Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    14.09.2017
    Postów
    4


    Ja powiem tylko tyle, pamiętaj, że to ty rządzisz w aucie, którym kierujesz. Jeżeli przeszkadza ci muzyka lub rozmowy pasażerów, poproś o ściszenie. Przed odjazdem sprawdź wszystkie lusterka, wysokość kierownicy, fotela, ustaw je tak, żebyś się czuła wygodnie. Usuń dyndające zawieszki, jeżeli cię rozpraszają. Zawieś maskotkę, jeżeli ci pomaga. Przez pierwszy miesiąc przy wsiadaniu za kółko zakładałem trampki i wyłączałam radio, bo tak czułem się lepiej. Teraz odpalam muzykę na full i nie zwracam uwagi na buty w których prowadzę, nie pamiętam nawet, kiedy doszło do zmiany.

  2. #12
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.12.2017
    Postów
    8


    Z początku lekka obawa była, choć już jeździło się samemu do szkoły ;p

  3. #13
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    09.01.2018
    Postów
    1


    Cytat Napisał Ewelina1234 Zobacz post
    Witam serdecznie!
    Za kilka dni odbiorę swoje wymarzone prawo jazdy. Egzamin teoretyczny i praktyczny zdałam za pierwszym razem. Radość była ogromna. Mój problem niestety polega na tym, że już teraz czuje spory strach przed swoją pierwszą jazdą, samodzielną jazdą. Na kilku pierwszych jazdach z instruktorem również czułam strach, co przeszkadzało mi w nauce. Jednak dzięki dobremu instruktorowi udało się!!! Czytałam wiele porad typu, "weź kogoś bliskiego do auta z prawkiem, będzie bezpieczniej". Wolę tego nie robić, ze względu na to, że w domu jedynie ojciec ma prawo jazdy, ale jest strasznym cholerykiem, już kiedy byłam mała(a od dziecka "ciągnęło" mnie do auta) dawał mi potrzymać za kierownicę, a później siadałam za kółko naszego starego samochodu, niestety ojciec za każdym razem "próbował nauczyć mnie krzykiem i groźbami" jazdy, co kończyło się przejechaniem 2,3 metrów po polnej drodze na jedynce, zawsze rezygnowałam z takiej nauki, po prostu miałam dość. Więc wolę nawet nie myśleć o zabraniu ojca na pierwszą jazdę. Mój problem może również polega na tym, że nie wierzę w siebie za kierownicą. Bardzo proszę o rady, co zrobić aby zmniejszyć strach, stres przed pierwszą samodzielną jazdą. Może Napiszcie jak wyglądały Wasze pierwsze samodzielne kroki za kółkiem?
    Będzie dobrze powoli trzeba wyjechać jak będzie mniejszy ruch.Na znane ulice na których czujesz się pewniej , pierwszo pojeżdzij póżniej ,jedną ulice dalej.Uwież we własne siły.

  4. #14
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    31.03.2018
    Mieszka w
    Police
    Postów
    19


    Nie wahaj się zbyt długo bo później ciężko ci będzie wsiąść za kółko

  5. #15
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    18.05.2020
    Postów
    5


    Ja osobiście przestałam odczuwać poczucie lęku i stresu już po drugiej mojej jeździe z instruktorem.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •