Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.12.2015
    Postów
    2

    Wydanie prawa jazdy w dniu urodzin ?



    Witam 23.11.2015 roku zdałem prawo jazdy ,lecz musze czekać do 9 grudnia bo wtedy mam swoje 18 urodziny .Problem tkwi w tym że uiściłem opłatę za wyrobienie prawa jazdy w poniedziałek (100 zł 50 gr) i mam do was pytanie . Tworzenie prawa jazdy zaczną od momentu gdy zapłaciłem za wyrobienie prawa jazdy czy od mojej daty urodzin ?
    2. Pytanie Czy jeśli zdałem egzamin , zaplaciłem za wyrobienie prawa jazdy to jestem już w rejestrze policji (gdyby mnie złapali bez prawa jazdy?) ?
    3.Czy właśnie jakbym jezdził i by mnie złapali a nie ukończyłem 18 lat coś mi grozi ?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Witam.
    Tworzenie prawa jazdy zaczną od momentu gdy zapłaciłem za wyrobienie prawa jazdy czy od mojej daty urodzin ?
    To drugie. W dniu osiągnięcia przez Ciebie minimalnego wieku starosta może złożyć zamówienie na produkcję dokumentu prawa jazdy.
    2. Pytanie Czy jeśli zdałem egzamin , zaplaciłem za wyrobienie prawa jazdy to jestem już w rejestrze policji...
    Nie, chyba że wcześniej w stosunku do Ciebie orzeczono środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.
    W centralnej ewidencji kierowców znajdziesz się wtedy, kiedy będziesz kierowcą, a więc kiedy zostanie wytworzony dokument.
    (gdyby mnie złapali bez prawa jazdy?)
    Jako że masz ukończone 17 lat, to dostaniesz mandat karny w kwocie 500 zł.
    3.Czy właśnie jakbym jezdził i by mnie złapali a nie ukończyłem 18 lat coś mi grozi ?
    Jak wyżej. Mandat karny w kwocie 500 zł.
    Czekaj cierpliwie na dokument.
    Pozdrawiam.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.12.2015
    Postów
    2


    No chodziło mi o Centralną ewidencje kierowców. Dzięki i tez pozdrawiam, możesz zamknąć

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •