys. 4.2.9.2).
    Znak C-9 umieszcza się w pasie dzielącym drogi dwujezdniowej, jeżeli szerokość pasa jest równa lub mniejsza od 6 m; w takim przypadku nie stosuje się znaku B-2 (rys. 4.2.9.3).

    Czy można z tego wnioskować że jest to odcinek drogi jednokierunkowej? ponieważ mam dylemat czy uczyć do lewej krawędzi czy nie koniecznie?

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,379


    Jak najbardziej jest to odcinek jezdni o ruchu jednokierunkowym. Zawsze w takim przypadku przy skręcaniu w lewo lub zawracaniu, zbliżamy się do lewej krawędzi z zastrzeżeniem art. 22 ust.3 K.D.

  3. #3
    Od dawna na forum
    Dołączył
    03.01.2013
    Postów
    345


    Chciałem się upewnić gdyż na warsztatach okazało się że nie jest to jednokierunkowa i zwątpiłem ale nie wchodziłem w polemikę.
    Generalnie mamy takie skrzyżowanie a nawet dwa w Gdańsku gdzie skręcając w lewo i zawracając wokół wyspy jest znak C9 lecz droga jest szeroka na dwa pojazdy i gdy dojadę do lewej to często z prawej się ktoś wpycha więc uczymy by na środek pojechać. Na szczęście jesteśmy w miarę dogadani z egzaminatorami i nikt tam nie oblewa.

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,379


    Z przepisów wyraźnie wynika, że na pasach ruchu z prawej strony znaku nie może być dopuszczony ruch z przeciwnego kierunku, a skoro tak, to jest to jezdnia lub tylko odcinek jezdni o ruchu jednokierunkowym.

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Z przepisów wyraźnie wynika, że na pasach ruchu z prawej strony znaku nie może być dopuszczony ruch z przeciwnego kierunku, a skoro tak, to jest to jezdnia lub tylko odcinek jezdni o ruchu jednokierunkowym.
    Witam,

    chyba się trochę zagalopowałeś z wnioskami. Ta jezdnia https://www.google.pl/maps/@50.44177...ZjkQ!2e0?hl=pl jest dwukierunkowa - jeżdżę nią regularnie w dwie strony - a spełnia Twoje warunki jezdni / odcinka jezdni jednokierunkowej.

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,379


    Wcale się nie zagalopowałem.
    https://www.google.pl/maps/@50.44169...Lu0w!2e0?hl=pl


    Od wysokości znaku C-9 do wysokości znaku C-9 umieszczonego z drugiej (przeciwnej strony) masz odcinek jezdni o ruchu jednokierunkowym.
    Jeśli jest umieszczony znak C-9 to na pasie ruchu z prawej strony znaku nie może być dopuszczony ruch z przeciwnego kierunku. Dlatego też z przeciwnego kierunku ruchu jest umieszczony znak C-9 (odwrócony i widoczny dla tych jadących z kierunku przeciwnego) by nie dopuścić do wjazdu na Twój pas gdzie masz znak C-9. W tym przypadku jest to bardzo krótki odcinek jezdni przeznaczony do jazdy w jednym kierunku.

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Wcale się nie zagalopowałem.
    https://www.google.pl/maps/@50.44169...Lu0w!2e0?hl=pl


    Od wysokości znaku C-9 do wysokości znaku C-9 umieszczonego z drugiej (przeciwnej strony) masz odcinek jezdni o ruchu jednokierunkowym.
    Witam.

    ..................... to jest moje zaskoczenie.
    Powiedz od kiedy znak odwrócony do ciebie tyłem mówi o rozpoczęciu odcinka jezdni dwukierunkowej?. Mnie uczono że do tego jest znak A-20.
    Popatrzy na to z innej strony. Napisałeś że mamy tu jezdnię jednokierunkową. Z tego wynika że jezdnia dwukierunkowa rozwidliła się na dwie jednokierunkowe, a potem połączyła znowu w dwukierunkową. A to by oznaczało że zgodnie z KD mamy tu doczynienia z dwoma skrzyżowaniami. Czy naprawdę tak jest?

  8. #8
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,379


    Z jakimi dwoma skrzyżowaniami? O czym Ty piszesz?
    Dz.u.nr 220
    4.2.9. Nakaz jazdy z prawej strony znaku
    Znak C-9 „nakaz jazdy z prawej strony znaku” stosuje się w celu wskazania kierującym obowiązku ominięcia wysepki (przeszkody na jezdni) po jej prawej stronie. Na pasach ruchu z prawej strony znaku nie może być dopuszczony ruch z przeciwnego kierunku.
    Jak nie może być dopuszczony ruch z przeciwnego kierunku,to jaka to jest jezdnia?!!! Jaki to jest odcinek jezdni?!!!
    Z mocy prawnej tego znaku na skrzyżowaniu skanalizowanym ustawiasz się przy lewej krawędzi wysepki,( która jest w tym przypadku odcinkiem jezdni o ruchu jednokierunkowym) kiedy chcesz pojechać w lewo lub zawrócić.
    Masz tu przykład takiego skrzyżowania, gdzie jadąc drogą dwukierunkową wjeżdżasz na odcinek jezdni o ruchu jednokierunkowym.
    https://www.google.pl/maps?q=%C5%81o...12,306.48,,0,0

  9. #9
    Od dawna na forum
    Dołączył
    03.01.2013
    Postów
    345


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    a ja zmieniając temat gdyż wkleiłeś fajną fotkę- czy te przejście jest dwu czy jednoetapowe? gdyż wysepka jest taka jakaś dziurawa. To poważne pytanie

  10. #10
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,379


    Art.13 ust.8 KD
    Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

    Zatem są to dwa odrębne przejścia.

    Przejście nie musi być rozdzielone. Ważne aby ruch pojazdów był rozdzielony. Wtedy mamy do czynienia z dwoma odrębnymi przejściami.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •