Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    30.05.2012
    Postów
    48

    Cena minimalna i inne zmiany



    http://www.szkola-jazdy.pl/aktualnosci/single/id/2522


    „Ośrodek szkolenia kierowców może prowadzić przedsiębiorca, który posiada infrastrukturę odpowiednią do zakresu prowadzonego szkolenia, czyli:
    - salę wykładową, która jest wyposażona w sprzęt i urządzenia umożliwiające prowadzenie zajęć i użytkowaną wyłącznie do realizacji tego szkolenia,
    - lokal biurowy, który umożliwia przyjmowanie interesantów, przechowywanie dokumentacji związanej ze szkoleniem oraz jest wyposażony w sprzęt i urządzenia biurowe,
    - plac manewrowy, który powinien być zabezpieczony przed dostępem osób postronnych, w szczególności ogrodzony oraz umożliwiać wykonanie wszystkich zadań wynikających z programu szkolenia i użytkowany wyłącznie do realizacji tego szkolenia,
    - co najmniej jeden pojazd szkoleniowy w zakresie , prawa jazdy kategorii objętej zaświadczeniem, o którym mowa w ust.8 i który jest własnością przedsiębiorcy lub przedmiotem umowy leasingu”.
    "wyłącznie do realizacji tego szkolenia" czyli wynajem sali np. w szkole odpada... znowu kłody pod nogi

  2. #2
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.09.2013
    Postów
    109


    Jak zawsze... za dobrze być nie może, jak my chcemy zmienić coś dla OSK na lepsze to ONI muszą zarazem na gorsze...takie życie

    Zobaczymy jak to się skończy....

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    - plac manewrowy, który powinien być zabezpieczony przed dostępem osób postronnych, w szczególności ogrodzony oraz umożliwiać wykonanie wszystkich zadań wynikających z programu szkolenia i użytkowany wyłącznie do realizacji tego szkolenia,
    Czyli wzniesienie na placu też będzie obowiązkowe? Znowu gafa, czy zamierzony cel?
    - co najmniej jeden pojazd szkoleniowy w zakresie , prawa jazdy kategorii objętej zaświadczeniem, o którym mowa w ust.8 i który jest własnością przedsiębiorcy lub przedmiotem umowy leasingu”.
    Użyczenia pojazdu nie będą już wchodzić w grę.
    - salę wykładową, która jest wyposażona w sprzęt i urządzenia umożliwiające prowadzenie zajęć i użytkowaną wyłącznie do realizacji tego szkolenia,
    Sala wynajmowana na godziny w szkole też już nie przejdzie.

    Ciekawi mnie jaką cenę minimalną określi minister.

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.09.2013
    Postów
    109


    Ciekawe czy i kiedy to wejdzie....

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    28.08.2007
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    289


    Mam nadzieje,że nie wejdą żadne ceny minimalne za kurs,co najwyżej za godzine jazdy.Moim zdaniem ta cena minimalna będzie super rozwiązaniem dla osk,które dziś mają cene 899zł. Takie jest moje zdanie. Tak naprawdę u nich nic się nie zmieni,oprócz tego,że zyski im wzrosną. A czy wynajem sali jest aż taki zły? Żeby prowadzić fajne,interesujące zajęcia nie muszę posiadać własnej sali.Mogę ją posiadać w wyznaczone dni.Wynajętą.

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Ja jestem za ceną minimalną. Skończyłoby się wabienie ludzi na kursy za pomocą niskiej ceny, a zaczęłoby się konkurować jakością szkolenia, co moim zdaniem w jakimś tam procencie przełożyłoby się na poprawę bezpieczeństwa. To oczywiście moje zdanie na ten temat
    Skończyła by się też patologia typu 799 zł za kurs. Jak takie kursy wyglądają, to chyba każdy wie.
    Oczywiście cena minimalna w 100% problemu nie rozwiąże, bo i tak znajdą się osk które mimo urzędowej ceny będą po cichu szkolić po niższej cenie. Podobnie jak ma to teraz miejsce w przypadku badań dotyczących braku przeciwwskazań zdrowotnych do bycia kierowcą. Cena minimalna to 200 zł, a są lekarze którzy za badania biorą mniej.
    reeds napisała:
    Tak naprawdę u nich nic się nie zmieni,oprócz tego,że zyski im wzrosną.
    Moim zdaniem zmieni się. Jeśli będzie podobna cena we wszystkich osk, to ludzie będą wybierać ten ośrodek w którym szkoli się dobrze, a nie ten jak jest teraz, gdzie jest taniej.
    Bądźmy szczerzy, ludzie wybierają często te tanie ośrodki.
    To oczywiście też moje zdanie i każdy może mieć inne w tym temacie
    reeds napisała:
    A czy wynajem sali jest aż taki zły? Żeby prowadzić fajne,interesujące zajęcia nie muszę posiadać własnej sali.Mogę ją posiadać w wyznaczone dni.Wynajętą.
    Pewnie że tak, ale jak widzisz już komuś to przeszkadza i chcą sali, która ma być przeznaczona tylko do jednego celu- szkolenia.

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    28.08.2007
    Mieszka w
    kuj-pom
    Postów
    289


    Z tą ceną minimalną, to tak,jak z nieobowiązkową teorią. Część moich "kolegów" instruktorów zacierała ręce jak wchodził ten zapis, bo nigdynie robili teorii,oprócz dania kursantowi książki i płyty, a teraz robią to legalnie.

    Pewnie,ze cena jaką mają co niektore osk jest śmieszna. Ale jak wejdzie zapis obowiązku wlasnej sali i placu, to znowu po dupie dostaną zwykłe osk,bo duże ośrodki, które często dzis mają niskie ceny, bo idą na ilość, mają swoją infrastrukturę, są na rynku od lat i kiedyś mogli sobie na to pozwolić,kiedy ceny kursów były inne.

    Ciekawi mnie też jak wyważą cenę minimalną? Przecież w różnych rejonach kraju ludzie mają inne zarobki,są inne ceny itp.

    Pewnie,że każdy może mieć swoje zdanie,w końcu po to to forum jest

  8. #8
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.09.2013
    Postów
    109


    Ja bym chciał żeby minimalna cena w całej PL wyglądała tak: kat. B -50zł/h x 30 czyli kurs za 1500zł, kat C 100zł/h x 30 = 3000zł no i dodatkowo albo + albo nie za wykłady...ale to tylko marzenia

  9. #9
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    reeds napisała:
    Z tą ceną minimalną, to tak,jak z nieobowiązkową teorią. Część moich "kolegów" instruktorów zacierała ręce jak wchodził ten zapis, bo nigdynie robili teorii,oprócz dania kursantowi książki i płyty, a teraz robią to legalnie.
    A ja miałem już kilka osób bez szkolenia teoretycznego i powiem Wam, że to wcale nie jest takie głupie. Robię tylko szkolenie z pierwszej pomocy i zaczynam jazdy.
    reeds napisała:

    Ale jak wejdzie zapis obowiązku wlasnej sali i placu, to znowu po dupie dostaną zwykłe osk...
    Sala i plac wcale nie będą musiały stanowić własności osk. Po prostu w sali którą będziesz wynajmować nie będzie można robić niczego innego poza szkoleniem i to wszystko. Podobnie z placem manewrowym i tu już widzę większy problem dla osk.
    OSK_2 napisał:
    Ja bym chciał żeby minimalna cena w całej PL wyglądała tak: kat. B -50zł/h x 30 czyli kurs za 1500zł,
    Pomarzyć zawsze można Skromna ta Twoja cena minimalna na kat.B Nie będę więc pisał swojej

  10. #10
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.09.2013
    Postów
    109


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Skromna ta Twoja cena minimalna na kat.B Nie będę więc pisał swojej
    Aby taka była tylko jaką napisałem i oczywiście byli ludzie cały czas za tyle na kat B przy obecnej cenie LPG.... żyć nie umierać i nie narzekać

    Dziś ta cena startuje od 800zł nawet więc o czym tu pisać....

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •