Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    29.11.2015
    Postów
    1

    Wyznaczenie strefy tuchu



    Chciałbym na własnej drodze prywatnej wyznaczyć strefę ruchu i ograniczenie do 3.5t. W sklepie trzeba dobrać wielkość znaku, rodzaj folii. Nie wiem jakie dobrać? Na jakiej wysokości mają być umieszczone znaki D-52 i B-18 3.5t? Czy znaki mogą być umieszczane jedne pod drugim?

    Kolejny problem to miejscowa policja która twierdzi, że tylko osiedla i hipermarkety mogą taką strefę wyznaczać. Ja czegoś takiego w przepisach nie znalazłem.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    29.12.2015
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Postów
    80


    Nie wiem czy temat jeszcze aktualny...
    Wygląd, wielkość znaków, rodzaj folii, sposób umieszczenia znaków - wysokość, kąt nachylenia itd., to wszystko masz opisane w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz rozporządzeniach zmieniających to rozporządzenie.
    W strefie ruchu, z małymi wyjątkami, stosuje się znaki małe. Znak zakazu mający obowiązywać w całej strefie umieszczasz pod D-52.
    Nie znam żadnego przepisu mówiącego, że strefę ruchu można utworzyć jedynie na osiedlu czy terenie hipermarketu, a przeglądałam przepisy jakiś czas temu pod kątem zrobienia strefy ruchu we wspólnocie mieszkańców.
    Widziałam strefy ruchu na terenie zespołu hurtowni oraz terenie przedsiębiorstw produkcyjno-usługowych. Na pewno nie możesz utworzyć strefy ruchu, jeśli droga wewnętrzna jest w strefie zamieszkania oraz jeśli jest to ewidentny zjazd do posesji (taki, którego nie oznacza się znakiem D-46).

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    arnica napisała:
    Nie znam żadnego przepisu mówiącego, że strefę ruchu można utworzyć jedynie na osiedlu czy terenie hipermarketu, ...
    Bo nie ma takiego przepisu.
    Na pewno nie możesz utworzyć strefy ruchu, jeśli droga wewnętrzna jest w strefie zamieszkania ...
    Nie ma sensu tworzyć tam strefy ruchu, gdyż i tak obowiązują tam wszystkie przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym.
    ...oraz jeśli jest to ewidentny zjazd do posesji (taki, którego nie oznacza się znakiem D-46).
    Jeśli jest to długa droga do nieruchomości i jest tam potrzeba stosowania się do przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, to dlaczego nie można by utworzyć tam strefy ruchu?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    29.12.2015
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Postów
    80


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    .
    Nie ma sensu tworzyć tam strefy ruchu, gdyż i tak obowiązują tam wszystkie przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym.
    Zgoda, ale spotkałam się kiedyś z historią zapędów do zamiany wszelkich dróg wewnętrznych w osiedlu na strefę ruchu pomimo istnienia strefy zamieszkania na części obszaru, wiec na wszelki wypadek wymieniłam.

    Jeśli jest to długa droga do nieruchomości i jest tam potrzeba stosowania się do przepisów ustawy prawo o ruchu drogowym, to dlaczego nie można by utworzyć tam strefy ruchu?
    Można tworzyć wtedy strefę ruchu i można też stosować D-46.
    Pisząc, że nie można mam na myśli zjazdy nie budzące wątpliwości co do swego charakteru, w rozumieniu zjazdu z drogi publicznej. Wszelkie dłuższe drogi dojazdowe do obiektu zwykle już się znakuje D-46, by nie budziły wątpliwości u jadących drogą publiczną i można ustanowić też strefę ruchu.

  5. #5
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Wiesz różne pomysły różnym ludziom przychodzą do głowy. Znam strefy zamieszkania w których są utworzone przejścia dla pieszych. Pytanie tylko po co, skoro i tak pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem. Są utworzone strefy zamieszkania, a nie ma w nich miejsc przeznaczonych na postój pojazdów. Pytanie gdzie parkować pojazdy?

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    29.12.2015
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Postów
    80


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Pytanie gdzie parkować pojazdy?
    Parkować zawsze na posesji sąsiadów, z wyjątkiem mojego autka, dla którego powinna być specjalna koperta przy wejściu do klatki.

    Z tego myślenia biorą się te strefy zamieszkania bez parkingów, pomysły na utworzenie strefy ruchu, a kończy się na postawieniu rogatek, bo jak za służebność drogi trzeba zapłacić, to nagle nie ma komu i droga konieczna okazuje się zupełnie niekonieczna (tak się skończyły u mnie przymiarki do ustanowienia strefy ruchu).
    Jak się już taką strefę ruchu uda ustalić, to potem trzeba jeszcze postawić umyślnego, który będzie po mundurowych dzwonił, by egzekwowali stosowanie się do PoRD.

    Takie nasze absurdy, chwilami mocno uciążliwe.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •