Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    12.01.2013
    Postów
    43

    Kursant z innej szkoły



    Witam drodzy koledzy !

    Jestem świeżo upieczonym właścicielem OSK. Szkolimy wyłącznie na motocyklach to i szkółka jest malutka. Do rzeczy, ponieważ nie mam jeszcze dużego doświadczenia co krok napotykam nowe problemy. Teraz mam kolejny pomyślałem może wy jesteście w stanie mi pomóc.

    Przyszła do mnie kursantka, która zrezygnowała z nauki w poprzednim OSK, gdzie odbyła pełną teorie wraz z pierwszą pomocą oraz pierwsze 3 godziny jazdy praktycznej.

    Po ściągnięciu jej PKK na portalu OSK, zauważyłem że jest "czysta" w jej PKK nie wprowadzono żadnych zmian ani informacji, że już odbyła np. teorię.

    Jako, że miałem z nią wykonać jedynie 17 godzin jazd praktycznych, zapytałem się w wydziale komunikacji jak rozwiązać problem. Kobieta zaproponowała mi abym rozpoczął z nią kurs uzupełniający - tak też uczyniłem.

    Dziewczyna wyjeździła już 10 godzin, a ja się kapnąłem, że hola ona nie ma skończonego kursu podstawowego, w wydziale komunikacji kazali mi z nią rozpocząć jazdy uzupełniające... a jak jej wydam później zaświadczenie ? Z tym problem poszedłem do wydziału komunikacji. Oczywiście kobieta zaczęła delikatnie się wykręcać i powiedziała zgodnie z prawem, że dziewczyna powinna przejść najpierw pełny kurs podstawowy.

    I teraz możliwe rozwiązania:
    1. uwalniam PKK poprzedni ośrodek (nie wiem jak to mogą zrobić) uzupełniają PKK o informacje w jakiej części kursantka przeszła u nich kurs - rozwiązanie trudne ponieważ jestem byłym pracownikiem tego osk i na pewno będą utrudniać, poza tym jak tak zrobią to się przyznają do tego że nie poinformowali wydziału komunikacji o tym że dziewczyna robiła u nich kurs (mam kartę przeprowadzonych zajęć w tym osk podpisaną przez kierownika OSK)
    2. otworzyć nowy kurs podstawowy ale tylko na 17 godzin praktycznych, uzupełnieniem będzie karta przeprowadzonych zajęć z poprzedniego OSK.

    Może macie jakiś pomysł jak rozwiązać taką zagwozdkę ? Za wszystkie cenne i mniej rady będę bardzo wdzięczny ! serdecznie pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    29.12.2015
    Mieszka w
    dolnośląskie
    Postów
    80


    Nie mam doświadczenia w branży, ale z poradnika starej pieniaczki może tak?

    W tej sytuacji nie Ty jesteś stroną dla tamtego osk.

    Zawieszasz szkolenie do czasu uzupełnienia profilu. Zainteresowana kursantka wędruje do starostwa z kartą z poprzedniego osk i żądaniem, by starostwo doprowadziło do uzupełnienia PKK. Starostwo podejmuje stosowne kroki, w tym żąda uwolnienia przez Ciebie PKK. Ty w tym czasie wszelkie swoje zapytania o dalszy tok postepowania z tą kursantka kierujesz do starostwa w formie pisemnej. W korespondencji opisujesz sytuację i powołujesz się na dotychczasowe ustne zalecenia z podaniem danych urzędnika. Żądasz wytycznych dalszego toku postępowania po uzupełnieniu PKK.
    To rozwiązanie ma zapewne jakieś minusy, które pewnie mogą dostrzec osoby, które same rozwiązują takie problemy, ale jest chyba najlepsze pod względem formalnym.

  3. #3
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    12.01.2013
    Postów
    43


    Cytat Napisał arnica Zobacz post
    To rozwiązanie ma zapewne jakieś minusy, które pewnie mogą dostrzec osoby, które same rozwiązują takie problemy, ale jest chyba najlepsze pod względem formalnym.
    Dzięki za podpowiedź, masz rację nie również uważam, że nie jestem stroną. Błąd popełnił poprzedni OSK. Jednak jako początkujący OSK zależy mi aby pomóc kursantom. Poza tym droga formalna w naszych urzędach często odbierane jest jako "atak" a już szczególnie z podaniem danych urzędnika. Wolę unikać takiej formy dopóki nie zbuduję zaufania ze strony mojej szkoły. Aczkolwiek wykorzystam Twoją podpowiedź tzn. zapytam, czy w urzędzie nie mogą po prostu uzupełnić PKK na podstawie karty

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Próba pisania po 5 miesięcznej przerwie.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    23.03.2010
    Postów
    64


    ksu odezwij sie na pw

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Odezwę się jak będę mógł wysłać wiadomość na PW, bo na razie jest jakiś problem i nie da się wysłać wiadomości.

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •