Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.01.2016
    Postów
    20


    silvox zapiszę się na kurs w mojej miejscowości, do pana Adriana Sieczkowskiego.

    Ale doszły mnie trochę inne słuchy na temat PKK.
    Otóż mój kolega dzwonił do wydziału komunikacji w Kole , i tamta pani powiedziała mu, że nie można wcześniej niż 3 miesiące przed 18 wyrobić tego profilu . Czy jest na to jakiś paragraf ? Przecież kurs można zacząć 3 miesiące wcześniej, ale co do tego ma PKK ? Mi raptem brakuje tygodnia do tych 3 miesięcy.

  2. #12
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Tak jak wcześniej pisałem, być może niektóre starostwa inaczej interpretują przepisy § 6 ust.1 pkt 1 lit.b rozporządzenia w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.
    Mam teraz na kursie osobę, która równo na 3 miesiące przed osiemnastymi urodzinami rozpoczęła u mnie szkolenie w zakresie prawa jazdy kat.B, a profil wyrobiła sobie tydzień wcześniej i nie było z tym najmniejszego problemu.

  3. #13
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.01.2016
    Postów
    20


    Moja wizyta w wydziale komunikacji zakończyła się totalnym niepowodzeniem. Otóż, najpierw chciałem wymienić kartę motorowerową na prawo jazdy AM, i co się okazało ?! Muszę jeszcze raz udać się do lekarza, gdyż od 31 grudnia zostały wdrożone jakieś nowe druki na orzeczenie lekarskie. Co za tym idzie nie załatwiłem też PKK, ale nawet jakbym miał to nowe orzeczenia to i tak bym go nie wyrobił, gdyż niby mogę najwcześniej 18 stycznia.
    U lekarza byłem 4 stycznia. Pójdę w poniedziałek, tylko ciekawe czy będzie cokolwiek wiedział na ten temat.

  4. #14
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Cytat Napisał Konrad_Prus Zobacz post
    zapiszę się na kurs w mojej miejscowości
    Sorry, miałem na mysli region, miasto i szkołę możesz podać z własnej woli..
    A tak nawiasem mówiąc - w tej okolicy mam znajomych..
    Może najpierw zadzwoń do rejestracji żebyś tam nie siedział darmo pół dnia.. Czy szybko idzie badanie kierowców ??
    Ostatnio edytowane przez silvox ; 08-01-2016 o 11:21

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    29.12.2015
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Postów
    80


    Jak by doktor nie wiedział o co chodzi:
    http://www.bhp.abc.com.pl/czytaj/-/a...rPlid=10113673
    Podstawa prawna Rozporządzenie MZ z dnia 23 grudnia 2015 zmieniające rozporządzenie w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o kierowanie pojazdami i kierowców. Tu jest link do artykułu i pdf z isap:
    http://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2...kierowcow.html
    Ostatnio edytowane przez arnica ; 08-01-2016 o 11:43 Powód: dodanie podstawy prawnej

  6. #16
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Konrad to jest właśnie nasz kraj- Polska. Ciągle się coś zmienia, gdyż tworzący prawo nie potrafią raz a dobrze napisać ustawy. Na okrągło ustawą zmienia się ustawę. Coś tam niby ulepszają, poprawiają...Wszyscy już gubią się w gąszczu ustanowionych i ciągle zmienianych przepisów, które interpretuje się na różne sposoby. Niestety co starostwo, to różna interpretacja przepisów. A kto na tym cierpi? Przeciętny "obywatel" naszego kraju.

    Teraz do rzeczy.
    Kartę motorowerową na prawo jazdy kat. AM możesz wymienić nawet teraz. Nie musisz czekać do 18 stycznia.
    Teraz ważna rzecz. Jeśli badania były robione przed 31 grudnia 2015 r. to może być stary druk orzeczenia. Jeśli po 30 grudnia 2015 r. to musi być na nowym wzorze orzeczenia lekarskiego.
    Twoje badania powinny być już na nowym wzorze orzeczenia.
    Być może lekarz nie wiedział o zmianie przepisów.

  7. #17
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    08.01.2016
    Postów
    1


    Orzeczenie jedno się robi i jest git
    Ostatnio edytowane przez silvox ; 08-01-2016 o 12:12 Powód: za reklamę zaraz polecisz do swoich

  8. #18
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.01.2016
    Postów
    20


    ksu I tyle zamieszania tylko i wyłącznie z innego artykułu ustawy. Orzeczenie niczym po za tym się nie różni. Forma jest taka sama.
    http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/ak...47.pdf#zoom=90 załącznik nr. 3 . Na moim orzeczeniu jest napisane (Dz. U z 2014 r. poz 600) a na nowych (Dz. U z 2015r. poz 155). Jestem bardzo ciekawy czy lekarz będzie miał nowe druki.
    Do lekarza pójdę w poniedziałek, gdyż wtedy przyjmuje, a do wydziału komunikacji pojadę dopiero 18 stycznia, bo znowu i tak wcześniej nie otrzymam PKK.

    arnica Dziękuję za link

    Na wniosku zauważyłem, że jest możliwość dostarczenia dokumentu pocztą. Czy wiąże się to z dodatkową opłatą ?
    Ostatnio edytowane przez Konrad_Prus ; 08-01-2016 o 13:42

  9. #19
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Konrad Prus napisał:

    ksu I tyle zamieszania tylko i wyłącznie z innego artykułu ustawy.
    Niestety. Kiedyś ponad 200 wniosków o wydanie prawa jazdy musiałem wyrzucić, gdyż zmieniła się podstawa prawna wydania prawa jazdy. Tyle i tylko tyle.
    Jestem bardzo ciekawy czy lekarz będzie miał nowe druki.
    Nie sądzę. Gdyby miał, to pewnie orzeczenie dostałbyś na nowym druku.
    Na wniosku zauważyłem, że jest możliwość dostarczenia dokumentu pocztą. Czy wiąże się to z dodatkową opłatą ?
    O jakim wniosku piszesz?

  10. #20
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    02.01.2016
    Postów
    20


    ksu Chodziło mi o wniosek o wydanie prawa jazdy Tam zaznacza się czy gotowy dokument odbiorę osobiście czy mają wysłać pocztą.

    Czy jak ja wydrukuję nowe orzeczenie o braku przeciwwskazań to lekarz będzie mi mógł je wypisać ?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •