Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.12.2015
    Postów
    6

    Zwrot profili po 2 latach?



    Witam Wszystkich
    Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość
    Mam pytanie odnośnie zwrotu PKK po 2 latach, czy muszę je zwrócić czy mogę je nadal trzymać u siebie?
    Mianowicie mam taką sytuacje:
    Posiadam profile dwóch osób które mam na kursie od 12.12.2013r. Jeden kursant był na dwóch spotkaniach, natomiast drugi nie pojawił się wcale.
    Zastanawiam się czy muszę zwrócić te dwa profile do starostwa czy mogę je cały czas trzymac u siebie? (korzystam z portalu osk).
    Pozdrawiam

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Witam.

    Zatem po upływie 24 miesięcy od dnia dokonania w nich ostatniego wpisu niszczysz kartę. Przed jej zniszczeniem wpisujesz odpowiednie dane do KEOS. Po tych czynnościach zwracasz PKK do Starostwa.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    07.12.2015
    Postów
    6


    Dziękuję za odpowiedź.
    A czy jest jakiś zakres czasu kiedy muszę to zrobić? Powiedzmy dla kursanta który nie był na żadnych wykładach to 13.12.2015, wtedy mam zwrócic profil czy może być tydzień, dwa, trzy tygodnie później, czy przepisy jakoś dokładniej to określają?
    Jaka ma być data zakończenia/przerwania kursu wpisana w KEOS dla tego kursanta 12.12.2013?
    Pozdrawiam

  4. #4
    Od dawna na forum
    Dołączył
    25.09.2013
    Postów
    109


    Nie ma takich dat.... nic nie musisz zwracać, potem się chłopak namyśli czy wróci z zagranicy to masz od razu gościa i go kończysz a jak zwrócisz to pójdzie po PKK znów i do innego OSK, jaki sens zwracania ?!

    Też mam przypadek u siebie... zaczęła w 2013 kurs, wyjeździła połowe i zapłaciła połowe, jej nie ma ale PKK mam i póki się ze mną nie rozliczy to wiesz....

  5. #5
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Tak jak kolega OSK_2 napisał nie ma terminu w jakim musielibyśmy zwrócić PKK. W tej kwestii nie ma żadnego przepisu.
    osk2000 napisał:
    Jaka ma być data zakończenia/przerwania kursu wpisana w KEOS dla tego kursanta 12.12.2013?
    Datą zakończenia szkolenia, którą wpiszesz w rubryce 7 będzie w Twoim przypadku data ostatnich zajęć teoretycznych, czyli tych drugich.
    W przypadku osoby która nie pojawiła się ani razu na zajęciach (jeśli wpisałeś do książki tą osobę) nie będzie ani daty rozpoczęcia szkolenia, ani też zakończenia. W rubryce 2 i 7 KEOS stawiasz kreski. Tak samo będzie w rubryce 8, 9 i 10. Nie ma też terminu w jakim miałbyś zwrócić PKK. Równie dobrze, jeśli Ci to nie przeszkadza możesz nie zwracać profilu i przechowywać go w Portalu OSK.

  6. #6
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Witam
    Żeby nie zakładać nowego tematu podłącze się pod ten
    Mam bliźniaczo podobną sytuację co kolega/ koleżanka osk2000.
    Posiadam dwa pkk, jeden ostatnią jazdę miał 22.07.2014r drugi 07.08.2014. Z "drugim" kursantem widziałem się ostatnio i mówił że po nowym roku chce ten kurs dokończyć ( zaliczyć wewnętrzny, bo ma już 30h).
    Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Mogę te dwa profile nadal trzymać u siebie w programie i ich nie zwracać do starostwa?
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku

  7. #7
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Witam
    Ponawiam pytanie
    Posiadam dwa pkk, jeden ostatnią jazdę miał 22.07.2014r drugi 07.08.2014. Z "drugim" kursantem widziałem się ostatnio i mówił że po nowym roku chce ten kurs dokończyć ( zaliczyć wewnętrzny, bo ma już 30h).
    Czy coś się zmieniło w tej kwestii? Mogę te dwa profile nadal trzymać u siebie w programie i ich nie zwracać do starostwa?
    Pozdrawiam

  8. #8
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Odpowiedź na swoje pytanie masz w moim pierwszym poście w tym temacie.
    Podstawa prawna § 18 ust.4 rozporządzenia w sprawie szkolenia...
    Są już postulaty ze strony stowarzyszeń osk by zmienić ten przepis.

  9. #9
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Witam
    Dzięki Ksu za odpowiedzi na moje posty.
    Czyli rozumiem, że nie muszę koniecznie tych profili zwalniać po 24 miesiącach i nadal mogę je sobie trzymać u siebie a jak kursant wróci to mogę kontynuować szkolenie. Tak?
    Pozdrawiam

  10. #10
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Powinieneś zwrócić PKK.
    § 18 ust.4 rozporządzenie w sprawie szkolenia...
    Po upływie okresu, o którym mowa w ust. 2 (czyli 24 miesięcy), kierownik ośrodka szkolenia kierowców lub innego podmiotu prowadzącego szkolenie przesyła w postaci elektronicznej właściwemu organowi wydającemu prawo jazdy lub pozwolenie informację o przerwaniu szkolenia przez osobę szkoloną, o której mowa w ust. 2, w celu udostępnienia przez ten organ profilu kandydata na kierowcę kolejnemu podmiotowi prowadzącemu szkolenie tej osoby.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •