Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22

    Kurs Kat.B plus A2



    Witam Wszystkich
    Ostatnio poszerzyłem zakres szkolenia w moim OSK i zaczynam szkolić również na kat. A2 i A. Mam zatem pytanie do kogoś kto korzysta z programu Portal OSK i może mi wytłumaczyć jak to jest gdy kursant przynosi dwa profile na A2 i B bo chce zacząć dwa kursy równocześnie? (Przy jednym profilu wszystko jest dla mnie jasne).
    Mam utworzyć jeden kurs, tylko w zakresie kategorii zaznaczyć kurs A2 i B i rozpisać 50h teorii, czy jednak utworzyć dwa kursy, jeden dla kat.B (30h teorii) i drugi dla Kat.A2(30h teorii)?
    Może mi ktoś wytłumaczyć jak sobie z tym radzicie?
    Dziękuję za wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.09.2013
    Postów
    109


    Wg. mnie 2 kursy musisz rozpisać, nie łącząc ich ze sobą.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Dziękuję kolego za odpowiedź. Właśnie nie wiem jak to do końca zrobić ale chyba rozpisze 2 kursy.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Pamiętaj tylko, że jeśli zrobisz dwa kursy i rozpoczęcie szkolenia będzie w różnych terminach, to liczba godzin zajęć teoretycznych nie ulega zmniejszeniu o 10 h. Jeśli zrobisz do w jednym terminie, czyli osoba rozpoczyna szkolenie jednocześnie w zakresie dwóch kategorii A2 i B, to liczbę godzin będziesz mógł zmniejszyć o 10 dla każdej kategorii prawa jazdy. Robisz wtedy 20 godzin zajęć teoretycznych na jedną kategorię i 20 na drugą. Oczywiście nie będzie błędem jeśli liczba godzin będzie większa od minimalnej określonej w przepisach.
    Zgłoszenie do Starostwa możesz zrobić jako jeden kurs, ale jako dwa szkolenia jednocześnie ( w zakresie dwóch różnych kategorii), lub jako dwa oddzielne kursy i dwa oddzielne szkolenia.
    Wybór należy do Ciebie.

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Dziękuję koledzy za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.
    Oczywiście rozpisując te 20h na jedną kategorię i 20h na drugą muszę to rozpisać tak, że te w sumie 40h nie nakładają się na siebie?
    Nie będę zakładał kolejnego tematu, więc może pomożecie mi w drugim problemie. Będę robił pierwszy kurs na kat.AM, teoria 10h i praktyka 10h. Czy w tych 10h teorii mam również uwzględnić 4h pomocy medycznej z ratownikiem?
    Dziękuję i Pozdrawiam.

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Nie ma za co.

    damianppg napisał:

    Oczywiście rozpisując te 20h na jedną kategorię i 20h na drugą muszę to rozpisać tak, że te w sumie 40h nie nakładają się na siebie?
    Tak.
    damianppg napisał:
    Nie będę zakładał kolejnego tematu, więc może pomożecie mi w drugim problemie. Będę robił pierwszy kurs na kat.AM, teoria 10h i praktyka 10h. Czy w tych 10h teorii mam również uwzględnić 4h pomocy medycznej z ratownikiem?
    Muszą być zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast nie ma określonej liczby godzin w przypadku m.in. kat. AM. Równie dobrze możesz zrobić tylko jedną godzinę. Oczywiście nie stoi nic na przeszkodzie byś zrobił 4 h.
    Wymiar co najmniej 4 godzin w zakresie części teoretycznej szkolenia i ćwiczeń w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych dotyczy tylko kategorii A1, A2, A, B1, B, T.
    W przypadku pozostałych kategorii liczba godzin jest dowolna.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23.03.2010
    Postów
    64


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Muszą być zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Natomiast nie ma określonej liczby godzin w przypadku m.in. kat. AM. Równie dobrze możesz zrobić tylko jedną godzinę. Oczywiście nie stoi nic na przeszkodzie byś zrobił 4 h.
    Wymiar co najmniej 4 godzin w zakresie części teoretycznej szkolenia i ćwiczeń w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych dotyczy tylko kategorii A1, A2, A, B1, B, T.
    W przypadku pozostałych kategorii liczba godzin jest dowolna.
    Pozdrawiam.
    W przypadku pozostałych kategorii kto przeprowadza szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, instruktor czy ratownik? Bo ustawa tego nie precyzuje.

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem.
    Niestety poprzedni kursant się rozmyślił (a raczej jego mama ) i temat się tak jakby sam rozwiązał :/
    Wczoraj jednak zapisało się dwóch chłopców i w przyszłym tygodniu startuje z pierwszym moim kursem na AM.
    Czyli mogę rozpisać teorię np:
    1. 2 godziny
    2. 2 godziny
    3. 4 godziny (zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, razem z kursantami kat B)
    4. 2 godziny
    Razem mam 10h teorii. Czy tak będzie dobrze rozpisane?
    Pozdrawiam

  9. #9
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Marta79 napisała:
    W przypadku pozostałych kategorii kto przeprowadza szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, instruktor czy ratownik? Bo ustawa tego nie precyzuje.
    Precyzuje. Zajęcia prowadzi ratownik medyczny lub pielęgniarka systemu, bądź lekarz systemu.
    Podstawa prawna: art.26 ust.5 pkt 3 u.o.k.p.
    ". Zajęcia podczas szkolenia prowadzą:
    osoba, o której mowa w art.8 ust.2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2013 r. poz. 757, 1245 i 1635) - w zakresie, o którym mowa w art. 23 ust. 2 pkt 3 oraz ust. 5 pkt 4;"
    Sytuacja problematyczna pojawia się dopiero podczas aktualizacji PKK. Powstaje pytanie kogo wpisać jako wykładowcę przy zajęciach teoretycznych.
    damianppg napisał:
    Razem mam 10h teorii. Czy tak będzie dobrze rozpisane?
    Będzie dobrze. Możesz nawet zrobić teorię w 2 dni.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •