Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    15.04.2015
    Postów
    4

    Pierwszeństwo na skrzyżowaniu



    Witam mam pytanie dotyczące takiego skrzyżowania

    https://www.google.pl/maps/@52.80179...iA02N77sAA!2e0

    W przepisach jest tak że należy przepuścić pojazd z przeciwka jadący prosto albo skręcającym w prawo.Ja jak będe chciał skręcić w lewo od strony ul kopernika muszę ustąpić temu z przeciwka gdy będzie on chciał skręcać w prawo? czy wykonamy to bezkolizyjnie? w sensie że ja zjade na lewy pas a on na prawy a potem jak zwolni sie miejsce zjade na prawy
    Ostatnio edytowane przez DrDre ; 28-04-2015 o 16:35

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Witaj.

    Tak, zgodnie z przepisami on ma pierwszeństwo.
    Jeśli zrobicie to bezkolizyjnie - częsta praktyka w mieście - to super. Gorzej będzie gdy on będzie chciał zająć od razu lewy pas, bo będzie zawracał za kawałek, to jak dojdzie do kolizji to Twoja wina.

    Dwa słowa do KSU. Często się różnimy w zdaniu, ale co powiesz o sygnalizacji w linku rozwieszonej nad środkiem skrzyżowania. Ja się z czymś takim jeszcze w Polsce nie spotkałem

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał MaciejP. Zobacz post
    co powiesz o sygnalizacji w linku rozwieszonej nad środkiem skrzyżowania.
    Hmmm, uproszczenie ?? Na jednej bramce są wszystkie sygnalizatory, koszty maleją..
    Zabudowanie bramki dla sygnalizacji przed skrzyzowaniem wymusza niejako "cofnięcie" linii zatrzymania, żeby sygnalizator był widoczny.. Strata miejsca ..
    Nie wiem czy kojarzysz, ale kiedyś było w modzie stawianie sygnalizacji także za skrzyżowaniem.. Ale na szczęście zrezygnowano z tego..

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378



    MaciejP. napisał:

    Tak, zgodnie z przepisami on ma pierwszeństwo.
    Jeśli zrobicie to bezkolizyjnie - częsta praktyka w mieście - to super. Gorzej będzie gdy on będzie chciał zająć od razu lewy pas, bo będzie zawracał za kawałek, to jak dojdzie do kolizji to Twoja wina.
    Tutaj się akurat zgadzamy
    MaciejP napisał:
    Dwa słowa do KSU. Często się różnimy w zdaniu, ale co powiesz o sygnalizacji w linku rozwieszonej nad środkiem skrzyżowania. Ja się z czymś takim jeszcze w Polsce nie spotkałem
    Chodzi Ci o miejsce umieszczenia sygnalizacji, czy braku sygnalizatora po prawej stronie drogi?
    Ja się spotykam czasem z takim umiejscowieniem sygnalizacji i jest to zgodne z warunkami technicznymi, pod warunkiem że jest też sygnalizator podstawowy umieszczony po prawej stronie. Razi mnie trochę w tym przypadku brak sygnalizatora po prawej stronie na wlocie skrzyżowania. Nie biorę pod uwagę tego sygnalizatora S-2. Może drogowcy wzięli go pod uwagę?
    Nie wiem, czy to akurat to wzbudziło Twoją wątpliwość, czy jeszcze coś innego.

    ​Przepraszam że dopiero odpowiadam, ale umknął mi Twój wpis.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •