Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Zdane

  1. #11
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Egzaminatorzy do tego ruszania podchodzą trochę z przymrużeniem oka. Gdyby skrupulatnie oceniali technikę kierowania pojazdem, jazdę energooszczędną, chyba mało kto by zdał.
    Faktycznie dobrze ruszający kursant to rzadkość.

  2. #12
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    08.06.2016
    Mieszka w
    Łódź
    Postów
    6


    Tak ale pamiętać trzeba tez o tym że samochód na którym zdajemy egzamin państwowy jest jednak inny niż ten na którym uczyliśmy się jeździć z instruktorem. Mi akurat sprzęgło chodziło super ale za to koledze ciągle gasł albo wył jak szalony pomimo że na jazdach nie miał z ruszaniem żadnego problemu. Wiem żę niby jeśli umie się jezdzić to samochód nie ma znaczenia ale jednak dla "Świeżaków" ma to znaczenie

  3. #13
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    13.05.2016
    Postów
    21


    można mieć pretensje do uczącego się, ale można też zdać sobie pytanie: co ja zrobiłem, aby ten gość (dziewczyna) umiał ruszać?
    nie możemy mierzyć kursantów własną miarą, bo to co dla nas jest oczywiste, dla nich jest abstrakcją.
    w przypadkach gdy uczący się ma problemy daję "zadanie domowe". my na skutek długiej praktyki za kółkiem mamy czułą nogę, a kursant ma "drewnianą" jednak można to w bardzo prosty sposób rozwiązać. uczący się ma w domu siąść na krześle i prawą (później lewą) nogą naciskać na wagę łazienkową tak aby na wadze było dokładnie 3 kg, na początku odczyt na wadze lub wskazówka będzie mu latać jak pływają obroty silnika, ale kiedy już osiągnie taki stan, że będzie potrafił utrzymać 30 sekund te 3 kg, zwiększa obciążenie do 5, potem 8, 10, 12 kg, tak aby przy dużym obciążeniu zachować precyzję. po tym lewa, aby mieć precyzję na sprzęgle. po 2-3 dniach takiego treningu, nauka ruszania staje się dużo łatwiejsza.
    Ostatnio edytowane przez Cyryl ; 16-06-2016 o 04:50

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •