Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    08.10.2015
    Postów
    1

    Problem z określeniem pierszeństwa



    Witam
    Codziennie jadę przez skrzyżowanie które do czasu kiedy prawie miałem stłuczkę wydawało mi sie oczywiste do przejechania.
    1.Kto ma pierwszeństwo w tym wypadku.?
    Żółty czy zielony w momencie przecięcia strzałek.
    druga sytuacja:
    2. czy wyjeżdżając z ślepej ulicy oznaczonej jako BB musimy ustąpić pojazdowi żółtemu jeżeli chcemy jechać prosto a on byłby na skrzyżowaniu z ulicą BB.
    Na ulicy BB nie ma żadnego znaku. Wjazd na drogę BB (jest ślepa) nie jest oznaczona jako ślepa wiec traktowana jako dojazd do posesji ? czy taki znak cos zmienia ? Bo jeżeli taka droga jest "pełnoprawna" wtedy przy wyjeździe z niej obowiązuje też zasada prawej ręki.
    Ogólnie nie ma tam innych znaków jak te na rysunku
    Dodam ze powszechnie wszyscy u nas jeżdżą jak zielony pojazd traktują tą drogę jako drogę z pierwszeństwem aż do ul staromiejskiej. a tą z żółtym autem jako podporządkowaną. Wydaje mi sie też ze w kilku miejscach będzie zastosowanie miała tutaj reguła prawej ręki.

    Proszę o uzasadnienie wyjaśnienia
    link do google street tego miejsca https://www.google.pl/maps/@50.34099...7i13312!8i6656
    a tutaj rysunek sytuacyjny
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sytuacja1.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	340

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Po samym rys. niewiele można powiedzieć (link do googlemaps daleś z moich okolic ).
    Moim zdaniem droga (ulica) Główna i Wolności tworzą jedno skrzyżowanie o przesuniętych wlotach (Wolności). Jeśli tak, to zielony ustępuje PP żółtemu, jako nadjeżdżającemu z prawej strony.
    Nie umiem odpowiedzieć dlaczego drogę BB traktują jako dojazd do obiektu i nietworzącą skrzyżowania z Wolności. Jeśli tak jest w istocie, to poruszający się Wolności i Główną, w jej dalszej części,mają pierwszeństwo, ponieważ wyjazd z BB byłby włączaniem się do ruchu.
    Wrzuć prawidłowy link do miejsca.

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Link nie działa, a bez linku możemy tylko gdybać, a gdybanie raczej nie ma sensu, bo chcesz konkretnej odpowiedzi.
    Nie wiemy czy droga oznaczona jako BB jest drogą publiczną, czy wewnętrzną, a to ma wielkie znaczenie, gdyż stosujemy wtedy inne przepisy.
    Wklej nam poprawny link do tego miejsca.
    bonifacy napisał:

    Jeśli tak, to zielony ustępuje PP żółtemu, jako nadjeżdżającemu z prawej strony.
    Ja uważam, że zielony owszem ustępuje pierwszeństwa żółtemu, ale nie dla tego że ma pojazd żółty z prawej strony, tylko dlatego że skręca w lewo, a żółty jedzie przez skrzyżowanie na prost (po łuku).
    Moim zdaniem droga (ulica) Główna i Wolności tworzą jedno skrzyżowanie o przesuniętych wlotach (Wolności).
    Myślę że autor pytania zrobił powiększenie obrazu, dlatego wygląda to tak jak wygląda i w rzeczywistości mogą to być dwa skrzyżowania (pod warunkiem że droga BB jest drogą publiczną). Jeśli dostaniemy link do tego miejsca wszystko może się zmienić.

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    07.12.2012
    Mieszka w
    Podlaskie
    Postów
    170


    Ważna jeszcze jest nawierzchnia, czy droga utwardzona czy nie.

  5. #5
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.11.2010
    Mieszka w
    DZG
    Postów
    732


    Ooo, bonifacy to jesteś z moich okolic

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Wszystko jest właśnie ważne w takich sytuacjach. Bez linku do tego miejsca można tylko gdybać

  7. #7
    Od dawna na forum
    Dołączył
    14.03.2014
    Postów
    119


    Wtam,

    widać że kolega CiasnyBaniak nie jest zainteresowany tematem. Nie wiem czy warto się tym zajmować, chyba że jako łamigłówką
    Po porównaniu mapki z 1 postu to jest prawdopodobnie to miejsce. https://www.google.pl/maps/@50.34081...3733,19z?hl=pl

  8. #8
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Wygląda na to, że to ja miałem rację. Zielony jedzie ul. Wolności na wprost ( nie skręca w lewo) i ma "żółtego" z prawej strony.
    https://www.google.pl/maps/@50.34102...2!8i6656?hl=pl
    Ten krótki odcinek, to chyba dalsza częśc ul Wolności, która przecina Główną i dochodzi do Staromiejskiej.
    Dalej nic nie można powiedzieć, czy droga BB jest drogą publiczną (ul. Główna) i tworzy skrzyżowanie z ul. Wolności?
    Chyba jednak nie. Brak oznakowania niczego nie wyjaśnia, ale wydaje się, że ul. Wolności jest jednym ciągiem od Staromiejskiej, przez przejazd i dalej i wygląda na bardziej "główną" niż Główna. Dlatego miejscowi uznają ją jako drogę z PP.
    https://www.google.pl/maps/@50.34093...2!8i6656?hl=pl

    W sumie to jest jedno skrzyżowanie z wyspą kanalizującą ruch. Z tym, że tworzy je trzy drogi. Staromiejska, Wolności i
    Główna bez BB.

  9. #9
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    bonifacy napisał:

    Wygląda na to, że to ja miałem rację. Zielony jedzie ul. Wolności na wprost ( nie skręca w lewo) i ma "żółtego" z prawej strony.
    Teraz nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Mając link do tego miejsca i zdjęcia widać wszystko jak na dłoni.

    Co do ulicy głównej to widnieje w wykazie jako droga publiczna- powiatowa.(lp.19).
    http://www.zdm.gliwice.pl/wykaz/drogi_powiatowe.pdf

  10. #10
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    [ Mając link do tego miejsca i zdjęcia widać wszystko jak na dłoni.
    Nie sugerowałem się planem (schematem) układu ulic, tylko wyobraziłem sobie jak to może wyglądać w rzeczywistości. Na planach nie ma np. zaokrąglenia krawędzi jezdni na skrzyżowaniach i przez to domyśliłem się, że ta ulica (Wolności) przebiega bardziej na wprost, aniżeli po luku w prawo i dopiero skręt w lewo.

    Co do ulicy głównej to widnieje w wykazie jako droga publiczna- powiatowa.(lp.19).
    http://www.zdm.gliwice.pl/wykaz/drogi_powiatowe.pdf
    Możliwe. Ta ulica ciągnie się od końca drogi BB i biegnie dalej. To Staromiejska na łuku (skrzyżowaniu z Główną) się kończy, a dalej przechodzi w Główną. Wychodzi na to, że droga oznaczona jako BB jest drogą publiczną i tworzy z ul.Wolności skrzyżowanie równorzędne. To jest to drugie skrzyżowanie, o którym pisałeś Ty.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •