Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Powinienem czy muszę koniecznie zwrócić?
    Trochę szkoda, bo kursant który przerwał szkolenie 22.07.2014r wiem, że wróci w czerwcu dokończyć kurs (jest to mój siostrzeniec).

  2. #12
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    06.11.2014
    Postów
    22


    Przepraszam za post pod postem, ale zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.
    Jeśli zwrócę te dwa profile a za jakiś czas kursanci do mnie wrócą (jeden na pewno) to co wtedy? Sprawdziłem, że i jeden i drugi mają wyjeżdżone po 30h ( obaj nie podchodzili do wewnętrznego). Mam zacząć z nimi nowy kurs i znowu 30h teorii i 30h praktyki?
    Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Pozdrawiam

  3. #13
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    damianppg napisał:
    Powinienem czy muszę koniecznie zwrócić?
    § 3 ust.4 rozporządzenia w sprawie szkolenia...
    " Pojazdy wykorzystywane do prowadzenia szkolenia powinny być oznaczone nazwą i adresem ośrodka szkolenia kierowców umieszczonymi na zewnątrz pojazdu na jego prawej i lewej stronie - z wyjątkiem motocykli, przyczep i tramwajów; litery i cyfry oznaczenia powinny być czytelne."
    Musisz je oznaczyć, czy nie? Masz oznaczony pojazd?
    W języku prawnym powinność oznacza obowiązek. W mowie potocznej już nie.
    Trochę szkoda, bo kursant który przerwał szkolenie 22.07.2014r wiem, że wróci w czerwcu dokończyć kurs (jest to mój siostrzeniec).
    Napisz mi na PW swój numer telefonu, to podpowiem Ci jak wybrnąć z tej sytuacji.
    Jeśli zwrócę te dwa profile a za jakiś czas kursanci do mnie wrócą (jeden na pewno) to co wtedy?
    Jeśli minęły 24 miesiące od dnia dokonania w karcie ostatniego wpisu, to niszczysz kartę, zwracasz PKK. Kursant powraca, więc ponownie pobierasz PKK, wpisujesz go pod nową pozycją do KEOS, wydajesz kartę, przydzielasz instruktora prowadzącego i rozpoczynasz szkolenie od nowa. Teoria (min.26 h + 4 h pierwszej pomocy), praktyka (min.30 h), egzamin wewnętrzny.
    Powiedz co po ponad 2 latach osobie szkolonej zostało z tamtego szkolenia? Pytanie jest retoryczne, bo wiemy, że nic. Stąd taki przepis.
    jeden i drugi mają wyjeżdżone po 30h ( obaj nie podchodzili do wewnętrznego). Mam zacząć z nimi nowy kurs i znowu 30h teorii i 30h praktyki?
    Tak (chyba, że zastosujemy pewien "myk"). Wszelkie prawidła z dydaktyki głoszą o systematyczności szkolenia.

  4. #14
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    09.01.2017
    Postów
    16


    Wątpie że przystąpią do takich zwrotów akcji.

  5. #15
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    25.06.2017
    Postów
    1


    Czołem Koledzy i Koleżanki!

    Piszę pierwszy post i od razu pytanie.

    Kursantka odbyła teorię u mnie. Zniknęła na rok. Przeprowadziła się. Wróciła i chce PKK gdyż będzie kontynuowała w innym mieście.
    W związku z tym, czy mam zrobić aktualizację PKK i wpisać 30h teorii? Czy tylko zwrócić PKK bez wpisu? Kartę wydałem i oczywiście tam jest wszystko wpisane i podpisane ale to co piszą w rozporządzeniu odnośnie pkk nie do końca jest dla mnie jasne.


    § 14.2. W przypadku przerwania szkolenia osoba szkolona zachowuje kartę przeprowadzonych zajęć stosowaną na kursie
    dla kandydatów na kierowców lub motorniczych, a podmiot prowadzący szkolenie załącza jej kopię lub jej elektroniczny
    odpowiednik do prowadzonej dokumentacji.
    3. Kierownik ośrodka szkolenia kierowców, dowódca jednostki wojskowej, kierownik jednostki organizacyjnej służb
    podległych lub nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych albo dyrektor szkoły przesyła
    w postaci elektronicznej właściwemu organowi wydającemu prawo jazdy lub pozwolenie informację o przerwaniu szkolenia
    przez osobę szkoloną w celu udostępnienia przez ten organ profilu kandydata na kierowcę kolejnemu podmiotowi
    prowadzącemu szkolenie dla tej osoby.


    Z góry dzięki za odpowiedź

    btw jeśli temat był wałkowany sorry - nie znalazłem

  6. #16
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Witam. Jest to przerwanie szkolenia więc tylko zwracasz PKK. OSK w którym osoba będzie kontynuować szkolenie i zakończy to szkolenie, zaktualizuje PKK.
    W przyszłości będzie to wyglądało trochę inaczej, ale póki co jest jak jest
    Pozdrawiam.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •