Naukajazdy.pl - Serwis dla kursantów i ośrodków szkolenia kierowców.


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Nowy użytkownik
    Dołączył
    19.12.2016
    Postów
    1

    Strefa zamieszkania



    Witam. Kto ma pierwszeństwo w sytuacji przedstawionej na zdjęciach? Wydaje mi się, że osoba, która wyjeżdża ze strefy zamieszkania musi wszystkich przepuścić, ale wolę dopytać.
    https://zapodaj.net/images/4d54b20dfddb6.png
    https://zapodaj.net/images/aa3ae5de01b51.png

  2. #2
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Witam.
    Kierujący pojazdem wyjeżdżając ze strefy zamieszkania jest włączającym się do ruchu. Jest więc obowiązany ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.
    Pierwszeństwo ma więc pojazd nr 2 (niebieski).

  3. #3
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Witaj @ksu. Znasz lepiej to miasto. Ja musiałem trochę poszukać tego miejsca w mapach Googla.
    Pojazd nr.2 wyjeżdża z parkingu(?), z obiektu(?), ze strefy ruchu ( brak znaku), czy porusza się drogą publiczną?
    Ten wyjazd jest (tak to widzę) z parkingu CH. Jeśli tak, to zmienia postać rzeczy.

  4. #4
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Witam.

    Pojazd nr 1 wyjeżdża że strefy zamieszkania, więc włącza się do ruchu.
    Pojazd nr.2 wyjeżdża z parkingu(?), z obiektu(?), ze strefy ruchu ( brak znaku), czy porusza się drogą publiczną?
    Domniemam, że to droga publiczna. Nie ma znaku koniec strefy ruchu, strefy zamieszkania, koniec drogi wewnętrznej, więc wszystko wskazuje na to, że to droga publiczna.
    Ostatnio edytowane przez ksu ; 20-12-2016 o 21:46

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    25.10.2014
    Postów
    72


    Cytat Napisał ksu Zobacz post
    Witam.

    Pojazd nr 1 wyjeżdża że strefy zamieszkania, więc włącza się do ruchu.

    Domniemam, że to droga publiczna. Nie ma znaku koniec strefy ruchu, strefy zamieszkania, koniec drogi wewnętrznej, więc wszystko wskazuje na to, że to droga publiczna.
    Kierowca pojazdu '1' ma patrzeć na znaki na SWOJEJ drodze a nie 'domnimywać' jaki status ma jezdnia, na którą wjeżdża. Wystarczy, że jest utwardzona i nie ma zakazu na nią wjazdu... Oczywiście ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi '2'

  6. #6
    Od dawna na forum Avatar bonifacy
    Dołączył
    18.09.2013
    Postów
    196


    Cytat Napisał benek Zobacz post
    Kierowca pojazdu '1' ma patrzeć na znaki na SWOJEJ drodze a nie 'domnimywać' jaki status ma jezdnia, na którą wjeżdża. Wystarczy, że jest utwardzona i nie ma zakazu na nią wjazdu... Oczywiście ma ustąpić pierwszeństwa pojazdowi '2'
    To nie kierujący poj.1 domniemywa, a @ksu, że to droga publiczna, więc tak, a nie inaczej musiała paść odpowiedź.
    Zwróciłem tylko uwagę, że ta droga, którą wyjeżdża "2", jest wyjazdem z parkingu spod CH. Gdybym to ja kierował "dwójką", miałbym wątpliwości co do swojego PP. Byłbym w sytuacji równorzędnej z "jednynką", a że skręcam w lewo to... .
    Brak jakichkolwiek znaków określających status tej drogi, każe przypuszczać, że jest to droga publiczna, jednakże w takich (niepewnych) miejscach zalecałbym więcej ostrożności, a nie znającym tego miejsca, obserwowanie zachowania miejscowych (jeśli to możliwe) i dostosowanie się do ich poczynań.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    25.10.2014
    Postów
    72


    Cytat Napisał bonifacy Zobacz post
    To nie kierujący poj.1 domniemywa, a @ksu, że to droga publiczna, więc tak, a nie inaczej musiała paść odpowiedź.
    Zwróciłem tylko uwagę, że ta droga, którą wyjeżdża "2", jest wyjazdem z parkingu spod CH. Gdybym to ja kierował "dwójką", miałbym wątpliwości co do swojego PP. Byłbym w sytuacji równorzędnej z "jednynką", a że skręcam w lewo to... .
    Brak jakichkolwiek znaków określających status tej drogi, każe przypuszczać, że jest to droga publiczna, jednakże w takich (niepewnych) miejscach zalecałbym więcej ostrożności, a nie znającym tego miejsca, obserwowanie zachowania miejscowych (jeśli to możliwe) i dostosowanie się do ich poczynań.
    Jeśli kierowca '1' na wyjeździe ze strefy widzi jej koniec, to kierowca '2' widzi znak wjazdowy do niej. Sytuacja jest więc jednoznaczna.

  8. #8
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Dopiero spojrzałem, że to miejsce z Łomży. Jutro ma jazdę do Łomży, więc przejadę się tam
    bonifacy napisał:
    Zwróciłem tylko uwagę, że ta droga, którą wyjeżdża "2", jest wyjazdem z parkingu spod CH.
    To jest właśnie droga "przelotowa" od ul. Piłsudskiego do ul. Zawadzkiej i rzeczywiście wiedzie przez parking Kaulfand.
    binifacy napisał:
    Gdybym to ja kierował "dwójką", miałbym wątpliwości co do swojego PP.
    I słusznie, gdyż to miejsce można by było trochę lepiej oznakować, by nie budziło wątpliwości. Jednak w zastanym oznakowaniu ten wyjeżdżający ze strefy zamieszkania (pojazd nr 1) na pewno włącza się do ruchu. Nie jesteśmy za to pewni co do pojazdu nr 2.
    Gdybyś kierował "dwójką" miałbyś taki widok:
    https://www.google.pl/maps/@53.16024...7i13312!8i6656

    Widząc naprzeciwko znak "strefa zamieszkania" wiesz, że pojazd z niej wyjeżdżający jest włączającym się do ruchu.
    bonifacy napisał:
    Brak jakichkolwiek znaków określających status tej drogi, każe przypuszczać, że jest to droga publiczna,...
    Tak też do tego podszedłem udzielając takiej, a nie innej odpowiedzi.
    benek napisał:
    Jeśli kierowca '1' na wyjeździe ze strefy widzi jej koniec, to kierowca '2' widzi znak wjazdowy do niej. Sytuacja jest więc jednoznaczna.
    Dokładnie tak, aczkolwiek zaprzeczasz temu co napisałeś w poprzednim poście.

    benek napisał:
    Kierowca pojazdu '1' ma patrzeć na znaki na SWOJEJ drodze a nie 'domnimywać' jaki status ma jezdnia, na którą wjeżdża.
    Czyli jedynka ma patrzeć tylko na swoje znaki, a dwójka na swoje i na jedynki?

    W każdym bądź razie rozumiem obawy Bonifacego.
    Ostatnio edytowane przez ksu ; 21-12-2016 o 00:02

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    25.10.2014
    Postów
    72


    Cytat Napisał ksu Zobacz post

    Dokładnie tak, aczkolwiek zaprzeczasz temu co napisałeś w poprzednim poście.

    benek napisał:

    Czyli jedynka ma patrzeć tylko na swoje znaki, a dwójka na swoje i na jedynki?

    W każdym bądź razie rozumiem obawy Bonifacego.
    Żadnej sprzeczności tu nie ma. '1' ma patrzeć na swój znak (koniec strefy) i USTĄPIĆ wszystkim pojazdom za nim a Bonifacy nadjeżdżając z przeciwka, widzi swój znak (początek strefy), z której wyjeżdża '1' co rozwiewa Jego wszelkie wątpliwości co do pierwszeństwa, dla tych dwóch pojazdów.

  10. #10
    Od dawna na forum Avatar ksu
    Dołączył
    23.11.2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Postów
    2,378


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0451.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	102.4 KB
ID:	455
    Byłem dzisiaj w tym miejscu i okazuje się, że oznakowanie jest nieco inne niż na zdjęciach, czyli zdjęcia wstawione przez autora tematu nie są aktualne.
    Dodatkowo zostały umieszczone m.in. znaki "strefa ruchu" i "koniec strefy ruchu".
    Wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0452.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	101.2 KB
ID:	456Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0453.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	100.2 KB
ID:	457

Użytkownicy, którzy czytali ten wątek: 0

Brak wyników.

Bookmarks

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •