Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    05.05.2016
    Postów
    1

    muszę wymienic prawo jazdy?



    mam prawo jazdy od 1999 bezterminowo. ponownie wyrobione na nowe w 2011. dotychczas nie specjalnie je potrzebowałam więc nie wiem jak jest teraz. wiem że te bezterminowe przestają funkcjonować ale czy to znaczy że moje jest nie ważne?musze wyrobic nowe?muszę do tego robic badania?czy na czas wyrobienia moge uzywać obecnego?

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    776


    Wymienisz dopiero w 2028 roku.. Bez badań, po prostu złożysz wniosek i zapłacisz kaskę w kasie.. Przy odbiorze nowego stare ci utną albo zabiorą..
    Grafik wymian będzie opublikowany zapewne w 2027 roku..
    Ustawa o Kierujących Pojazdami..
    Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii:1) AM, A1, A2, A, B1, B, B+E lub T wydaje się na okres 15 lat, z tym że:
    a) okres ten może być krótszy, o ile wynika to z orzeczenia lekarskiego, o którym mowa w art. 11 ust. 1 pkt 2 lit. a,
    b) (...)
    Art. 124. 1. Osoby posiadające prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. obowiązane są dokonać ich wymiany,na prawa jazdy zgodne z nowym wzorem prawa jazdy określonym w przepisach wydanych na podstawie art. 20 ust. 1pkt 1.2. Prawo jazdy zgodne z nowym wzorem wydaje się od dnia 19 stycznia 2013 r.3. Wymiana jest dokonywana na wniosek osoby zainteresowanej, po uiszczeniu opłaty za wymianę prawa jazdyi opłaty ewidencyjnej, o których mowa w art. 10 ust. 1.4. Prawa jazdy wydane do dnia 18 stycznia 2013 r. podlegają wymianie w okresie od dnia 19 stycznia 2028 r. do dnia18 stycznia 2033 r. w terminach określonych przez ministra właściwego do spraw transportu lub w terminie wcześniejszymna wniosek posiadacza prawa jazdy.
    Ostatnio edytowane przez silvox ; 18-05-2016 o 10:44

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    17.05.2016
    Postów
    20


    od kiedy są te terminowe/ i na jak długo?

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar silvox
    Dołączył
    06.09.2011
    Mieszka w
    malopolskie
    Postów
    776


    Jakie ma znaczenie od kiedy są ??
    Od 19.01.2013 roku
    I co znaczy pytanie "na jak długo?" ??
    Na 15 lat..
    W ustawie napisane jest wszystko..
    Ostatnio edytowane przez silvox ; 18-05-2016 o 10:45

  5. #5
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    01.01.2017
    Postów
    20


    a pomyślałby kto, że prawo nie działa wstecz i bezterminowe to bezterminowe :P

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,357


    A gdzie masz tutaj działanie prawa wstecz?

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •