Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    25.04.2016
    Postów
    2

    szkolenie zakończone w 2011 roku



    Witam

    moja sytuacja jest taka ze w 2011 roku zapisałem się na szkolenie na prawko wyjeździłem wszystkie godziny zdałem egzamin wewnetrzny ( w ośrodku szkolenia było wymagane ) zabrałem papiery i nie zapisałem się do tej pory na egzamin teoretyczny w wordzie.

    Teraz czytam to trzeba jakieś ppk czy pkk zakładać itp i że weszło to w 2013 roku. Wie ktoś może czy muszę to teraz mieć czy nie ?

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Tak .. Dla pewności zadzwoń po prostu do WK w swoim starostwie..
    Bez PKK nie zapiszesz sie na egzamin, to twój identyfikator jest..
    Potrzebujesz - fotkę w/g nowych zasad, badania chyba masz ważne czyli 200 w kabzie zostaje - wniosek złóż i tyle..

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    ziomek123 napisał:
    Teraz czytam to trzeba jakieś ppk czy pkk zakładać itp i że weszło to w 2013 roku. Wie ktoś może czy muszę to teraz mieć czy nie ?
    Możesz to zrobić w dwojaki sposób:
    1. Z kompletem dokumentów czyli zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia, odpowiednią fotografią, orzeczeniem lekarskim, wypełnionym wnioskiem o wydanie prawa jazdy, opłatą za egzamin udajesz się do dowolnego word-u i rejestrujesz się na egzamin. W ten sposób nie musisz wyrabiać numeru PKK.
    2.Z kompletem dokumentów czyli zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia, odpowiednią fotografią, orzeczeniem lekarskim, wypełnionym wnioskiem o wydanie prawa jazdy idziesz do starostwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania i w wydziale komunikacji wygenerują Ci zaktualizowany PKK.
    Mając numer PKK udajesz się do word-u z tymże numerem, dowodem osobistym ( w niektórych word-ach jest wymagany), oraz opłatą za egzamin i rejestrujesz się na egzamin.
    Pomijam wątek dotyczący szkolenia uzupełniającego.

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    ksu, podrzuc mi artykuł, że mozna iść prosto do WORDu.. Nie siedze w biurokracji..

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    25.04.2016
    Postów
    2


    jakiego szkolenia doszkalającego ?

    Ksu czy jesteś pewny że nie muszę wyrabiać tego pkk ?

    czy jesli zadzwonie do word'u to udziela mi takich informacji ?

    czy zaplace za egzamin w wordzie czy przez neta tylko ?

    Silvox. Kiedys za badanie placilem 60 albo 70 zł i chyba nie musze go ponawiac. A nawet gdyby to niedawno robiłem badania do pracy i babka mi podbiła na 5 lat (to max z tego co wiem) czy mogą takie byc ? (tak pytam na zapas)

    btw co to jest WK ?
    Ostatnio edytowane przez ziomek123 ; 25-04-2016 o 21:07

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    781


    Jakieś jazdy przed egzaminem..
    Tak, w WORDzie lub w Wydziale Komunikacji (WK) w starostwie..
    Badania na PJ dawali nawet bezterminowo, nie pamiętasz??

  7. #7
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    ziomek123 napisał:
    Ksu czy jesteś pewny że nie muszę wyrabiać tego pkk ?
    Tak. Gdybym nie był, nie pisałbym.
    2 miesiące temu rejestrowałem osobę na egzamin bez numeru PKK. Teraz też będę taką osobę rejestrował na egzamin.
    Dotyczy to tylko osób, które rozpoczęły szkolenie przed dniem 19 stycznia 2016 r.
    czy jesli zadzwonie do word'u to udziela mi takich informacji ?
    Powinni.

    Kiedys za badanie placilem 60 albo 70 zł i chyba nie musze go ponawiac.
    Teraz kosztują obligatoryjnie 200 zł. Jeśli są ważne to nie musisz.
    A nawet gdyby to niedawno robiłem badania do pracy i babka mi podbiła na 5 lat (to max z tego co wiem) czy mogą takie byc ?
    Nie. To są badania wydane na podstawie przepisów Kodeksu Pracy.
    btw co to jest WK ?
    Wydział Komunikacji.
    silvox napisał:
    ksu, podrzuc mi artykuł, że mozna iść prosto do WORDu.. Nie siedze w biurokracji..
    Silvox wielokrotnie rejestrowałem osoby tak jak to się robiło przed 19 stycznia 2013 r. czyli bez PKK na podstawie wydanego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia (w formie papierowej).
    Art.134 ust.2 u.o.k.p.
    " Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia dla osób ubiegających się o wydanie prawa jazdy wydane na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym zachowuje ważność w zakresie, w jakim zostało wydane."

    Skoro więc zachowują ważność, to można z ważnym zaświadczeniem zgłosić się bezpośrednio do word i zarejestrować się na egzamin bez PKK. Jak wyżej pisałem, dotyczy to tylko osób, które rozpoczęły szkolenie przed dniem 19 stycznia 2013 r. Osoby które rozpoczęły szkolenie po 18 stycznia 2013 r. mogą zarejestrować się na egzamin tylko i wyłącznie posiadając PKK.

  8. #8
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    04.05.2017
    Postów
    1


    Witam, mam podobny do powyższego problem.
    Zakończyłem kurs w jednym z OSK ze zdanym egzaminem wewnętrznym na przełomie 2010 i 2011 roku. Złożyłem otrzymane wtedy od OSK zaświadczenie do odpowiedniego punktu WORD, zapisując się na egzamin i wpłacając należną opłatę. Do egzaminu, z pewnych przyczyn, nie podszedłem. Moje pytanie brzmi: czy kurs, który ukończyłem jest nadal obowiązujący? Czy, jesli chciałbym zdawać egzamin w 2017, mogę zapisać się na kolejny kurs w 2017 roku (w celu przygotowania się ponownego do egzaminu po tych paru latach, które upłynęły), czy jedynie jazdy doszkalające? Jaka jest procedura poprawnego rozwiązania takiego problemu?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •